Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
TBMM'nin "Tezkere"si, Barzani'nin "Teskere"si Olacak!

Merhaba Ali Bey...Barzani için de "tezkere" diyelim...Tezkere'nin bir anlamı da, biliyorsunuz; askerlikte "terhis" anlamına gelir...Yani Barzani de IKYB'den "tezkere aldı"; yani "terhis" oldu...Olmaz mı?...Selamlar.

24 Eylül 2017 11:17
Biri Şu Barzani'ye Saddam'ın Sonunu Hatırlatmalıdır...

Merhaba Ali Bey...Biraz önce, yani Cumhurbaşkanı'nın BM'lerdeki konuşmasından en fazla yarım saat önce(19 Eylül 2017, saat 22.15),"milliyet.com tr"ye bir "son haber" düştü: aklımda kaldığı kadarı ile,Barzani, "bağımsızlık referandumdan vazgeçeriz ama, bu, Bağdat yönetimi ile onu aratmayacak bir anlaşmaya bağlı" şeklinde bir ifade kullandı...Pes ediyor galiba...Selamlar.

19 Eylül 2017 21:43
Seçme Sınavı Saçmalığı Tarihe mi Karışıyor!

Merhaba Ali Bey...Eğitim hayatımda yuvarlak içini karalayan sınav görmedim...Üniversitede h0calık(öğrenciler öğle diyorlardı)yaptığım dönemde de öğrencilerime bu tür sınav uygulamadım...Öğrencilerim, yuvarlak içini sınavları geçerek gelmişlerdi. Hocalığa başladım ilk gün, öğrencilerime klasik sınav türü 3 soru sordum. Soruların cevapları, en zayıf öğrenci için bile en az bir sayfa olurdu...Sınav kağıtları topladığımda, her sorunun cevabı, bir ya da iki cümleden(yazım kuralları hatalarını saymıyorum)ibaretti...Yuvarlak içi karalama sınavları, sizin de belirttiğiniz gibi, "yazma ve konuşma özürlü" bir nesil yetiştirmenin ilk adımı olmuştur...Selamlar.

19 Eylül 2017 07:22
 
Toplam blog
: 831
Toplam yorum
: 2237
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 1115
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster