Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

17 Kasım '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
633
 

Boşluklara bakma

Boşluklara bakma
 

Bakma öyle boşluklara korkuyorum. Boşluklar çok derin kayboluruz içinde. Ner sor ne cevap ara. Bırak olduğu gibi, gün gecenin, gece karanlığın içinde işte. Sana ne yorma gözlerini kapat artık, dinlensinler bir süre. Her gecenin mutlaka bir aydınlığı olmuyor mu söylesene?

Süre dediğin zaten akışkan bir kayganlık. Yapışkan olan sorular ve cevaplar. Yaşamda matematik arama varsa bile kurcalama ne olur. Bazı resimler hep gülümsetir ya bizi, biz hep o resimlere bakalım olur mu?

Duyuyorsun biliyorum, bütün korkularını paylaş benimle ben omzunun yanındayım. Paylaşınca azalırmış korkular. Boşluklar karanlıkları getiriyor beraberinde ve de buz gibi soğukları. Benim korkularım yüksek sesli söylenen şarkıların içlerinde avaz avaz bağırıyorlar.

O uzun yürümelerde azaltamıyorum derinlikleri. Sıraya koymaya çabalama, hayatın kendine göredir düzeni. Hangi kartı çektiğin değil, kartı çektiğindeki bakışların ele verir seni. Zarlar senden yana olmazsa vazgeçişlerin belirler nelerden geçtiğini.

Boşluklara o yüzden bakma. Boşluklarda boşluklar var, uzaklaş ayakların kayar. Ayaklarında demirden ayakkabılar, ateş kızgınlığında demirler daha da yakar.

İncitme, incitilmiş olsan bile kendini. Bırak ıskalansın yaşamının fiyaskoları. Avucunun içine değil yüreğinin içine bir bak. Yüreğindekiler kadar insansın, gözünün gördükleri kadar yer tuttuğun gibi.

Bırak boşlukları biz doğan güneşi birlikte seyredelim. Gördüm insanın kendi kendini yeniden doğurduğunu. O yüzden kalemim hep yeşil yazar. Yeşilde can bulur hayat bu yüzden yeşil ister kelimeler. Bütün renkleri yeşlle yaz, boşluklara bile gülümseyerek bakarsın o zaman. Zamanın içinde noktacık kadar varlığımız. Gidenlere ağlama, gidenlerin noktaları silindiği için gittiler. Gittikleri yerde beklerler bizi.

Bu yüzden kimseden kalmasını isteyemem. Ama istersen günaha aldırmadan şarabımı paylaşırım seninle. Yetek ki boşluklara bakma bomboş gözlerle. Bak avuçlarıma sana ne göstereceğim. Küçücük DURU bir kalp. Ben yeniden şekillendim bu minicik yürekle. Sarı-kırmızı kış yapraklarında yüreğim fırın gibi.

Boşluklara bakma bomboş gözlerle, ver ellerini ısıtsın yüreğim sımsıcak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorum yapılamayacak kadar güzel yazmışsın.Yüreğine sağlık.sevgiler.

ay.şe 
 29.11.2007 0:10
Cevap :
Asıl senin yüreğine sağlık, güzel gören yürek sende arkadaşım. Sevgiler benden olsun  29.11.2007 17:29
 

gecenin sabahı aydınlıktır.. her sabah bir umut kapısıdır sevgili Kevser.. umutun peşinden koşarak tüketiyoruz ömrümüzü.. umut biter mi ki? ellerine sağlık canımcım. sevgiler sana..

sema öztürk 
 28.11.2007 15:10
Cevap :
Umut bitmesin zaten, biterse buz gibi olur eller, hepimizin ellerine sağlık, hep birlikte güzelliklere  29.11.2007 17:30
 

Kelimelerin ardı ardına yüklenmişler umutlarını. Katar katar nereye giderler böyle.. yüreklere elbet...Eline sağlık...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 27.11.2007 18:02
Cevap :
Umutlar kelimelerimizde, dilimizden dökülenlerde de umutlarımız... Katar katar yarınlara giderler böyle. Yolumuz güzel yüreklerle sağlıkla olsun hep birlikte  27.11.2007 18:28
 

be arkadaşım. İnanılmaz güzeldi. Muhteşemdi. Sakin, kararlı ve insana keyif veren bir yazı. Bu arada bu yazın senin 100. blogun. Bilmem senin için bir önemi var mı bunu:)) Sevgilerimle

Haşim Arıkan 
 27.11.2007 13:07
Cevap :
Bu yorumunda bana çok iyi geldi. Sayının fazla olması değil derdim yazılanların bir yerlere gidip de işe yaramasını tercih ederim arkadaşım. Bazı yazılanları okuduktan sonra evet bu işte dediğimde yazının güzelliğini gördükten sonra nasıl mutlu oluyorsam aynı şeyleri birileri de hissettiğinde mutlu oluyorum ve galiba önemli olan bu. Az olsun öz olsun diyenlerdenim. Güzel kelimelere hep birlikte  27.11.2007 18:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 1592
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 862
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster