Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi

Merhaba Adnan Bey...Yassıada mahkemeleri ve yargılanmaları ilkokul müsameresi gibiydi..."Bebek davası"; "köpek davası", rezaletin daniskası idi...Selamlar.

28 Mayıs 2017 16:43
Türkiye dünyada Müslümanlığın en koyu yaşandığı ülke mi?

Merhaba Kerim Bey...Ben öyle olduğunu sanmıyorum...2.Meşrutiyet döneminde, sosyal ve kültürel içerikli 4 akım vardı: Osmanlıcılık, Türkçülük,İslamcılık ve Batıcılık...İslamcılık da, "Aşırı İslamcılık" ve "Modernist İslamcılık" diye ikiye ayrılmıştı...Şu anda Türkiye'de yaşanan İslam, "Modernist İslamcılıktır"...Ancak son yıllarda,bu akım, biraz abartılmış ve üzerine siyaset parfümü sıkılmıştır...Şu anda Haziran ayındayız. İstanbul'dan İskenderun'a bir gezzi yapın, bakalım giyinik insan görebilecek misiniz. İslam'ın koyu yaşandığı bir ülke böyle mi olur. Arap ve İranlılar, denize girmek için Türkiye'ye geliyorlar...Selamlar.

27 Mayıs 2017 18:09
AKP’ye Osmanlıya dönüyor diyorlardı; sol da Köy Enstitüleri yeniden açılsın derken geri gitmiyor mu?

Merhaba Kerim Bey...İlericilik, gericilik bir yana,bence bu bir çatışma nedeni olabilir..."İmam Hatip Okullarına" karşı, "Köy Enstitüleri"...Selamlar.

27 Mayıs 2017 17:53
 
Toplam blog
: 886
Toplam yorum
: 2186
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1103
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster