Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
71
 

AKP ve Din Eleştirisi Zaman Kaybı, En İyi Eleştiri İlgilenmemek

Bazı şeyler bize ters olabilir, yaşamımızı onlarla uğraşarak geçiremeyiz. Var olan şeye olmasaydı demek komik. Yaşamımızın etkilendiği doğru olsa da yapacak bir şey yok ki zaten, yaptığımız havanda su dövmek.

AKP de din de bu ülkenin gerçeği. Varsa eğer bunların bizi rahatsız eden kısmı herkesin birbirinden rahatsız olabileceği halleri olur. Bazı şeyleri değiştiremeyeceksek onlarla yaşamayı öğrenmeliyiz. Düşüncelerini hayat tarzlarını kabul etmek zorunda değiliz, karşılıklı saygı çerçevesinde herkes kendi hayatını yaşar.

Doğru olup olmadığından da emin olmadığımız bazı münferit olayları gündeme getirerek hem ilgisiz kişileri üzmüş hem de ayrışma çizgisini derinleştirmiş oluruz. Hükümetin beğenmediğimiz icraatlarını elbette protesto edeceğiz ama bunu belli bir kesimi hedef alarak yapmak doğru değil.

Provokatif kimselerin oyununa gelerek hassas dini değerlere saldırmak bize bir şey kazandırmaz. Din mensupları hem hassastır hem de onların içinde de bozguncu, provokatif kimseler vardır; caminin tuğlası eskimiş deseniz dine saldırı olarak yansır.

Eğer bir siyasi ya da düşünsel rekabet söz konusuysa bu şekilde davranarak onların gücünü zayıflatamazsınız; çünkü sizin gibi onlar da inanmış. Yani zihniyet eleştirisiyle bir yere varamayız, üstelik demokratik değil. Oy verdikleri partinin icraatlarını eleştirerek eğer haklıysanız siyasi eğilimlerini değiştirebilirsiniz. Tabii ki aynı şeyler onlar için de geçerli.  

Bırakın isteyen istediği gibi yaşasın, bize ne!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Bu fikrinize kısmen katılmıyorum. "Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" anlayışında değilim. Çünkü o yılan bir gün bana da dokunabilir. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 04.09.2017 11:55
Cevap :
Haklısınız ama bir şey değişmiyor...  08.09.2017 20:50
 

Ben yaklaşık 11 senedir burada yazıyorum ama daha bir kere olsun AKP'yi veya MHP'yi eleştirmedim ama birçok defa CHP'yi eleştirdim. Çünkü ben fikren CHP'ye düşman değil aksine daha yakınım. Bence eleştiri iyidir ve gereklidir. Eleştiri olmadan bir şeyi geliştirmek mümkün değildir. Buna karşılık AKP'yi eleştirenler bilmeden AKP'nin ekmeğine yağ ve bal sürüyorlar. Oysa amaç AKP'yi zayıflatmak değil aksine tuttuğun partiyi güçlendirmek olmalıdır. Güçlendirmek içinde tuttuğun partinin eksiklerini ve hatalarını ortaya çıkaracaksın. Ben sevdiğim insanı bu nedenle eleştiririm. Sevmediğim insanın ise hiçbir şeyiyle ilgilenmem. Geçmiş bayramın mübarek olsun, kendine iyi bak. Selamlar

Matilla 
 03.09.2017 7:54
Cevap :
Bu güzel yorum için teşekkür ediyorum Mustafa bey, sağlıkla kalın.  04.09.2017 21:28
 

ogle vakti yururken kafana "mutavva"nin sopasi inip hadi len namaza deyince anlarsin anyayi Konyayi !!!

Newyorker 
 31.08.2017 19:27
Cevap :
Olur mu olur, burası Türkiye.  01.09.2017 19:27
 

Merhaba Kerim Bey...Doğru, bu konuda eleştiri, "havanda su dövmekten" başka işe yaramaz...Üstelik, küfür yeme gibi de bir sonucu da olur...Bir zamanlar, Kürtlere de "siz Kürt değilsiniz, biz sizle et-tırnak gibiyiz" dedik de ne oldu? Sonra, "Kürtler, ancak Türklerin uşağı olur" dedik ve başımıza sardık...Selamlar.

cdenizkent 
 31.08.2017 15:09
Cevap :
Doğruları yazmışsınız ne denebilir ki...  08.09.2017 21:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3745
Toplam yorum
: 11193
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster