Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
215
 

CHP, Huzura Hasret Kalmış Parti

CHP, Huzura Hasret Kalmış Parti
 

 • Ben eminim ki bu ülkede hiç kimse CHP’nin içerisinde ne olup bittiğine dair kafa yormuyordur.
 • Okuduğum bir haber altı vatandaş yorumunda, CHP firavunun partisi olarak tanımlanmış ve bu sebepten dolayı bu partinin hiçbir zaman huzura eremeyeceği iddiasında bulunmuş. Vatandaş haksız sayılmaz hani… Firavundu, başka bir şeydi, bu gibi şeyler benim ilgi alanıma girmiyor ama kabul edelim ki bu ülke muhafazakâr vatandaşların bir hayli kalabalık olduğu bir ülkedir ve insanların zihninde böyle bir algının doğması hiç de tuhaf değildir.
 • Gelelim şahsıma…
 • Yaşım kırkı devirdi… CHP’li bir ailenin çocuğuyum… Ve kırk yıldır evimizden çıkan oylar CHP’ye gider. Bu sebepten ötürü, öyle veya böyle CHP’yi izlemek, parti içerisinde ne olup bittiğini öğrenmek gibi bir derdim olurdu. Uzunca bir zamandan beridir ki bende böyle bir dertte kalmadı. Hoş CHP’ ye hiç oy vermemiş bir insan olsam da, aile kültüründen mütevellit, oturup kalktığım, selamlaştığım insanların büyük bir çoğunluğu CHP’lidir. En nihayetinde ben yaşı kırkı devirmiş bir insanım ve kırk yıllık yaşantım da şu CHP’de bir kez olsun huzur görmedim ya… Her daim birbirilerini yiyip durdular. Siyaset anlayışları sadece birbirleriyle çekişmek üzerine kurulu oldu bu partinin üyelerinde. Bu ülkeye hiçbir şey vermemiş diğer muhafazakâr partiler de CHP’nin bu kronik hastalığına kıyıdan köşeden, bıyık altından güldüler ve memleketin parsasını topladılar.
 • E şimdi siz huzur yüzü görmemiş böyle bir partiye, her daim birbirini yiyen, birbirlerinin ayağını kaydırma sevdasında olan bu partinin siyaset adamlarına güvenebilir misiniz? Nitekim vatandaşta her seçim de CHP’ye olan güvensizliğini sandıktan çıkan sonuçlar ekseninde tescilliyor.
 •  
 • Şunun şurasında Kemal Kılıçdaroğlu şu partinin başına geçeli çok olmadı… Düşünün bakalım CHP Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığında kaç kurultaya gitti? Kaç kez birbirlerini yedi bu partinin siyaset erbapları? Tamam kurultaylar demokrasinin vazgeçilmezidir… Ne var ki kurultaylar vazgeçilmez olsa da, e bir kurultaydan çıkıldıktan sonra oluşan yeni yönetim ve diğer kurullara bir zaman aralığı tanınmaz mı? Başarısının durumu bu zaman aralığının sonunda teste tabii tutulmaz mı?
 • Zamanın birisinde bir partili Deniz Baykal’ın kurultay kaybettikten sonra, gece kafasını yatağına koyup uyuduğunu ve devrisi gün yeniden genel başkanlık için sıkı bir çalışmaya girdiğini söylemişti. Deniz Baykal bu ihtirasından dolayı bu partinin de, bu memleketinde anasını ağlattı mı, ağlatmadı mı? Bu türden siyasetçilerinin bol olduğu böyle bir parti de haliyle bir kez dahi olsun gün yüzü görmeyecektir de, olan tekaüde ayrılmış gariban CHP sevdalılarına olacaktır. Hayatları boyu bir kez iktidar yüzü görememiş olmanın üzüntüsüyle bu dünyadan göçüp gidecekler.
 • Hele bir düşünün şu referandum döneminde yaşanan skandalı. Koca partinin genel başkanı oyunu dahi kullanamamıştı. Vaziyet böyleyken bu partinin bu ülkeyi yönetebileceğini siz her hangi bir yurttaşı inandırabilir misiniz?
 • Naçizane önerim… Bu partiyi müzeye kaldırmaktır. Ve mümkünse bu parti içerisinde siyaset yapmış olan isimler bir daha siyasetin yanına bile yaklaşmasın. Belki o zaman şu ülkenin sol bacağına biraz olsun kan gitmeye başlar.
 •  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

nihat bey birisi bir bloğunuzda kurmuş olduğunuz cümleleri eleştiren bir yorum yaptığında hemen size kızmış mı oluyor? sizin özgürce ifade ettiğiniz fikirleriniz gibi ben de özgürce cümlelerinizi eleştiriyorum.. siz yazınca özgürlük ben yazınca kızmak diye mi tabir ediliyor.?.chp ya da başka bir parti hakkında istediğinizi yazarsınız başkaları da katılır ya da katılmaz k, burda tespitlerinizi değil müzeye kaldırılsın siasetçileride siyasetten el çektirilsin deyişinizi eleştiriyorum ki siz hiç buna değinmiyorsunuz nedense. ki bunu da isteyebilirsiniz ama daha önce yazdıklarınızın hepsini çöpe atmalısınız ...

Meltem Şahin 
 07.05.2012 17:43
Cevap :
Öncelikle sizin eleştirilerinize vermiş olduğum yanıt ölçülerinde sizin bana bir hayli kızdığınızı düşünüyorum. Bu açıklamanızdan sonra sizi yanlış anladığım için özür dilerim. CHP hususundaki yapmış olduğum eleştiriyi benim özgürlükçü tututmumu baz alarak çelişkili bulmanız ilk bakışta doğru gibi gözüküyor olsa da benim CHP'nin kendisini fesetmesini önermem, bir baskıcı tutumla değil aksine bir genel kurul sonrasında böyle bir karar almaları gerektiğini söylememdir. Kaldı ki, ben CHP'nin Türkiye'deki sol-sosyal demokrasi fikriaytına bundan sonrası için bir katkı sağlayamayacağını düşündüğümden böyle bir öneriyi ortaya atıyorumç Hoş bizi kim dikkate alır ya... Aslında ortada bir ironi var. Bu ironiyi çelişki olarak nitelemeseniz daha doğru olur kanaatindeyim.  08.05.2012 20:12
 

maalesef oldu yıldız nihat bey.müneccim değilim ne düşündüğünüzü bilemem ama yazdıklarınız ortada...

Meltem Şahin 
 07.05.2012 8:43
Cevap :
Tamam kızmayın Meltem Hanım. En nihayetinde CHP'nin hali bu... Şimdi bu parti kendisini fesetse anti demokratik bir davranış mı olur? Bir şey yapmadıkları gibi yapacak olanlarında önünde engel değiller mi? Ben bunu anlatmaya çalışıyorum, siz kızıyorsunuz.   07.05.2012 16:29
 

nerde kaldı demokrasi demokratlık söylemleriniz.? parti kapatılmayı anti demokratik bulan milli iradeye karşı yapılmış bir darbe olarak yazan söyleyen siz, kendinizce saydığınız nedenlerden dolayı bir partinin müzeye kaldırılmasını yani kapatılmasını siyasilerinin yasaklanmasını söylüyor chp sevdalıları vardır diyerek de bu partiye oy atanları küçümsüyorsunuz ötekileştiriyorsunuz ..chp ya da herhangi bir parti hakkındaki fikirleriniz sizin düşüncelerinizdir kendinizi özgürce ifade etmenizi desteklerim ama belirli bir seçmen kitlesi bulunan parti hakkında bu tür bir istekte bulunmanızı ortaya koymaya çalıştığınız dünya görüşünüzle hiç bağdaştıramadım. siz seçimlerde bu partiye oy atmassınız olur biter.. başkalarının seçimleri konusunda karar vermeye hakkınız yok ..sizin düşünebildiğiniz kadar başkaları da düşünebilir kendi kararlarını verebilir.örn.burada yazdıklarınızı beğenmeyenler olabilir ve artık yazı yazmamanız gerektiğini isteyenler olabilir . ozaman engellenmeniz mi gerekli.

Meltem Şahin 
 05.05.2012 1:22
Cevap :
E şimdi oldu mu Meltem Hanım. Canınız istediği gibi yorumlamışsınız. Düşündüğünüz gibi düşünmediği mi azçok biliyorsunuz.   07.05.2012 7:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1509
Toplam yorum
: 3024
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1134
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Yazarım... Okurum... Öğrencilik yıllarımda çok yazdım... Kompozisyon derslerinde yazdım... Duvar ..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster