Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '15

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
135
 

Amerika ile İran'ı dost yapan "kan kardeşliği" ve Sarıklı Voyvoda!

Amerika ile İran'ı dost yapan "kan kardeşliği" ve Sarıklı Voyvoda!
 

internetten alınmıştır


Amerika ve İran'ın düşmanlığını biliriz...İrandaki Humeyni devriminden sonra, ABD ve İran'ın karşılıklı olarak birbirlerini Şeytan'ın ülkesi ilan ettiğini hepimiz hatırlıyoruz.

İran, Humeyni'nin öndenliğindeki İslam Devrimini gerçekleştirip Amerikanın has adamı Şahı devirince, ABD'nin doğal düşmanı haline gelmişti...Tabii, Müslümanların da büyük hayranlığını kazanmıştı.

Ama, zaman pek çok şeyi değiştirdiği gibi devletlerin "devrim"lerini de değiştiriyor. İran İslam devrimi, zaman içeresinde Şii-Pers devrimine dönüştü.

İran, mezhebi fanatizme duçar olmanın körlüğü ile, İslam'ı unutup yeniden Pers devleti olmanın yoluna girdi. Bunun doğal sonucu da mezhebi menfaatleri adına her türlü zulme arka çıkmaktı.

İran, özellikle son yıllardaki Suriye politikasıyla, Sünni İslamı tamamıyla karşısına aldı. Esed zaliminin katliamlarına destek verdi...Sırf Sünni oldukları için yüzbinlerce Müslümanın katliamına ortak oldu.

İslam Devrimi ile Sünni-Şii tüm emperyalizm karşıtı Müslümanların hayranlığını kazanan İran, bugün emperyalist Amerika ile çağın zalimi Esed'in zülmü üzerinden "kanka" oldular..

Bu kanka (kan kardeşliği)' lık bilinenin aksine, Suriyeli Müslümanların çocuk kadın demeden akıtılan kanları üzerinde gerçekleşen kardeşlik!!

Bugün Amerika da İran da Esed'in Suriyede kalmasını istiyor...İşlenen cinayetleri görmeyen, artık ölü sayısını bile saymayı bırakan dünya da çağın zaliminin arkasında hizaya geçmiş durumda.

Şii Hilali peşinde koşan İran, bu siyasi manevralarıyla "İslami" görünen maskesini düşürmüş oldu...Ortadoğu da Müslüman kanı üzerinden etkinlik alanını genişlettiğini sanan İran, aslında maskelediği "Pers" yüzünü ortaya çıkarmış oldu.

Amerika bu toprakların yabancısıdır, bugün vardır yarın yoktur...Ama İran, bu Müslüman coğrafyasında bulunmaktadır...Yarın, işler değiştiğinde tıpkı desteklediği zalim Esed gibi İran için de buralar dar hale gelebilir.  Ve gelecektir...

Hiç bir zaman mezhebi bir fanatizm gütmeyen, bu coğrafyadaki tüm halkları hangi mezhep veya meşrepten olursa olsun kucaklayan Türkiye, İrana da çok destek verdi.

Ama, İran'ın "İslam kardeşliği" gibi bir derdi olmadığı, kendi çıkarlarını düşünmekten öte, Sünni İslama düşman olduğu görünmeye başlandı.

Daha önce de yazdığım gibi, İran artık bir "İslam ülkesi" konumunu yitirmektedir. Batının topyekün saldırısına Doğundan destek vererek İslamın boğulması çabasına katkı vermektedir.

Türkiye, siyasi ve ekonomik menfaatleri doğrultusunda İran'la işbirliğini sürdürecektir; ancak sosyal ve toplumsal planda İran artık "dost ve kardeş" bir ülke değildir.

Zalimler ve onlara destek olanlar asla iflah olmazlar...İster fert olsun ister devlet farketmez...İran, bu fanatizminin cezasını elbet çekecektir.

Kazıklı Voyvoda'lara haddini bildiren Hakkın ve Adaletin kılıcı Fatihler ve Yavuzlar "Sarıklı Voyvoda"lara da haddini bildirecektir...

Tanrı ve tarih, yeni  Fatih Sultan Mehmetler, yen Yavuz Sultan Selimler çıkarmaktan aciz değildir!...

İlgili iki yazı daha:

http://blog.milliyet.com.tr/tum-emperyalistler-esed-in-arkasinda-hizaya-gecti-/Blog/?BlogNo=415690

http://blog.milliyet.com.tr/ey-iran--ey-zalimin-zulmune-ortak-olan-/Blog/?BlogNo=364737

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1641
Toplam yorum
: 4248
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 793
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster