Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '10

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
1207
 

Bunu yapan insan olamaz

Bunu yapan insan olamaz
 

Yavru kedilere işkence


Yavru kedilere işkence;

Gazetede sayfasında iki kedi yavrusu resmi, uzaktan bakınca ne kadar da sevimliler. Biraz dikkatli bakınca resimde bir gariplik çarpıyor gözüme. gördüklerime inanamıyorum, resmin altındaki haberi okuyorum, okuduklarıma inanamıyorum.. Masum iki kedi yavrusuna bir insan bunu nasıl yapılabilir? Neden yapar, ne ister iki minik ve sevimli kedi yavrusunda. Olamaz diyorum. Bunu yapan insan olamaz. Ne yazık ki; o bir insan. En azından bir insan kimliği taşıyor. Aynı topraklarda yaşıyoruz. Utanıyorum insanlığımdan., İnsan görünümlü bu yaratıklarla aynı dünyayı paylaşmaktan. . Ciğerim param parça. Kediciklerin çığlıklarını duyuyorum, çaresizlik içinde.

Belki bir sevgilisi bile var. O’na hergün seni seviyorum diyebiliyor. Masum iki kedi yavrusunu yakalayıp, kesici bir aletle önce birinin iki gözünü sonra hızını alamayan bu insan görünümlü yaratık ikinci yavrunun da bir gözünü çıkarıyor…..

İnsan görünümlü bu yaratık masum kedi yavrularına bu işkenceyi yapabiliyor, sokaklarda elini kolunu sallayarak insanım diye geziyorsa vay benim insanlığıma, vay benim Ülkeme. Vay benim vicdanıma. Bu yaratık toplum için, insanlık için çok tehlikelidir. Hasta ruhlu bu insan, her an her şeyi yapabilir. Bu aşağılık yaratığa söylenecek çok şeyler var ama, İnanın kendimi zor frenliyorum. Haberi okurken ürperdim, bir insan iki masum kedi yavrusuna bunu nasıl yapabilir… Bu yaratık yarın- öbür gün çocuklarımıza da aynısını çok rahatlıkla yapabilir. Eli kanlı bu yaratık aramızda, bizden biri olarak dolaşmaktadır. Hayvanlara eziyet edenlere sessiz kalmamalıyız. Nerede olursa olsun tepkimizi göstermeliyiz. Sessiz kalmamız bu yaratıkları cesaretlendirecektir.

Antalya'da yaklaşık iki aylık oldukları bildirilen iki sokak kedisinin gözleri oyuldu. Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Altınkum mahallesi 420 sokakta oturanların yıllardır beslediği kedilerden biri yaklaşık iki ay önce yavruladı. Anne kedinin sokaktaki sık çalılıklarla kaplı ağaçlı arazide sakladığı yavrular son birkaç gündür kendi başlarına dolaşmaya başladı. Sokak sakinleri önceki gün yavru kedilerden birinin hareketlerinin garip olduğunu fark etti.

Sarı ve beyaz renkli yavru kediyi yakaladıklarında iki gözünün de oyulmuş olduğunu gördüklerini söyleyen Antalya Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Burcu Kuru, şunları anlattı:

"Kediyi mahallemizdeki veteriner kliniğine götürdüm. Veteriner Hekim Derya Özdemir Ertürk, yavru kedinin her iki gözünün de görme yeteneğini kaybettiğini belirtti. Bunun üzerine yavrunun iki gözünü de operasyonla aldı.Küçük kediyi sahiplendim. Daha o olayın dehşetini üzerimden atamamıştım ki bugün komşular bu kez yavrulardan siyah beyaz renkli olanın bir gözünün dışarıya fırlamış olarak, yüzü kan içinde bir köşeye sinmiş olduğunu söyledi. Bu kez o kediyi aynı kliniğe götürdüm. Maalesef onun da sol gözü alındı."

Veteriner Hekim Derya Özdemir Ertürk, her iki yavrunun da gözlerinin bir başka hayvanın saldırısı sonucu o hale geldiğini düşünmediğini belirterek, delici bir aletle oyulduğu izlenimi edindiğini kaydetti.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Antalya Temsilcisi Nilsu Güleç’inihbarı üzerine olay yerine gelen Konyaaltı Kaymakamlığı Hayvanları Koruma Komisyonu üyeleri Veteriner Hekim Durmuş Öcal ve Füsun Kadıoğlu inceleme yaptı.

Sokak sakinleri son birkaç güne kadar çevrede koşturup oynayan kedilerin artık insanlardan kaçtığını, hiçbirinin ortalarda görünmediğini belirterek, yavrulara işkence yapan kişi ya da kişilerin bulunmasını istediler.” (Radikal)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan mıdır? Hiç anlamıyorum insanları.Hayvanları sevmiyorlar, gördükleri yerde tekme atabiliyorlar.Bu zihniyeteki insanların yetiştirdiği çocuklarda ileriki yaşlarında gördüklerini yapıyorlar. Bazı atalar vardık evladı tarafından dövülür... Evlat toplum tarafından kınanır. oysa o çocuğu yetiştiren o ata öğretmiştir acımasızlığı. Bazen kendimden korkuyorum , o kişiler gibi düşünüp onlara saldırmak istiyorum.

Fatma Güneş ERGEN 
 18.06.2010 19:55
 

:(((((((( Bu vahşete söyleyecek söz bulamadım...

Melek Koç 
 17.06.2010 23:50
 

Bakamadım resime:( sadece şöyle bir baktım... içim acıdı.. nasıl yapabiliyorlar anlamıyorum inanın! nasıl bir vahşettir bu? yeryüzündeki en vahşi, en tehlikeli yaratık "insan"dır buna eminim artık.. çünkü insanlık gün be gün tükenmekte... paylaştıgınız için çok teşekkürler, saygılar.

sema öztürk 
 16.06.2010 22:57
 

Cezalarını versin, içim yandı taa derinden. Bunu yapanlara hiç bir canlının adını veremiyorum, hakaret olur diye. Selamlar değerli Yapukay..

Gülpembe 
 16.06.2010 12:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 221
Toplam yorum
: 1772
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1844
Kayıt tarihi
: 27.09.06
 
 

Evli bir kız çocuğu babasıyım. Yüksekokul mezunuyum. Bir kamu kurumunda çalışıyorum.16.03.2017 ta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster