Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
522
 

CHP'de değişen bir şey yok gibi malesef...

CHP'de değişen bir şey yok gibi malesef...
 

CHP DEĞİŞEMİYOR MÂAL'ESEF !..


Yazılı ve görsel medyanın, hatırı sayılır bir şekilde desteğini arkasına alan Kemal Kılıçdaroğlu, bir kaç dakika sonra CHP'ye BAŞKAN olacak!..

Bugüne kadar CHP'ye hiç OY(um) nasip olmadı.

Bunun sebebi ben değilim, CHP'dir.

Çünkü CHP; bugüne kadar benim ve benim gibilerin OY'una hiç tâlip olmadı. Bundan sonra olur mu bilemem. Bu, tamâmen CHP'nin ve yeni Başkan olacak olan Kılıçdaroğlu'nun elinde tabii ki.

Kılıçdaroğlu'nun ve yandaşı olan CHP'lilerin konuşmalarının geneline baktığımda; ''klasik CHP söylemleri'' nin dışına çıkarak, mâlesef bunu başarabileceğini görememekteyim!..

Keşke bu olabilse!..

Keşke ara-sıra, CHP de iktidar olabilse!..

CHP'ye OY'u nasip olmayan biri olarak, bunu samîmi olarak inanın istiyorum.

Neden biliyor musunuz?

Bu memlekette de iktidarlar sık sık değişirse eğer (darbe ile değil, SEÇİM'le ama); işçisi, köylüsü, memuru, esnafı, emeklisi...

Her kesim; kendisi için iyi şeyler yapana oy verir hâle gelecek. O zaman her siyâsî yelpâze, bu kesimleri dikkate alarak politikalar üretecek ve bu kesimlerin hayat standardı normal olarak yükselecek.

Ama bu olmuyor mâal'esef!..

Bunun sorumlusu da CHP ' dir kanaatimce.

Çünkü CHP; SOSYAL DEMOKRASİ' yi benimsediğini söyleyen bir parti olmasına rağmen, bir türlü SOSYALLEŞMEYİ becerememekte.

Bu, şimdilerde BASIN'ın bu kadar pompalamasına rağmen, değişecek mi?!..

Hiç zann'etmiyorum!..

Çünkü, bugün Kılıçdaroğlu'nun seçileceği kongre dolayısı ile TV'lerden izlediklerim, dinlediğim konuşmalar; CHP'de yeni bir şeyler olmadığını, olamıyacağını düşündürüyor bana!..

Mâal'esef !

Keşke Onların pompaladıkları gibi, CHP'de bir şeyler değişiyor olsa ve CHP, iktidara ve benim gibi DİNDAR DEMOKRAT ' ların oylarına, fiiliyatı ile de tâlip olabilse.

CHP, SOSYAL DEMOKRAT olduğunu söyler durur yıllardır!..

CHP'nin kendini yenileyip-yenilememesi mes'elesine hiç girmiyeceğim...

Sâdece bugün yaptıkları konuşmalar; birkaç dakika sonra CHP genel Başkanlığı tescil edilecek olan Kılıçdaroğlu ile de, CHP'de pek bir şey değişmediğini ve değişmeyeceğini gösteriyor.

Kendileri çallıp kendileri oynayacaklar yâni!...

Eh!..Ne diyelim, kendilerine hayırlı osun öyleyse.

Yine de bekleyip göreceğiz!..

Sağlık ve muhabbetle..

Bektaş Azizoğlu

22.05.2010, cumatesi

İSTANBUL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin CHP'ye oy'unuzun(ayraçları ve inceltmeleri çok seversiniz)nasip olup olmaması siyasi mantalitenizden ileri geliyor.Yazınızda eşitlik edebiyatı yapmayın zira daha önce size teklif etmiştim kütüphanenizden 3 kitap gönderin bende size kendi kütüphanemden 3 kitap göndereceğim birbirimize nasıl saygı göstereceğimizi bilelim(merak buyurmayınız T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığından onaylı 2 kitabımı göndermeyeceğim),eşit davranmış oluruz diye.Yapamazsınız siyasi mantaliteniz bunu yapmanıza izin vermez.Siz ancak ders verir veya Gen.Kur.Başkanlarının fotoğraflarını çekersiniz.Öte yandan yazınızın bir bölümüne katılıyorum siyasi iktidarların sürekli değişmesi gerektiğine inanıyorum,bu gibi bir olayın kadrolaşmanın önüne geçeceğine de inanıyorum.Takip ediyorum.Saygılarımla.

Bekir Fatih DEMİRAĞ 
 10.08.2010 12:13
Cevap :
Sevgili Fatih'ciğim;1999 Marmara depreminde, ''Ebedî İstirahatgâhı''na gönderdiğimiz, 1983 doğumlu, M.Blog sayfam'ın girişinde gördüğünüz fotoğraftaki gülen genç, biricik evlâdım Mehmet Fâtih'le, hemen hemen akransınız...Onun için, isminizden dolayı size bir muhabbetim var. Müdakkik ve muhakkik bir gençsiniz de. Bu da çok güzel. Ancak çok önyargılısınız. Bu ise, sizin aleyhinize her zaman. Bu meyanda; 1.Bugüne kadar hiçbir zaman, gayr-ı samîmi olmadım. Kendimi bildim bileli, için ne'yse dışım da O...Evet, ''inceltmeler'' ve ''ayraçlar'' a, edebiyatımızda her zaman ihtiyaç var'dı ve devamlı da olacak!..2-DYP'de Yıllarca Yönetici olarak çalıştım. 1994'te Sn.Demirel Köşk'e çıktıktan sanra fiilî siyaseti bıraktım. Şu an da, hiçbir siyâsî angajmanım yok..3-Depremde Yüzlerce kitabım göçük altında kaldı ama, Zât-ı Âl' îniz'e gönderebilecek kadar kitabım var çok şükür. Eğer okuyacaksanız, adresinizi; bektas_azizoglu@hotmail.com'a yazın, göndereyim..4-Yazılarımı tâkip ettiğiniz için teşekkür.  13.08.2010 0:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 576
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster