Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
848
 

Blog yazarlarına test soruları...

Blog yazarlarına test soruları...
 

m-gen.biz


Bundan 3,5 yıl önce "Blog yazarlarına test soruları" başlığı altında bir blog yayınlamıştım. MB nin kadrosu o günden bugüne oldukça kalabalıklaştı. Gerçi o test sorularına cevap veren arkadaşlardan bazıları bu dünyadan, bazıları ise blogdan ayrıldı.  Bu arada bloglarda da yeni gelişmeler oldu. Şimdi o testi güncelleştirerek tekrar yayınlıyorum. Bu testin sonucunda ne olacak? Onu da test sorularının sonunda açıklayacağım. Şimdi sorulara geçelim.

1. Kendi yaşamınızdaki olayları başkalarına mal ederek yazdınız mı?

2. Yazmış olduğunuz bir blog taslağını çok beğenerek bu yazıyı burada harcamak yerine, belki ilerde yazacağınız kitapta kullanmak üzere sakladığınız oldu mu?

3. Yazmış olduğunuz bir blog yazısıyla aynı anda yayına alınan bir blog yazısı sizin yazınızdan daha fazla hit aldığını gördüğünüzde yazınızı yayından çekmeyi düşündünüz mü?

4. Özellikle haber konusunda yayına hazırladığınız bir yazınızı yayına vermeden önce aynı konuda başka birinin sizin yazdıklarınıza benzer yazısını görünce kendi yazınızı iptal ettiniz mi?

5. Yazacak konu bulmakta zorlandığınızda bu yüzden blog sayınızın az olduğunu düşünüp, havaya, suya ota, blog yazarak blog sayısını arttıranlara kızdığınız oldu mu?

6. Gecenen geç vakitlerinde yazmış olduğunuz yazınızın yayına alınmadığını, buna rağmen sizden daha geç saatte başka bir blog yazarının yazısının yayına alındığını görünce güvenilir yazar olmadığınıza üzüldünüz mü?

7. Bir yorum yazıp, "Gönder" butonuna bastıktan sonra keşke bu yorumu bu kadar ağır yazmasaydım deyip pişman olduğunuz oldu mu?

8. Sizin bir yazınıza ağır eleştiri getiren bir blog yazarına onun sayfasına girerek yazmış olduğu herhangi bir bloguna misillemede bulundunuz mu?

9. Kendi yazdığınız bloglara yorum yapar mısınız?

10. Yayına giren blogunuz ana sayfada çok az kalırsa kızar mısınız?

11 Size yapılan bir yorumu beğenmeyip, o yoruma karşılık 35 tane yorum cevabı yazar mısınız?

12. Bir kişinin verdiği yorum cevabıyla tatmin olmayıp, o kişiye 50 tane daha yorum yazar mısınız?

13  Benzer başlıklar ve benzer içeriklerle 10 dan fazla blog yazdığınız oldu mu?

Cevaplarınızda "Hayır"lar fazla ise ideal bir blog yazarısınız. "Evet" ve "Hayır" lar eşitse normal bir blog yazarısınız. Eğer "Evet" ler çoksa işte o zaman takıntılı ve hassas birisiniz. Cevaplarınızın 10 dan fazlası "Evet" ise  Allah yardımcınız olsun derim.
 

Füsun İnci bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:):)Hepsine hayır dedim, sonra düşündüm bende bir anormallik mi var acaba diye, fakat en alttaki paragrafı görünce biraz rahatladım::) Hepsine hayır desem de o söylediğinize girmiyorum:) Burada amaç sadece yazmak olunca, hepsinin cevabı hayır oluyor zaten..Benim çok fazla arkadaş çevrem yoktur Erol Bey, çok fazla orda burda gezip tozmayı da sevmediğim için, burada bir bakıma deşarj oluyorum, sanki birilerine içimdekileri anlatıp rahatlıyorum bir nevi yalnızlığımı paylaşıyorum:( Siz de beni dinliyorsunuz ve cevap veriyorsunuz çok teşekkür ederim. Sevgilerimle..

Selda Çakmak 
 04.02.2016 13:06
Cevap :
Gerçek yaşamda olsun, sanal alemde olsun arkadaş seçimi çok önemli Selda hanım. Hatta sanal alemde daha zor. Çünkü karşınızdaki kişileri göremiyor, sadece yazdıklarıyla tanıyorsunuz. Bazen en güvendiğiniz kişiler bile bir zaman sonra insanı hayal kırıklığına uğratıyor. Test soruları blogunu da değişik zamanlarda iki defa yayınlamıştım. Oldukça da ilgi çekmişti. Ama yorumlardan anlaşılacağı gibi bundan gocunanlar da oldu. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  04.02.2016 17:13
 

Kıymetli Erol Işık; Sayfanızda gezinirken blog yazarları hakkındaki test soruları başlıklı yazınıza denk geldim. Sorularda evet veya hayır cevaplarıyla kendimi sınadım. Sonuç bende kalsın diyorum.Güzel bir konu seçmişsiniz.Bazı yazarlarımız birden ziyade yorum yazmışlar, birde yorumlarla savaş başlatanlar var.Neyse her kes bir terazide tartılır değerini ve kıymetini anlar.Bizim bu naçizane yorumumla bu blogunuz 47.yorum almış oldu.Önemli sorular sormuşsunuz.Saygılar sunuyorum.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 03.02.2016 20:24
Cevap :
Zaman zaman blog yazarlarına test soruları sorarım sayın Burakgazi. Yaptıkları yorumlarıyla da kendi kişiliklerini ortaya koyarlar ve blog camiası da bu kişilerin iç yüzlerini öğrenir. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  04.02.2016 9:43
 

Sizin şu yaratıcı ve ince esprilerle dolu yazılarınıza her zaman hayranlık duyduğumu söylüyorum Erol Bey :) Bu testi de keyifle okudum ve ben de cevapladım kendimce. Bütün sorulara yanıtım Hayır oldu. Sadece son soruda biraz duraksadım, hatta birazcık içim burkulur gibi oldu. "Yahu Sibel, Sait abine ve ay dedene hitaben bir sürü blog yazmışlığın var, yoksa o yazıların içeriği birbirine mi benziyor be kızım ?" diye bir soru geçti içimden. Ben yine de hepsinin ruh halinin, ince nüanslarla da olsa birbirinden farklı olduğunu düşünüyorum :) ve son soruya da Hayır diyorum izninizle :) Yazılarınızı okumayı özlemişim değerli yazarım, sevgi ve selamlarımla..

Mor Okyanus 
 21.12.2011 18:36
Cevap :
:) Sizin yazılarınızın hepsi birbirinden değerli yapıtlar Sibel hanım. Hepsi de birbirinden farklı bana göre. Ben o son soruda örneğin Mehdi gibi konuları diline dolayanları kastettim. Ama herkes esprileri anlayamıyor ne yazık ki...Beğeniniz için teşekkürler. Size çalışmalarınızda da başarılar diliyorum. Sevgiler....  21.12.2011 18:58
 

eee bakarız artıkın rüzgâr gibi geçti mi geçmedi mi...selamlar sizeee...eyvallah...

nedim üstün 
 18.12.2011 22:52
Cevap :
:) Teşekkürler Nedim bey. Saygı ve selamlar size...  19.12.2011 10:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3398
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster