Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Operasyondan Sonra Suriye ile Oturulacaksa Daha Çok İçimiz Yanar

Merhaba Mehmet Bey...Operasyondan sonra güneyimizde yine Suriye Devleti olacak ama; sınırdaşımız, "Kuzey Suriye Bölgesel Yönetimi" adında bir siyasi yapılanma olacak...Bu yapılanma, "etnik yapısı, dini ve mezhebi ne olursa olsun" tüm bölge halkını içine alan bir yapılanma olacak...Benim düşüncem, öngörüm bu doğrultudadır...Bunun için de bazılarının önerdiği gibi, Esad'la görüşme falan olmayacak...Aksi halde, söylediğiniz gibi verdiğimiz şehitlerin kanını yerde bırakmış oluruz; acımız katlanır da katlanır...Bunun vebali de Amerika'nın kuyruğuna tutunanların olur...Selamlar.

13 Şubat 2018 16:22
Afrin Mücadelesine Kimler ”Hayır(!)” Diyor?

Merhaba Sabri Bey...Evet, bu harekata destek veren var; vermeyen var...Kimileri de, "ne şiş yansın ne kebap" türünden yaklaşarak, destek verir görüntüsü altında karşıt durumunu açığa çıkarıyor...Örnek: Bugün öğleden sonra, Fikret Bila'nın konuk olduğu CNN TURK kanalında şöyle bir alt yazı vardı. "CHP. Afrin Harekatı'na destek veriyor" yazıyordu; bunun tam altında da "Kılıçdaroğlu: Afrin'e girmeyin" şeklinde bir ifade vardı...Hem harekata destek vermek ve hem de "Afrin'e girmeyin" demek ne anlama geliyor ki? Bu harekat,TSK tarafından en az Bahar'a kadar sürecek bir plan dahilinde yürütülüyor. Bu planı tam hedefe ulaşırken "daha fazla gitmeyin" şeklinde bir istek kimim işine yarar?...Ayrıca, "Afrin'e girilirse, ortalık kan gölüne döner" demek, TSK'nın planına engel olmanın ötesinde askerimizin moralini bozmaz mı?...Şimdi bu parti, harekata "destek" mi veriyor; yoksa "köstek" mi oluyor?...Selamlar.

12 Şubat 2018 17:40
'Türk' ve 'Türkiye' Sıfatıyla Adlandırma

Merhaba Muharrem Bey...Yorum yapmayacağım, yalnız iki soru soracağım: 1-Hürriyet Gazetesi'nin logosunda "Türkiye Türklerindir" yazmaktadır. Acaba bu gazeteyi, Kürtler ve etnik yapısı farklı kaç vatandaşımız okumaktadır?..2- Dünyanın diğer ülkelerinde, gerek meslek kuruluşlarının örneğin;"Alman,Amerikan, İtalyan, İspanyol v.b..." ve kamu kurum ve kuruluşlarında, benzer şekilde, örneğin "Alman, İtalyan, Fransız, Bulgar, Rus v.b." adlandırmalarla başlayanlar var mı?.Bir ülkenin insanlarının etnik kökeni onun özelidir, kültürüdür...Bu yaşanır...Bu da en sağlıklı bir şekilde, "Türkiyeli'ik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı içinde olur. "Çokluk içinde birlik" yaşamalıyız; etnik köken farklılıkları öne çıkaracak girişimlerden sakınmalıyız. Kurtuluş Savaşı'nı, yöneten 1921 Anayasası bu amaçla yapılmıştır. Bu anayasanın hiçbir yerinde "Türk" kelimesi geçmez; yalnızca "millet" sözcüğü vardır. 1920'de açılan Meclisi'nin adı da, "Türkiye" değil; yalnızca "Büyük Millet Meclisidir. Selamlar.

10 Şubat 2018 12:58
 
Toplam blog
: 850
Toplam yorum
: 2304
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1184
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster