Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildiğim yerlere..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Dinimize Neden Saldırıyorlar!

Merhaba Ali Bey...Batılılar, eğer İsa'yı "Allah'ın oğlu" olarak kabul ediyorlarsa, "Adem ile eşine" acaba ne diyorlar?...İsa'nın anası belli; ya Adem ve eşinin? Bunlara da Allah'ın oğlu ve kızı mı diyeceğiz? Ben bu durumu, Kuran'dan bir ayetle açıklayayım...Al-i İmran Suresi'nin 45. Ayeti'ni aynen aktarayım: "Melekler demişti ki, Ey Meryem! Allah sana, Kendinden bir sözü, adı Meryem oğlu İsa olan Mesihi, dünya ve ahirette şerefli ve Allah'a yakın kılanlardan olarak müjdeler"...Aynı surenin, 59.Ayetİnde de,"Allah'ın katında İsa'nın durumu- kendisini topraktan yaratıp sonra 'ol' demesiyle olmuş olan- Ademi'in durumu gibidir".(Kur'an-ı Kerim ve Türkçe Anlamı(Meal), Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Ankara-1983)...Selamlar.

29 Ekim 2020 15:10
Türk-Yunan NAVTEX Savaşı...

Konu ile son haber: Türkiye ve Yunanistan, Ege'deki sorunları diyalog ile çözümden yana olduklarını göstermek için, bir defaya mahsus olarak, Türkiye 28 Ekim, Yunanistan da 29 Ekim'i kapsayacak şekilde ilan ettikleri NAVTEX'lerini karşılıklı olarak iptal ettiklerini açıkladılar.(sabah.com.tr>Gündem Haberleri>26 Ekim 2020,Güncelleme saat:17:40) cdenizkent

26 Ekim 2020 19:34
Uluslararası Örgütlerin İşleri

Merhaba Ali Bey...Dünya ülkelerinin ve bu ülkelerin insanlarının iyiliği için kurulan hangi kuruluşlar ya da örgütler "kağıt üzerine yazdıkları" işleri yapıyorlar ki? Afrika insanları açlık ve hastalıktan kırılırken bu kuruluşların hangisi, bu ülkelerin ve insanlarının yanında olmuştur ki? Benim, AGİT bünyesinde kurulan MİNSk Grubu hakkında yazdığım blogda da vurguladığım gibi, "haklı" Azerbaycan yanında olmak yerine "yan gelip yatmış ve kılını kıpırdatmamış"; ama "Azerbaycan, kendi topraklarını savunurken "haksız" Ermenistan yanında yer almıştır...Selamlar.

13 Ekim 2020 09:27
 
Toplam blog
: 932
Toplam yorum
: 2430
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1383
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster