Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Türk'ün "Koltukla" İmtihanı!

Merhaba Ali Bey...Bu konunun, bana göre en güzel çözümü, "valilerin aynı zamanda belediye başkanı" olduğu sistemdir...Bu durum, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine" de uygundur...Türkiye'de bunun en son örneği de, Fahrettin Kerim Gökay"dı...Hatırlayabildiniz mi?...Selamlar.

23 Ekim 2017 07:15
İsrail’in ‘Gönlündeki Kürdistan’ Irak’ta değilmiş! Bakın, Neredeymiş?

Merhaba İsmail Bey..."Arz-ı Mevud'un" kapladığı alanı yazmayı atlamıştım. "Arz-ı Mevud", dinsel kaynaklı bir efsaneye(bana göre öyle) dayandığı için, bu alan farklı şekillerde sınırlanmıştır. Ben İnanmam, ama "İsrail, olacak gibi inanır"...Benim seçtiğim, bizim de coğrafyamızı ilgilendirdiği için şöyledir: Doğu ve Güneydoğu ve Doğu Anadolu, Suriye, Ürdün, Şimdiki İsrail, Irak, İran'ın batısında güneye doğru inen bir parça, Süveyş Kanalının doğusu ve Batısı(Mısır'ın bir kısmı)...Ve, yine bana göre, hayalin ötesinde bir "ütopya" olan "Hayali Kürdistan da, yine bu hayali, "Arz-ı Mevud" sınırları içinde bulunmaktadır...İsrail'in bölgeye ilgisi bu yüzdendir.Selamlar

21 Ekim 2017 15:08
İsrail’in ‘Gönlündeki Kürdistan’ Irak’ta değilmiş! Bakın, Neredeymiş?

Merhaba İsmail Bey...Bu konuda bir şeyler yazayım. İsrail'in, gönlünde Kürt Devleti falan yok. Onun gönlündeki, "Arz-ı Mevut" yani, "Vaat edilmiş topraklar" var. Hayali Büyük Kürdistan'ın kurulacağı bölge, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye, Kuzey Irak ve İran'ın batısında güneye doğru uzanan bölge. Bu bölge, tamamen İsrail'in "Arz-ı Mevud" hududu içinde kalmaktadır...İşin aslı, İsrail, arkasındaki ABD desteği ile, Barzani ve ülkemizdeki Kürt Devleti hayali ile dağlarda telef olan PKK'lıları, "Arz-ı Mevud" içi "taşeron" olarak kullanmaktadırlar...Bence, durum budur...Selamlar.

21 Ekim 2017 11:05
Ecevit'in Şifresi!

Merhaba Ali Bey...Bence, Ecevit, siyaset adamı olacak bir kişiliğe sahip değildi...Selamlar.

19 Ekim 2017 17:34
AKP’ye Oy Vermeyen Kesimin Fakirleştiği İddiası Ne Kadar Doğru?

Merhaba Kerim Bey...AKP'ye oy vermeyenler zaten batıda ve genelde kıyı kesimlerde ve bura insanlarının tuzları her zaman kuru...Tuzlu deniz suyu bile bunların tuzunu ıslatmıyor; aksine bu tuzu kurular, denizin tuzunu bile kurutarak tuzlarına ilave ediyorlar...Yani AKP'ye oy vermeseler de tuzları hiç ıslanmıyor...AKP'ye oy verenlerin çoğu, inançları nedeniyle zaten "kaderci"; zenginlerini bilmem ama, fakirleri, bunun nedenini, yöneticilere yüklemez; "Allah böyle istemiştir" der geçer ve sandıkta da oyunu AKP sandığına atar...Bir de şu var: seçim sonrasında partilerin oylarına göre renklendiren bölgeler, partilere oy verenlerin çoğunluğuna göredir...Her renkte, her partiden oy verenler vardır... Ama, iş bulmada(özellikle kamuda), tespit edilebilirse, AKP'ye oy cerenler öncelik alabilirler...Selamlar.

19 Ekim 2017 17:26
"Derin Devlet" Ne Kadar Derin?

Merhaba Ali Bey...Benim, Amerika dahil, ülkelerin "derin devleti" olacağına pek aklım yatmıyor. Ama, tüm dünyayı idare eden, ülkelerin yöneticilerini seçen, "tek bir derin devlet" yani "dünya derin devleti" olduğuna inanırım. Devletle içindeki "benzer organizasyonlar", bu dünya derin devletinin kontrolünde olan odacıklardır. Bloğunuza örnek verdiğiniz "özel harp dairesi" de, Dünya, Amerika, Türkiye aracılığı ile Genelkurmay Başkanlığı'na yuvalanmış bir ünitedir...Hatırlarsanız, Türkiye'de bir grip salgını çıkmıştı; o sıralarda da dünyada silahların fazla ses çıkarmadığı bir durum vardı. "Dünya silah yapım ve ticaretini yapan uluslararası organizasyonu" krize girince, Dünya sağlık örgütleri ile işbirliği yaparak, grip ilacı pazarlama işine girdiler. Herkes aşı oluyordu. Depolarımız grip ilaçları ve aşıları ile doldu. Milyonlar, silah tüccarlarının cebine aktı. Dünya sağlık örgütleri de bundan nemalandı...Derin devlet işte böyle bir organizasyondur...Selamlar.

18 Ekim 2017 11:05
Muhafazakâr Ak Parti Değişimden Bahsediyor, İlerici Muhalefet Anıtkabir Nöbetinde

Merhaba Kerin Bey...İnat edip hızlı trene binmeyenler; hala kömürle çalışan kara treni özleyenlerden ileriye dönük yenileşme beklemek abesle iştigaldir...Selamlar.

13 Ekim 2017 19:34
Suriye’ye Girmekte Haklıyız Ama Galiba Sınır Güvenliği Gerekçesini Biraz Fazla Abarttık

Merhaba Kerim Bey...Suriye ve Irak'ta olanlarda bizim hiç suçumuz yok...Tek suçlu Amerika'dır. Bölgede, Irak savaşında yaptığını tekrarlamak istiyor. IŞİD/DAEŞ, aslında ABD'nin bölgedeki taşeronudur...Bölgede, Türkiye'den başka Irak ve Suriye ile sınırdaş başka güçler var mı? Bu kargaşada, Türkiye seyirci kalamaz. Eğer, Türkiye, "aman bana dokunmayan bin yaşasın" derse, öyle bir dokunurlar ki...Kerim Bey, bir ülke güvenliğini hemen sınır çizgisinde sağlayamaz. Sınır güvenliği sınırların ötesinden sağlanır...Türkiye, şu anda onu yapmaya çalışıyor...Bayrak göstermek ve caydırıcı olmak zorundadır...Selamlar.

12 Ekim 2017 07:13
Ambalaj, İçeriği Unutturuyorsa Ambalajlı Olmasındaki Amaç Reklam

Merhaba Kerim Bey...Ara sıra, magazin dünyasının bayanlarının makyajsız hallerini yayınlıyorlar...Gerçeklerinden ne kadar farklı...Makyajsız hallerini görseniz; sanki hepsi 20 yaş daha yaşlı ve üstelik de çirkin görünüyorlar...Ambalajlı ürünler de onlar gibi mi?...Selamlar.

12 Ekim 2017 06:49
ABD Türkiye'den Ne İstiyor?

Merhaba jack amca...Amerika, ya Kürdistan ve Ermenistan'ın kurulmasına izin verin ya da atlarınıza atlayın geldiğiniz yere, Orta Asya'ya geri dönün diyor...Bizden istediği bu...Selamlar.

11 Ekim 2017 23:19
Toplam blog
: 839
Toplam yorum
: 2256
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 1124
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster