Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde doktora yaptım. Yayımlanmış kitaplarım ve çeşitli yazılarım vardır. Ülkemin, özellikle siyasal, sosyal ve kültürel (din dahil) sorunlarıyla ilgilenir ve bu konulardaki düşüncelerimi, internet aracılığıyla uzanabildi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Armutlu'da Nerede Yemek Yenir? Tabii ki Fatma Teyze'de

Merhaba Kadri Bey...Bu bloğu Fatma teyzeye gönderirseniz umarım çok sevinir; ve çerçeveleyip iş yerinin duvarına da asar... Kadri Bey, bu yorumumu sakın başka yöne çekmeyin. Armutlu benim yabancım değil; sevdiğim bir yerdir. 10 yıldan beri orada bir "devrem/mülküm" var...Belki, sizin Fatma ablanızı biz de ziyaret etmişizdir...Selamlar ve iyi bayramlar..

15 Haziran 2018 11:04
FETÖ’de Hatadan Döndük Diyenler Kurtuldu Ama Belki Ceza Alanlardan da Kandırıldık Diyenler Vardı

Merhaba Kerim Bey..."Kurunun yanında yaş da yanar" diye bir söz vardır. OHAL ile ilgili yazdığım bir blogda, bu konuya özel olarak değinmiştim... Ama,Gezi Parkı olaylarından sonra, FETÖ ile irtibatını hala sürdürenler benim için "kurudur" ve yanmalar gerekir... Ben bu konuda, ciddi bir ayıklama yapıldığına inanıyorum. Örneğin, 13 Haziran 2018 Hürriyet haberine göre; şimdiye kadar 1636 göreve iade yapılmış... Bu iadeler 3-5 kişiden binlere kadar uzanmaktadır. Örneğin 2018 Ocak ayı itibari ile 3604 kişi görevlerine iade edilmiştir...1636 Göreve iade haberinde kaç kişinin görevlerine iade edilmiş olabileceğini varın siz hesaplayın...Bütün uğraşlara rağmen, devletin bazı kademelerinde ve siyasi partilerin bazılarında hala FETÖ sempatizanı değil; FETÖ'cü olduğunu düşünüyorum... Selamlar.

13 Haziran 2018 22:29
Matematiğin Doğası

Merhaba Bedirhan Bey... Hep dikkatimi çekmiştir bu kar tanelerinin şekli... Doğa'nın matematikselliğini kabul ederim... Ve, benim de dikkatimi çeken iki şey aktarayım(doğru ya da yanlış)... 1. Dünyanın ya da özel olarak ülkelerin yağış durumları ile ilgili... Dünyanın bazı yerlerinde ve ülkelerde, bazen seller basar, bazen da kuraklık olur... Ama,her yıl dünyaya düşen yağış miktarı, bir gram bile değişmeden hep aynı olur... 2. İkinci dünya savaşından sonra, savaşa katılan ülkelerin erkek nüfusu azalmış ve her iki cins arasındaki denge bozulmuştur...Örneğin savaştan öne "yüzde 49(kadın)-(51 erkek) olan denge, "savaştan sonra tersine dönmüş, erkeklerin yüzdesi düşerken, "kadın nüfusu, yüzde 52" e çıkmıştır(aklımda kalan)...Savaştan sonra, sanki bütün kadınlar "erkek çocuk" doğurmuş gibi( o dönemlerde insan cinsine müdahale eden tıbbi yöntemler olmamasına rağmen)kısa bir süre sonra, kadın ve erkek nüfus oranı, savaş öncesi duruma geçmiştir...Selamlar.

12 Haziran 2018 16:49
 
Toplam blog
: 852
Toplam yorum
: 2320
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1244
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster