Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
443
 

Bizim mahallenin halleri.

Mizah yazarı Azizi Nesin demiş ki “Türk toplumunun % 60’ı aptal demiş.”

Ben bu lafı üzerine diyorum ki “Biz adam olmayız.”

Size bir örnek vereceğim.

Bundan birkaç yıl önce bir kooperatife girmiştim. Ne var bunda diyeceksiniz. Bir şey yok. 3 yıl içinde anahtarları aldık ve her birimiz evlerimize yerleştik. Şikâyetim şu.

Belediye buralara gerekli alt yapıları buraya döşedi. Ama doğal gaz yoktu. Ondan önce de kablo TV bağlanacak denmişti ve bağlandı. Geçen yıl da doğal gaz boruları döşenecek dendi döşendi. Döşenmişken gerekli merciler de mesela Elektrik Kurumu elektrik hatlarının yer altından geçirilecek diye onlar da bu işlemi gerçekleştirselerdi ya. Ve şimdi yeni baştan kazı çalışmaları. İş makineleri. “Tıtıtıtıtıtı” diye sesler mahallemizde çalkalanıyor. Bu ara kazı çalışmaları yapılırken su borularının patlamalar. Evlere o an sular verilemiyor.

Sokağa girmek mümkün değil. Tepe halinde oluşturulmuş toprakların üzerinde zar zor yürüyen insanlar. Bir ihtiyar burada nasıl yürüyecek. Kış mevsiminde yaşıyoruz şu sıralar. Hava yağmurlu. Yerler balcık balcık çamur. Apartmana giriş engellenmiş. Çukur dolayısıyla tahtadan köprü yapılmış. Korkulukları yok.

İş iştir anladık. Sizler görev yapacaksınız da. Ya biz…

Evimizde ihtiyar biri olabilir. Hasta olabilir.

Diyelim ki Ambulans çağırmak icap etti. Sokağa giremeyecek.

En uc daire de yangın olayı olsa itfaiye sokağa da giremeyecek.

Bir ölümüz olsa cenaze aracı da giremeyecek sokağımıza.

Avrupa’da öyle bir şey olabilir mi? Hele hele Amerika da. Binalar olmadan önce alt yapıda gereken işlemler yapılır sonra apartmanlar ve binalar inşa edilir. Derler ya Türk’ün aklı sonra gelirmiş.

Beyler olmuyor. Her işimiz sakat. Adil mallar kullanarak bir arıza olduğunda veya fazla su gelse borular patlıyor ve sonra yine kazı çalışmaları. Yeter artık.

Allah aşkına doğru dürüst bir işi yapabilsek. Hangi işimizi doğru dürüş yapıyoruz ki.

Sonra medeni ülkelerin seviyesine geleceğiz.

Benim bir teklifim var. İdareciler o koltuğa oturmak bir meziyet değildir. O koltuklara oturmadan önce o ülkelere gidin. Görün de ibret alık.

Yani kısaca biz adam olmayız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

abi bunların çıkış yolu basit... Hep diyorlar: "Çevreye verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." diye... Bir de geçmeyen türden olsaydı neylerdik! Hamdolsun ! :)

Serçe! 
 03.01.2009 20:56
Cevap :
Ayne de öyle.  03.01.2009 21:03
 

Sen idarecilerimizi eleştiriyorsun. Ne var bunda biraz balçık varsa. Köprü üzerinden apartmanınıza girmek de güzel. Allah gecinden versin, ölünce de Sırat Köprüsü'nden geçeceksin ya! Köprüden geçmeye alış biraz! Sonra sizin mahalle gençler için düşünülmüş, yaşlıların ne işi var oralarda? Yangın çıkmaması için dikkat edeceksiniz. O zaman itfaiye de gelmez. Hele hastalık ve ölüm durumlarından uzak durmaya bakın kardeşim. Kışın o mahallede hastalanmayın, yangın çıkarmayın, yaşlıları oturtmayın, ölmeyin! Bu işleri bahar ve yaz aylarında yaparsınız. Bahara ne kaldı şunun şurasında? 3 ay sabredin kardeşim. Sen mutlaka muhterem annenin karnında da 9 ay 10 gün durmamış, erken çıkmışsındır. Ankara Doğalgaz Genel Müdürüne bak anla! Adam genel müdürden başka her şeye benziyor ve "Hayırlı cumalar!" diyen ağzıyla, henüz kanları kurumamış 7 gence iftira atıyor. Çıplaklarmış. Üst kısımları çıplakmış. Bu yobaz zihniyet maalesef kamu kuruluşlarının yönetim kadrolarına çöktürüldü. Sistem bu yüzden çökük

Mustafa Mumcu 
 03.01.2009 15:02
Cevap :
Haklıysın Mustafa Bey'ciğim. Doğru ölmeyeceğiz, hastalanmayacağız. Daha dikkatli olup yangın çıkartmayacağız. Yaşlılar sokağa çıkmayacak. Onlar sabrederlar mi? Mart'ta seçimler var. O zaman olmaz. Şimdi olmalı. Ben ne diyeceğim. Bu ülkece yaşadığımız müddetçe yaşamak bizlere haram.  04.01.2009 0:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3163
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster