Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Rusya ile imzalanan S-400 Füzeleri anlaşması, ABD ve NATO'yu neden telaşlandırıyor ki?

Düzeltme...Bloğumun sonundaki dipnotun bloğumun içeriği ile ilgisi yok...O dipnottan aldığım bir bilgi aktarmıştım "Amerika'nın Türkiye hakkındaki düşüncesi" ile...O bölümü çıkardığım için, dipnotun da önemi kalmadı. Acele ile unutmuşum. Özür diler, düzeltirim...Belki merak edenler olmuştur diye, kısaca özetleyeyim: Amerika, 1917 yılında, Türkiye'nin geleceği hakkında şöyle demişti: "Savaştan sonra, Türkiye galip devletler arasında paylaşılmalı ve orada ırklara göre özel yönetimler kurulmalıdır"... Savaştan sonra Amerika'nın bu düşüncesi, Sevr Antlaşması'nda yer almıştır...cdenizkent

27 Temmuz 2017 19:09
Müftüler nikah kıyarsa "evlilik bağı" daha sağlam olur!

Merhaba Ali Bey...Biz, Avrupa'dan ithal ettiğimiz "laikliği" fazla abartmışız herhalde...Bu abartıyı o kadar ileri taşımışız ki, "Laik olmayan insan değildir" bile demişizdir...Selamlar.

27 Temmuz 2017 12:08
Alman mı "düşman" mı?

Merhaba Ali Bey...Almanya, eski günlerini arıyor; ama Türkiye eski günlerinde değil ki...Belki yanlış düşünüyorum ama, Almanya'nın bize yönelik olumsuz tavrı, yeni havaalanını yapmaya başlamamız ile başladı...Doğru, Almanya'nın dizginleri Amerika'nın elinde... Bir de şu var(yakınlarım var Almanya'da" oradaki kimi insanlarımız(az da olsa) yalnızca "Almanca" öğrenmekle ve para kazanmakla kalmıyor; giderek Alman gibi düşünmeye başlıyorlar, kültürleri de değişiyor. Kaybolan nesil oluyorlar.Selamlar.

26 Temmuz 2017 18:30
 
Toplam blog
: 893
Toplam yorum
: 2196
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1108
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster