Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildiğim yerlere..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
ABD'nin Emir Kulu Değiliz...

NOT : S-400 Hava Savunma Füze Sistemlerinin'nin, Rusya tarafından 15 Temmuz günü Türkiye'ye teslim edilmesi anlamlı olur mu?

20 Haziran 2019 15:19
S-400 Kararlılığı ABD’ye Cevap

Merhaba Kerim Bey...Bu kararlığımızdan vazgeçersek; arkasından diğer kararlılıklarımız da "vazgeçme" sırasına girerler. Dik duruşumuz zedelenir; itibarımız yara alır...Unutmayalım ki, elimizde "İncirlik Üssü" gibi önemli ve de sağlam bir de kozumuz var...Selamlar.

11 Haziran 2019 17:51
Türkiye'nin "Sanatçı"ları!

Merhaba Ali Bey...Bunlar "sanatçı" değil; olsa olsa "zanaatçı" ya da "zanaatkar" olur...Sahneye çıkıp, iki göndermeli(siyasi ve sosyal konularda) söz söylemek; bir dizide "kıytırık" rollerde oynamak; üç şarkıyı ezberleyip sahnede söylemekle sanatçı olunmaz. Atatürk'ün, 3 Nisan 1922'de Konya Nalbant Okulu'nun diploma töreninde yaptığı konuşmada. "nalbantlığı" da "sanat"tan saymıştır...Atatürk, sanatsız kalan millet......"başlayan sözünde de, bence "sanat" değil; "zanaat"tır...Şarkıcı, türkücü, sinemacı, dizilerdeki figüranlar da böyledir... Ayrıntılar için, 12 Kasım 2009 yılında yazdığım, "Atatürk ve sanat...Yoksa zanaat mı?" başlıklı bloğuma bakılmalıdır...Selamlar.

12 Mayıs 2019 19:09
 
Toplam blog
: 892
Toplam yorum
: 2364
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1320
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster