Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
748
 

Ahmet Balcı

Ona ilk rastladığımda, Milliyet Blog'ta, " Böyle bir adam, bunca bloğu nasıl yazmış ki acaba? " diye hafif küçümseyerek, biraz da tepeden baktım kendisine; haddimi bilmeyerek... 

" Fazlasıyla rahatına düşkün, tipik, klasik, kalantor bir laz uşağu işte! " diye fısıldıyordu kulağıma; densiz, patavatsız, kendini bilmez iç sesim... 

Vardır benim böyle hallerim... İnsanın resmine bakıp, karekterini okurum... İnsanın yüzüne, yüzü gözümün önünde değilse, resmine bakıp kişilik analizi yaparım. %90 da haklı çıkarım düşüncelerimde. Ahmet kardeşim o anlamda son yıllardaki en büyük yanılgım oldu. Her şeyi bir yana bırakıp: 

- 4, 5 yıldır sabırla ve istikrarla, - Ki istikrar bizim toplumda çok az insanda bulunan bir özelliktir- 1200'ün üzerinde yazı yazan, yüzlerce insanın okuyup, binlerce yorum, soru ve mesaj attığı adamın, muhakkak ki özel yanları vardır; diye düşünmeliydim. 

- Çapı, içsel derinliği, algılama gücü, farkındalık becerisi, mizah anlayışı, duygusal yoğunluğu, kendisiyle dalga geçebilme olgunluğu, vizyonu böylesine gelişmemiş bir adam, nasıl böylesine yazabilirdi ki? Yazabilir miydi ki? 

- Pratik zekası ve hızlı düşünme becerisine dayanan, inanılmaz hazır cevaplığı, iyi gözlemcilik, insan içinde olmayı fazlasıyla seven, fazlasıyla sosyal, hoşgörüye dayalı hayat dervişliği; onun yaptığı, yazdığı... 

- Kendisi çok belli etmek istemese de, özel hayatında tatlı sert, yufka yürekli, babacan, yardımsever, sevdiklerine fazlasıyla düşkün bir adam olduğunu düşünmekteyim. 

Tek kusuru, bazen tembellik edip, kendisine yapılan yorumlara cevap vermemesi... Eh napalım? O kadar kusur kadı kızında da olur!!! 

Kendi iç sesimin, sadece kendimin bildiği bir önyargısı için bile olsa, bu önyargıdan zaman geçtikçe daha fazla rahatsız oldum. 

Şu üç günlük dünyada ölüm vaaaaar; kalım var. Dünya gözüyle senden helallik alayım istedim Ahmet abi.( Son günlerde helallik almak moda ya! O bakımdan!...) 

Gün geçip, Ahmet Balcı'yı okudukça, onu tanıdıkça, kendi eşekliğimin farkına vardım. Kendi içimde bile olsa, sana yaptığım haksızlık için, tüm Milliyet Blog severler huzurunda senden özür diliyorum. Beni affet Ahmet abi. 

 

 

Ahmet Balcı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sabiha Hanım haklı! Niye Ahmet abinizin bir yazısını önermediniz? Şu "çelişkiye" de bakın hele bir yol! Bana kalırsa yazı da yetmez, kendisini önermeliydiniz (inandırıcı olurdu) ama ilk yorumumda dediğim gibi sizin derdiniz Ahmet Balcı değil! Şu yazıda bile (satır aralarında) kendinizi övüyorsunuz, Balcı da konu mankeni pozisyonunda!
"Marifet, elbette iltifata tabidir" ama iltifat da iltifat gibi olacak! Siz "minareyi" kapıp gelmişsiniz ama "kılıfını" hazırlamamışsınız. Bu "zokayı" Balcı da yutmaz! Burası MB Cem kardeş, burası MB! Yok öyle!

Ümit Culduz  
 26.06.2011 12:51
 

Ahmet abinin yazılarından birini neden önermediniz? Diye sorsam, bana kızar mısınız? Ha bu arada söylemeye unuttuğum bir şey var.. Sabah yayınlanan tv. programınızı severek izliyorum.. :) Anladım ki tanınmamak için fotoğrafın yanlarından azıcık almışsınız.. En çingene sevgilerimle bay gülen adam.. :)

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 26.06.2011 2:02
Cevap :
Sabiha hanım günaydın. Güne gülümseyerek başlamamı sağladığınız için teşekürler ve sevgiler size. Prensip olarak, yazı değil yazar öneriyorum. Çünkü yazı önerdiğimde " Siz şimdi bu yazarın en iyi yazısını bulmayı beceremezsiniz! Bakın ben sizin yerinize aha da yazıyı buldum" demek gibi okur tercihine haksız bir müdahalede bulunduğum hissine kapılıyorum. O yüzden yazar adı önermeyi uygun buluyorum. Daha önce yazdığım Takma Adla Yazmak başlıklı yazımda adını andığım ve önerdiğim yazarlardan biriydi Ahmet abi. Şimdi onun için bir de yazı yazdım. Bundan fazlasını ben bile düpedüz - yalakalık - olarak algılarım. Cemce sevgilerimle...  26.06.2011 10:18
 

Zira bu yazı "samimi" değil! "Reklamcı" kafasıyla başkalarının "ışığından" nemalanmaya çalışmaktır bu!"Dün bir bugün iki! Bu ne hız?" diye sorarlar adama! Böyle "şıpınişi" dostluk gösterileriyle birkaç "kefal" tutabilirsiniz ama hepsi o kadar yani! Bu sitede bir "çıkış" yapmak elbet sizin de hakkınız! Ama bunu diğer insanları "kullanarak" gerçekleştirmeye çalışırsanız ters etki yapar! Sizin derdiniz "Balcı" falan değil! Sizi onun bazı "verileri" ilgilendiriyor! Ama bu yazı tarzınızla bin yıl da geçse onun verilerine ulaşamazsınız. Not: Resim dediniz de aklıma geldi:) Mevcut resminizi galiba makasla kesmişsiniz. Ama biraz özensiz olmuş sanırım:) "Resimden karakter tahlili" konusunda ideal bir poz bence ama "estetik" açıdan "point" alacağını pek zannetmiyorum "canımcım":))

Ümit Culduz  
 25.06.2011 18:34
 

Daha Balcı diye okur okumaz yüzümde güller açtı Cem. Balcı'nın doğum gününde de bendeniz kendisine küçük bir şiir yazmıştım. Gerçekten sevdiğimiz saydığımız güldüğümüz gülerkende düşündüğümüz bir insan için yazdığınız bu güzel yazıdan ve paylaşımdan dolayı kutlarım sizi. Hoş seda.

Şennur Köseli 
 25.06.2011 18:28
Cevap :
Ahmet abinin farklı bir adam olduğunu anladığımdan beri böyle bir yazıyı yazmayı düşünüyordum Şennurcum. Yazayım artık. Zamanı geldi dedim ve yazdım canım. Cemce sevgilerimle...  26.06.2011 10:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1701
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster