Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
218
 

Demokratik Açılım Bölücülük Olmamalı

Demokratik Açılım Bölücülük Olmamalı
 

milliyet.com.tr


Gözlerinizi açın ve ülkeye düşmanlık besleyenlerin ve fiilen bunun çabasını açık taleplerini gözmezlikten gelmekten vazgeçin.

Çözümsüzlük bildirisi!

DTP’nin 98 belediye başkanı ile 700 delegesinin katılımıyla hafta sonu Diyarbakır'da toplantı yapıldı..
Adı, Demokratik Toplum Kongresi’ydi..
Alınan kararlara bakalım..

"Öcalan ev gözetimine geçirilsin..
Cezaevindeki tutsakların tümü serbest bırakılsın..
Askeri operasyonlara son verilsin..
Özerk Kürdistan'ı içeren yeni bir anayasa hazırlansın"

Bu bildirilerle devletin bütünlüğüne saldıranları eleştirenleri eleştirmek ve bu politikaları devlete dayatmak isteyenleri masum gösterme davranışı içinde olmak ve bölücü terör örgütü işbirliği yapanların söylem ve politikalarına karşı çıkmamak sessiz kalmak, onları meşru ve onamak anlamı taşır.

Sayın Başbakan'ın dünkü meclis konuşmasını izlerken Ülkem adına ve inanç ve kültür, ahlak anlayışım bakımından çok üzüldüm.

CHP de açılım raporu yapmış ama bir yandan hatalı görülmüş ki dava konusu olurken, diğer taraftan teröristleri masum görüp davul zurna ile karşılatmamıştır. Bu davranışları gereğince de seçimlerde bedelini ödemiştir.

CHP hata yaptıysa bu iktidara suç işleme özgürlüğü vermez. Onun yaptığı rapor dosyalar içinde kalmış toplumsal yansıması olmamıştır. Oysa bugün sokaklarda ki görünüm ve aleni terör destekçiliği "iç savaş" manşetlerinin atılır duruma gelmesine neden olmuştur.

Eğer dost olarak görüşüp size terör konusunda öğüt verenler varsa ki ABD ile işbirliği içinde olduğunuzu söylüyor gidip, gidip geliyorsunuz; hiç olmaz sa onların terör'e karşı mücadele ve uygulamalarını örnek alın. İşte bir örnek: "teröristlere yardım etmekten suçlu bulunan iki ABD vatandaşı, 17 ve 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı." peki bizde! Törenle karşılanıyor.

Yukarıda açıkça tahrik ve bölücük görülen ve fiilen de bu hedefleri için çalışan bir durumu görmezlikten gelerek, alttan alarak devletin bütünlüğüne kastedenleri ikna edeceğini sanıyorsa bu ya kafayı kuma gömmek ya da kaltuk sevdasına Allah'tan başkasına kul olmaktır.

Anadolu'dan bir vatandaşın bu hiyaneti görmesine karşılık, vatanın birliği ve bütünlüğü için yemin etmiş olanların görevleri bu görevi yerine getirmek olmasına rağmen, yukarıda ki hiyanet bildirisini neden görmezden geliyorlar.

Hiç mi gerçekleri görecek belagata sahip değiller. Sağduyuları körleşmiş mi?

Zaten reel olarak ve konuşmalardan "sen mi susturacaksın, ben mi susturacağım", "senin geçmişini biliyorum" gibi sözler çok talihsiz ve seviyeyi ve devlet kurumlarını yaralamaktadır. "Kitabınızda birlik yok, kardeşlik yok" gibi sözler yanlıştır. Halk arasında sizin veya senin kitabın deyiminden kasıt inanç ve Kur'an-dır. Bu söylemleri dini bilgileri derin olanlar daha iyi değerlendireceklerdir. Oysa halkımızın yüzde doksan dokuzu amel etmese de Kur'an-a inanır, elhamdülillah müslümandır. Dini ve muhafazakarlığı referans edinenlere bu durum hiç yakışmaz.

Açılımın Dinamizmi Terör mü? : http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=212209

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1173973&Date=15.12.2009&b=Acilim%20tartismasi%20hiz%20kesmiyor&KategoriID=4

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1173926&b=ACILIMI BITIREN UC YANLIS TAHLIL&KategoriID=5&ver=01

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu ülkede bölücülük bu derece cesaretlenip devlete kafa tutabildi mi.? DTP mensupları kandildekilerden bile daha tedkirkar konuşmalar yapabiliyor. Sez yok .. Bu ülkede ölü sezliği var .. Yakında sezlik bozulu. Sanki fırtına dan önceki sezlik gibi.

yadaosman 
 17.12.2009 23:30
Cevap :
Çok haklısınız, ama sorumlular değil duyarsızlık kendileri bu ortama yeşil ışık yaktılar. meydanı boş bulan terör şaklabanları da gözlerini kapayıp konuşuyorlar. Selam.  18.12.2009 17:21
 

Bizlere çizilen bu yol gene bizleri nereye götürür dersiniz...?
Sağlıcakla kalın...

TEKBAŞINA 
 16.12.2009 19:52
Cevap :
Teşekkür ederim, Tarih üçbeş günde tersine çevrilemeyeceği için düşünce gelişimi de tersine çevrilemez. Çağdaş düşünce (İleri giden tarihi akış)feodaliteyi aşan ve ferdin bağımsız emperyalizmin aracı olan sömürü aracı sınırları yok sayan bir hedefe yönelmişken etnik duyguları öne çıkaran daha çok sınırları çizme politikaları çağ dışıdır. Günümüz rasyonalizmine ters düşer. Bu güncel gidişat özgür irade değil Allah'a değil şirke kulluktan kaynaklanmaktadır. Araç olarak din-ırk kullanılmaktadır. Henüz önümüz gözükmemektedir. Tıpkı içinde bulunduğumuz mevsim koşulları gibi. Selam  16.12.2009 21:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1780
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster