Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Uluslararası Örgütlerin İşleri

Merhaba Ali Bey...Dünya ülkelerinin ve bu ülkelerin insanlarının iyiliği için kurulan hangi kuruluşlar ya da örgütler "kağıt üzerine yazdıkları" işleri yapıyorlar ki? Afrika insanları açlık ve hastalıktan kırılırken bu kuruluşların hangisi, bu ülkelerin ve insanlarının yanında olmuştur ki? Benim, AGİT bünyesinde kurulan MİNSk Grubu hakkında yazdığım blogda da vurguladığım gibi, "haklı" Azerbaycan yanında olmak yerine "yan gelip yatmış ve kılını kıpırdatmamış"; ama "Azerbaycan, kendi topraklarını savunurken "haksız" Ermenistan yanında yer almıştır...Selamlar.

13 Ekim 2020 09:27
Uluslararası Örgütlerin İşleri

Merhaba Ali Bey...Yazdıklarınıza katılıyorum. Dünya'daki tüm uluslararası kuruluşların hangisi Türkiye lehine bir karar vermiş ya da Türkiye'yi ve dost ülkelerini dikkate almıştır ki?...MİNSK Grubu'da bunlardan biridir...

13 Ekim 2020 08:54
Milli Mücadele Başlıyor (Son)

Merhaba Canmehmet Bey...Yorumunuz başlarken söylediğiniz sözlerin başka türlüsünü, özellikle 'tarihle' ilgili bloglarımda ben de yazarım. Şöyle: "DÜNÜ BİLMEZSENİZ;BUGÜNÜ ANLAYAMAZSINIZ...BUGÜNÜ ANLAYAMAZSANIZ DA; YARIN HAKKINDA ÖNGÖRÜLERDE BULUNAMAZSINIZ...Selamlar.

08 Ekim 2020 10:24
Milli Mücadele Başlıyor (Son)

Merhaba Canmehmet Bey...Başladığını söylediğiniz ve "geriye dönüşlerle" anlattığınız bu "Milli Mücadele"nin elbette bir sonucu olacaktır. Ben, bu sonucun "Lozan Antlaşması"nda olduğu gibi, "istediğimizle" değil, ancak "verilenle" yetindiğimiz gibi biteceğini düşünmüyorum...Nasıl biteceği konusundaki görüşüm, şimdilik bende kalsın...Selamlar.

07 Ekim 2020 08:24
Ermeni Yurdu, Musul ve Savaş

Bloğuma ekleme: Ermenistan ve PKK işbirliği hala devam etmektedir...En son haberlere göre; Ermenistan'a destek vermek için Kandil üzerinden Dağlık Karabağ'a giderek Azerbaycan'a karşı savaşan 300 YPG/PKK'lı teröristlerden 20'si öldürüldü. Üstelik de bu teröristlerin büyük kısmının Ermeni kökenli olduğu belirlenmiş...(Sabah Gazetesi, "Gündem",6 Ekim 2020)

06 Ekim 2020 19:02
İslam"Halifesi" Macron Efendi!

Merhaba Ali Bey...Halife(!) Macron, "İslam'da kriz" olduğunu söylüyor. Bana göre kriz İslam'da değil; kendisinin kafasında...Selamlar.

05 Ekim 2020 20:11
Bir "Sinek" ve Kel Kartal!

Merhaba Ali Bey...Bence, Trump "üzüm" yerine "ayvayı" yemiş...Selamlar.

03 Ekim 2020 07:26
Çevremizde Üç "Çıban" Devlet!

Merhaba Ali Bey...Söylediğiniz o üç çıban, onu destekleyen daha büyük çıbanların yanında Türkiye için "sivilce" kalır. Bunu, Mustafa Kemal, daha Lozan öncesinde düşünmüş ve Lozan'a gidenlere verilen talimatı iki noktada toplamıştı. Bu iki nokta, savaşı göze alacak kadar önemlidir. Bunlarda biri "Ermeni Yurdu" diğeri de Kapitülasyonlardı. Türkiye bir "Ermeni Yurdu" için toprak koparılmak istenirse Ankara'dan talimat beklemeden görüşmeler derhal kesilecekti. Aynı tavır kapitülasyonlar için de geçerliydi.(Bilal N. Şimşir, Lozan Telgrafları-I(1922-1923), Ankara: Türk Tarih Kurumu Yayını, 1990, s.XIV(Benim Musul Dosyası Kitabımdan)...Mustafa Kemal'in "Ermeni Yurdu" o zamanlar küçük bir sivilceyken şimdi "çıban" olmuş...Ama iki taraftan sıkılırsa patlayabilir... Selamlar.

28 Eylül 2020 19:02
Tuhaf Zamanlarda Yaşamak!

Merhaba Ali Bey...Orta Asya'daki Türkler Batı'ya göçlere başlayıncaya kadar Çinlilerden çok çektiler. Ama ben bu salgını Çinlilere yüklemiyorum. Dünyada herkes ve her şey zaman içinde eskiyor ve tamamen kullanılmaz hale geliyor. Örneğin, evimizdeki bir eşyayı dikkatli kullanırsak, onun kullanım zamanını uzatırız. Aksi halde, kısa zaman sonra onu kullanılmaz hale getiririz ve nihayet yenisini alırız...Genelde doğa, özelde dünya da bizim yaşamamıza sunulmuş bir yaşam alanıdır...Ama, insanlar, bu yaşam alanlarına iyi bakmadıkları için, zaman zaman karşılaştıkları, sel, deprem, toprak kayması vb tüm olumsuzluklar ile doğa tarafından cezalandırılmaktadır. Salgın hastalıklar da bunların başında gelen cezalardır...Savaşları da, doğanın yaptığı bir nüfus planlaması olarak düşünüyorum...Ben derim ki, dünyamıza iyi bakalım, güzel güzel yaşayalım...Bu söylediklerim, bilimin hangi bölümünde yer bulur acaba...Yoksa çöpe mi atılır:)) Ne dersiniz? Selamlar.

23 Eylül 2020 11:36
Erdoğan'a Küfretmek!

Merhaba Ali Bey...Ziya Paşa'nın bir deyişi var; hatırlarsınız..."Nush ile uslanmayalı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"...Anlaşılan Yunanistan Milli Mücadele sonunda Ege Denizi'ne atılarak sırımsıklak olduğunu unutmuş gibi...Ayrıca, İkinci Dünya Savaşı sırasında, batılı devletlein hiç oralı olmadan, Türkiye, açlıktan ve hastalıktan yaşamlarını yitirirkken, Yalnızca Türkiye'nin yapmış olduğu tonlarca gıda yardımını da unutmuş gibi...Nankörler...Selamlar

21 Eylül 2020 22:16
Toplam blog
: 931
Toplam yorum
: 2429
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1382
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster