Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Reha Ülkü

Ezgi Hanım, 2 yorumunuzun yanıtı 2 tane idi. 2.'yi yayınlamışlar, 1.'yi es geçmişler. O da şu: "Tam tersine, sözünü ettiğim kitapta da, Buyrukçu'nun yaşamının sonunda da aynı acılık var. Cenazesine gidenlerin ne kadarı, yaşarken onu arayıp sormuştu belli değil. Ayrıca, klanların geçit vermezliği 1970 momentiyle o kitapta da açıkseçiklikle anlatılıyor. Sizin yazılarınızı MB'da izliyorum. Benim bakış açımdan fazla romantik ve fazla hümanistsiniz. Klanları ben de geçemedim ama kendime sürekli yeni yollar arayıp buluyorum. Sanıldığının tersine de, iyiniyetli yayıncılar da var. En son matbu Psikeart'ta yazılarım çıkmaya başladı gibi. Yaklaşık aynı yaştayız. Dertlerinizi çok iyi anlıyorum. Önerebileceğim, ya deveyi tuşa getirmeniz, ya da yayın diyarından gitmeniz yönünde." İyi çalışmalar dilerim.

01 Kasım 2012 11:53
CEVAP

İlk yanıtınızı nihayet yayımlamışlar.Teşekkür ederim. Ayrıca çok naziksinizama Benimkisi aslında insanlar konusunda aptallık. Tabii ağaç yaşken eğildiğinden değişmek zor hatta olanaksız. Söz ettiğim yayıncılardan çok ayak oyunları yapıp çelme takan dost bildiklerim. Sizin Psikeart' ta yazıyor olmanıza da sevindim. yazılarınız ilginç konularda oluyor. Yeniden izlemeye çalışacağım. Yazmak ise bana mutluluk, vazgeçemeyeceğim. Aslında bu bloglar da yazma konusunda ciddiye alanlar için iyi bir arena. Pek çok kuralı burada uygulayarak öğrendim ben kendi adıma. Yaşamlarımız zor sizinki daha zor.Bu ülkede koşullar çok daha zor ama altından kalkacağız. Başka yolu yok. Size de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

03 Kasım 2012 02:07
BEN ve OLTAMA TAKILANLAR

MERHABALAR...Sevgili EZGİ hanımcığım :-) Bu sayfalar manyetik olduğu için, bilgisayardan (Gözat) yapıştır sistemi ile yani (MB)'nin RESİM GALERİ sistemine yüklediğimiz gibi resim veya fotoğrafları bu tip sayfalarda direk olarak yayına vermek mümkün değildir.! Ancak daha önce internetde yayınlanmış resim ve fotoğrafları (KOPYALA + YAPIŞTIR)sistemi ile bu tip (MB) sayfalarına monte edilebilir.! Fakat seçeceğiniz resimler sayfayı patlatmamak üzere (Yani internet tabiri ile sayfanın formatını bozmamak veya yok etmemek gibi) mümkün olduğunca küçük ebat ve küçük (Kb) olmalıdır.! :-) Örneğin benim buraya yapıştırdığım resimler veya fotoğraflar kendi BuTiK GaZeTe yayınımdan veya müsaadeli internet web sayfalarından kopyalanıp,yapıştırılmıştır.! Bilmem acaba size ne derecede anlatıp, faydalı olabildim.? Bence sizde küçük resimlerden başlayarak bir denenme yapabilirsiniz EZGİ hanım :-) Tekrar soracağınız bir soru olursa, bildiğim kadarı ile seve seve cevap verebilirim.! Selamlar ve sevgiler :-)

02 Ekim 2012 18:09
CEVAP

Necip Bey, çok teşekkürler. Çok incelikli anlatmışsınız. Olayı kavradım. Akşama deneyeceğim.saygılarımla esenlikler diliyorum.

03 Ekim 2012 15:04
Latif

Merhabalar, Önce boş bir word safası açın, sonra Body Worlds Ölü Vücutlar Sergisi'nin düşündürdükleri.. yazınıza girip tüm yazıyı seçin. daha sonra boş word sayfasına gelip, ctrl ve V harfine bastığınızda kopyalanacaktır. kolay gelsin selamlar.

28 Eylül 2012 11:35
CEVAP

Latif bey. Çok teşekkürler. Denedim. Olmuyor. Kopyalamıyor. Yani crom da kopyalamıyor. Explorer da oluyor ama onda da başka bir sorun var. Esenlikle.

28 Eylül 2012 13:15
İBRAHİM PEKBAY

Sayın Ezgi Umut... Yorumunuza cevap yazarken isminizi yanlış yazmışım, uğraşıyorum bi türlü düzeltemiyorum. Özür dilerim. En kısa zamanda düzeltmeyi başarmaya çalışacağım. Saygılarımla...

19 Eylül 2012 22:32
CEVAP

Çok naziksiniz İbrahim Bey, hiç dert etmeyin ve lütfen uğraşmayın zaten buradaki adım da nik . Asıl adım Emel Dinseven. Ama bu talihsiz bir durum oldu. Arkadaşlarım bile ezgi demeye başladılar. Umutsuz olunca ezginin de anlamı kalmıyor. :))) esen kalın...

19 Eylül 2012 23:09
Cemal Hüseyin Çağlar

Sevgili Ezgi Umut; bayramınızı kutlar sağlık ve esenlikler dilerim... Selam ve sevgilerimle... Yazarlık yolunda iy gitmektesiniz... Sizleri kutlarım... Kalem; hem tutan ele, hem de sahip çıkan ele umut verir, gelecek verir... Yolunuz açık olsun...

30 Ağustos 2011 15:44
CEVAP

Değerli Hasan Hüseyin Bey, Bu güzel mesajınızı gururla yayımlıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Bu arada bayramlarımızı kutlar, sağlık ve esenlik diliyorum.

31 Ağustos 2011 12:31
Cemal Hüseyin Çağlar

Sevgili Ezgi-Umut; sizinle ilk haberleştiğimizde ve sayfanıza girip fotoğrafınızı gördüğümde; "Güzel yazılar okuyacağım bir kalem." diye içimden geçirmiştim. Sanat akıyordu yazılarınızda. Çoğuna yetişemiyorduk, ama sizlerden görüyorduk. Orhan Kemal'e yaklaşmak, halka yaklaşmaktır. Sizler bunu başardınız, halkımıza yaklaştınız. Çok mutlu oldum, sevindim ve ne güzel!.. Sizleri kutlarım. Burada yazan bizler, birer hevesli değiliz. Burada yazma olanağımız var ve yazıyoruz. Zaman içinde kitaplar da olacak, yayın evleri de... En iyi yazar; tembel olmayanlardan çıkar. Kadınlarımız daha çalışkan ve daha üretken. Demek ki bundan sonra en iyi yazarlar da kadın yazarlarımız arasından çıkacak. Halka yakın olmak önemli.Emekler hiçbir zaman boşa gitmez. Yaşamak lazım, yaşayanlara bakmak lazım; çalışmak lazım, çalışanları görmek lazım ve en önemlisi ezilen olmasak da ezilenleri görmek ve hiç durmadan yazmak lazım... Siz bunu yaptınız... Selam, sevgi ve hürmetlerimle...

06 Haziran 2010 19:16
CEVAP

Cemal Hüseyin Çağlar Bey, Bu anlamlı, gurur veren mesaj için çok teşekkür ederim, onur duydum. Tam da olmamız gereken yeri yeri göstermesi bakımından da çok önemli. İzninizle sayfamda yayımlamak isterim. Yazıyorum artık. Hiç durmadan yazmak, günde 6- 8 saat diyorlar deneyimli büyük yazarlarımız. Kuşkusuz okumak da gerekli. Selam ve saygılarımla esenlikler diliyorum....

07 Haziran 2010 13:29
Emine Supçin

Doğa için yazan kalemleri ve bloglarını bir teşekkür mahiyetinde blogda yer vermeyi düşünüyorum. "Doğaperest" başlıklı yazınızı bu mahiyette değerlendirebilir miyim? Gönül dolusu teşekkürlerimle şimdiden.

20 Mayıs 2010 12:56
CEVAP

Teşekkürler ne demek çok mutlu edersiniz beni. Selam ve sevgiler bizden de...

21 Mayıs 2010 16:58
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 1972
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1330
Kayıt tarihi
: 11.07.06
 
 

Edebiyatla ilgileniyorum. Ayrıca amatörce belgesel film çalışmaları yapıyorum ve kültürel etkinlikle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Bloglara fotoğraf yükleyemiyorum. Ne yapmalı ?