Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Hastayla Acı Çekmez Cenazede Üzgün Durmazsak Saygısızlıkmış, Ne Yapalım Biz de mi Tabuta Girelim?

Merhaba Kerim Bey... Hasta ve ölen kişi, çekirdek ailemizden bir değilse, ama tanıdık biriyse elbette üzülürüz... Ama o hastayla karşılaştığımızda ya da cenazede bulunduğumuzda, sürekli üzüntülü görünmek gerekmez...Sürekli üzüntülü görünmek biraz sahtekarlığa girer...Ya da bir çıkara dayanır. Bilmem duydunuz mu? Belki bir uydurmadır ama, bazı zengin aileler, cenazelerinde para ile ağlayıcı tutarlarmış bir zamanlar... Selamlar.

20 Temmuz 2018 00:06
Pakistan'a 30 Atak Helikopteri Satmışız, Tatlı Para Ama Kuşları Vuracaklar

Kerim Bey...Dünya düzeni böyle kurulmuş... Amerika dahil batı, silah üretiyor; onları silah üretemeyen, özellikle Afrika ve Asya ülkelerine satıyor. O ülkeler de bu silahlarla birbirlerini öldürüyorlar... Savaşın tanımını biliyor musunuz?... Söyleyeyim: "Savaş, siyasetin başka vasıtalarla devamıdır"... Yani, siyaset varsa; savaş ta vardır... Bu düzen dünyadaki ilk sosyal yaşamda, birisi, güzel bir yer bulup, burasını tel örgü ile çevirip, "burası benimdir" dediği zamandan beri savaş vardır dünyada...Bu, bilimsel ve jeopolitik bir yaklaşımdır. Sizin düşündüğünüz. hayal ötesi bir özlemdir... Selamlar.

19 Temmuz 2018 16:17
İnsanlara "Konuşma, Yap" Diyoruz da Söylediklerini Yapsalar Kim Bilir Ne Olurdu

Boş verin Kerim Bay... Argo bir deyiş. Şimdi durup dururken terbiyemizi bozmayalım... Selamlar.

19 Temmuz 2018 16:03
 
Toplam blog
: 859
Toplam yorum
: 2336
Toplam mesaj
: 61
Ort. okunma sayısı
: 1246
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster