Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
619
 

Dersim'in "ruhu" CHP'nin içinde...

Dersim'in "ruhu" CHP'nin içinde...
 

internetten alınmıştır


Dersim CHP'den öç alıyor bir bakıma...Yıllar süren ince ve titiz bir çabayla CHP'ye yerleşen "Dersim'in ruhu" şimdi CHP'yi içerden içerden kemiriyor...

CHP giderek daha fazla Cumhuriyet'in kuruluş felsefesinden uzaklaşıyor...Bu uzaklaşma aynı zamanda Dersim'e yaklaştırıyor CHP'yi...Seyit Rıza'nın hayaleti, adeta CHP'nin duvarlarına yansımış durumda.

Bugün CHP'nin genel başkanı olan Sayın Kılıçdaroğlu'nun Dersim'de CHP'nin yaptıklarını en iyi bilenlerden biri olduğuna kuşku yok...Kendisi bu konuda araştırmalar ve röportajlar yapmış biridir.

Nitekim, o zamanın Malatya Emniyet Müdürü olan İhsan Sabri Çağlayangil'in Dersimliler için söylediği: "mağaralarda fareler gibi öldüler" sözü de tüm Türkiye sathına Kemal Kılıçdaroğlu'nun röportajından yansımıştır.

Her ne kadar Deniz Baykal'ın yanında yardımcıyken, Onur Öymen'in, "Dersim'de de analar ağlamadı mı" sözünü alkışlamışsa da bu o günün gereği bir zorunlu tavır olabilir.

Herşeyin bir zamanı vardır...Önemli olan o zaman gelinceye kadar sabırlı olabilmektir...Sayın Kılıçdaroğlu bu sabrı göstermiştir...Ve sabrın sonunda CHP'nin postuna oturmuştur.

Bugün CHP, Türkiye ile "savaşan"ların kollandığı, terörist cenazelerinin teşyi edildiği ve Atatürk'ün resimlerinin duvarlardan indirildiği bir parti olmuştur.

Bunu en veciz şekilde ifade edenlerden biri de eski genel başkan Deniz Baykal olmuş...Deniz Baykal attığı twetinde, CHP'nin nasıl "terör yuvası" haline getirildiğinden şikayet etmiş...İşte o tweet:

"Şimdi siz, ATATÜRK'ün CHP'sini, mirasını, HDP bahçesi, Kandil şubesi, PKK sempatizanların adresi yaptınız."

Bir zamanlar, Stockholm sendromu ile CHP'nin paçalarına tutunanlar bugün o CHP'nin tepesine çıkmış durumdalar...CHP, varlık nedenenini kaybetmek üzeredir.

Belki de kaderin bir cilvesidir bu...Belki de ettiğini bulmanın bir başka şeklidir...Ama her ne olursa olsun sonuçta Cumhuriyet'i hakim kılmak için Dersim'i derdest eden CHP bugün Dersim'in ruhuna teslim olmuş durumdadır.

Acıdır ama gerçektir. CHP milletvekillerinin içinde HDP'lileri aratmayacak adamlar vardır...Atatürkün CHP'sinden geriye pek bir şey kalmamıştır.

CHP makus talihine doğru doludizgin gidiyor...Eğer, bir "kahraman" çıkıp dizginlerini eline geçirmezse...

Yaşı yetmişi geçmişken bu kahraman Deniz Baykal olur mu?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ali Bey, bırakın "Dersim" olayını tarihçiler araştırsın ve ortaya koysunlar. (Bana göre; kim proveke etmişse, nasıl gelişmişse sonuçta devlete karşı kalkışmadır. ya devlet başa, ya kuzgun leşe)Bence asıl konuşmamız gereken bu gün devleti yönetenlerin doğu ve güneydoğudaki bütün ilçeleri kuzgunlara nasıl bıraktıklarına bakalım. Nevruzda meydanlarda Apo'nun mektuplarının hem de iki dilde okunduğu anları anımsıyorsunuz değil mi? Dersim sorumlularının bir kısmı yargılanmış, bir kısmı da vicdanlarda suçlanmıştır. Şimdi asıl açılım diye diye bu vatanın gencecik evlatlarının toprağa düşmelerine neden olanların yargılanması gerekiyor. Zaten başkanlık da başkanlık demesinin sebebi de bu yargıdan kurtulabilmektir. Saygılarımla

MEHMET ATAK 
 10.06.2016 15:16
Cevap :
Çok sığ bakıyorsunuz çünkü böylesi daha işinize geliyor Mehmet bey.. Terör bu ülkede elli yıldır var.. En çok kaybı da bu dönemde verdi.. Üç binin üzerinde terörist telef oldu üstelik Kürt halkının desteğini de kaybetti.. Dışardaki efendileri ile CHP gibi içerdeki desteği olmasa çoktan biterdi.. Yine bitecek inşallah..   13.06.2016 14:08
 

Çözüm Süreci Başladı.Anaların Gözyaşı dindi.Onlar konuşur AK parti yapar.Açılım yapılırken AKP:Açılım sayesinde,aylardır şehit haberi gelmiyor.Neden muhalefet yapıyorsunuz? Açılım süreci bitince 2002'den önce Şehit haberleri gelmiyormuydu sanki?07.06.2014 Beşir Atalay:Öcalan'ın mesajları bizim de düşüncelerimiz.31.01.2014 Mehmet Metiner Öcalan Türkiye'nin demokrasisine katkı sağlıyor.Hatırlatalım dedik...

mehmet binlik 
 10.06.2016 10:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 806
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster