Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
874
 

DHKP-C, bir terör örgütü değil midir?... Öyleyse, nedir bu yakınlık ve destek?

DHKP-C, bir terör örgütü değil midir?... Öyleyse, nedir bu yakınlık ve destek?
 

İnternetten alınmıştır...


Bu konuda kısa bir açıklama yapayım... Siz okuyucularım da kararını versin... Eğer, bu örgüt, yasadışı bir "terör örgütü" ise; o zaman şu sorunun cevabını arayalım...

-- CHP VE KILIÇDAROĞLU, BU ÖRGÜTÜN YANINDA neden DURUYOR VE  neden DESTEKLİYOR?

*

DHKP-C(Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi):

30 Mart 1994 yılında, devrimci sol örgütlerin partileşme kararı alması üzerine, kurulan Marksist-Leninist bir patidir. DHKP; "siyasi faaliyetler ve propaganda", DHKC ise, "askeri örgütlenme ve silahlı eylemlerden sorumludur"...

DHKP-C'nin nihai amacı; "Türkiye'de mevcut anayasal düzeni 'silahlı öncü savaşı" ile yıkarak, 'Marksist-Leninist' ilkelere dayalı' Devrimci Halk İktidarı kurmak"...(1)

Kurulduğu 1994 yılından bu yana gerçekleştirdiği "yıkıcı" ve "öldürücü" eylemler sayılamayacak kadar çok...

Şimdi sorumuzu bir kez daha soralım. Öyleyse, CHP, bu terör örgütünün neden yanında duruyor ve destekliyor?

Bir bakalım; biraz gerilere gidelim ve bu sorunun cevabını bulmaya çalışalım...

*

CHP İLE DHKP-C ARASINDAKİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ İLİŞKİ...

Sanırım, CHP ile DHKP-C arasındaki  ilişki ya da CHP'nin bu örgüte gösterdiği sempati ve arka çıkması "Gezi Parkı" olayları sırasında başladı ve günümüze kadar da devam etti...

B i r  h a t ı r l a y ı n :

"  -  Gezi Parkı olaylarına katılan ve aralarında DHKP-C'nin de bulunduğu en etkin yasadışı örgütlerin militanlarına hitaben, "eylemcilerin tertemiz alınlarından öpüyorum" dememiş miydi, Kılıçdaroğlu?

- Berkin Elvan, soruşturmasında en ileri aşamaya ulaşan Savcı Selim Kiraz'ı önce rehin alan ve sonra da hunharca öldüren DHKP-C teröristlerinin oluşturmak istedikleri "müzakere heyetine", CHP'nin, Genel Başkan Yardımcısı olan bir üyesinin de katılmasını "ısrarla istemeleri" ne anlama gelir ki?

- Savcı Selim Kiraz'ın şehit edildiği akşam, bir televizyon kanalına çıkan iki CHP milletvekili, savcıyı öldüren katil CHKP-C'li katiller için "terörist" diyememişler ve "terörist diye ifade edilen" şeklinde cümleler kurmuşlardır...

- Ayrıca, bu iki milletvekili konuşmalarında,  "ölen teröristler ile onlar tarafından öldürülen Savcı Selim Kiraz için "kaybedilen üç can" diyerek, "DHKP-C teröristleri" ile "şehit edilen savcıyı" aynı değerde görmüşlerdir..."(2).

Acaba, güvenlik güçleri  tarafından öldürülen  iki DHKP-C'li terörist  de,  şehit edilen savcımız  gibi  "mazlum" muydu?

Bilinmelidir ki, "Zalime, mazlum demek; mazluma zulümdür"(3).

*

CHP'nin , DHKP-C ile OLAN DÜŞÜNDÜRÜCÜ İLİŞKİSİ DEVAM EDİYOR...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KHK ile görevlerinden uzaklaştırıldıktan sonra "açlık grevi" başlatan ve terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı oldukları belirtilen iki grevcinin gözaltına alınmasını Twitter mesajı ile eleştirdi. CHKP-C sempatizanlarının yaptığı eyleme, CHP ile birlikte HDP milletvekilleri de destek verdi. CHP'li ve HDP'li milletvekilleri ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşanmıştır(4).

CHP Genel Başkanı'nın, Twitter mesajı aynen şöyle idi :

"Hükümet, kanunsuzluklara karşı tehdit olarak gördüğünü, açlık grevi yapan iki genci gözaltına alarak kanıtlamıştır"(5).

Bu iki genç, sıradan insanlar değildi ki, DHKP-C ile bağlantıları belirlenmiş kişilerdir...

*

S O N U Ç...

DHKP-C kimdir; nedir?

Bakmayın siz bu yasadışı örgütün"ideolojik kimliğine"...DHKP-C, kanlı bir terör örgütüdür...Eylemlerini de, kendi "ideolojisinin gereği" olarak değil de, bir yerlerden aldığı emir ile uygulayan "taşeron" bir terör örgütüdür...

CHP'nin, bunu bilmemesine imkan var mıdır?

Öyleyse niyedir, bu yakınlık ve destek?

cdenizkent

------------------------- :

(1) İNTERNETHABER, 3 Mart 2016

(2) O günlerdeki medyadan ve benim "Miliyet.com.tr" de yayınlanan iki bloğumdan:

Biri, 1 Nisan 2015 tarihinde ve "güncel" kategorisinde yayınlanan, "Savcı Kiraz neden öldürüldü ki?";

Diğeri de, 6 Nisan 2015 tarihinde, yine "güncel" kategorisinde yayınlan, "Savcı Selim Kiraz neden öldürüldü-2: CHP ve DHKP-C arasındaki düşündürücü ilişki..."

(3) Aşkın Yolculuğu, @yunusemredizisi, Mayıs 2015

(4) Sabah Gazetesi, Gündem Haberleri, 23 Mayıs 2017.

(5) Kemal Kılıçdaroğlu @Kilicdaroglu, a HBR, 06:22 - 22 Mayıs 2017

ali açıköz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bana göre eline silah alan teröristtir.Bu örgütlerde silah kullanılıyorsa terör örgütüdür.Kendi düşüncelerine göre yeni bir devlet düzeni kurmak için örgütlenmek zora dayalı silahlı mücadele olmadığı sürece meşrudur.Adı ve savunduğu düşünce ne olursa olsun.Bu kişilerin siyasetlerini serbestçe yürütmeleri sağlansa niye terör örgütü olsunlar.Nasıl Ülkü ocakları varsa devrim ocakları da olsun.Gazi mahallesinde duvarlara yazı yazan gençler var(PKK değil)bunlara böyle gizli kapaklı iş yapmayın, örgütlenin düşüncenizi savunun denilmeli.

Kerim Korkut 
 31.05.2017 12:44
Cevap :
Merhaba Kerim Bey...Bunlar baştan beri maskeli ve silahlı...Eylemleri hem ülkeye hem de insanlara zarar veriyor. PKK ile işbirliği yapıyor...Savcı Selim'in öldürülmesi ile ilgili yazdığım iki bloğum var...Onları bir okumanızı öneririm...Eline silah almayan, düşünceleri ile meydanlara çıkan, devlet ve hükümet aleyhine eylem yapan bir sürü örgüt var...Onlara kimsenin dediği bir şey yok ki...Onların bir listesini yapsam sayfalar yetmez...Teşekkürler ve selamlar.  02.06.2017 8:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 917
Toplam yorum
: 2415
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1386
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster