Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Siyasette "dostluk" yoktur...

Düzeltme...Bloğumun başlarında bir yerde, 2018 yerine 1918 yazmışım. Özür diler düzeltirim...cdenizken

15 Ocak 2021 08:38
Dijital Dikta ve Deccal Çağı!

Merhaba Ali Bey...Facebook, Twiter, İnstigram, whatsapp gibi digitaller benim tamamen yabancım. Ama, bunların çok az bir faydası dışında çoğunlukla zararlı olduğunu düşünüyorum. Bir ara, ilk piyasaya çıktıkları zaman belki de... Facebook ve Twitter'e katılmıştım; ama iki gün sonra "burası bana uygun bir yer değil" deyip bıraktım... Ama, sanırım geçen yıl "sosyal medya trolleri" diye bir blog yazdım...Selamlar.

14 Ocak 2021 13:31
Üniversiteler ve Özerklik

Merhaba Erhan Bey...Bu konuda size tamamen katılıyorum. Demokrasi sınırlarımızı korumalıyız; bunun da en güzel yolu, başkasının demokrasi sınırlarına saygı göstermektir...Temiz ve saygın gösterilerin üzerine kovayla kirli su atmamalıyız...Güzel ve anlamlı bir blog, kutlarım...Selamlar

11 Ocak 2021 13:41
ŞAMANİZM

Merhaba Nur Hanım...Madem ki öğrencisiniz, bloğunuzun konusu ile ilgili, "Eski Türklerde İnanç Sistemi" hakkında, doktora tezimdem aktardığım ve kaynaklara dayanan bir iki bloğum var. Okumanızı öneririm...Blog yazarken de, kaynak kullanmayı unutmayın...Başarılar ve selamlar.

07 Ocak 2021 11:13
Kahve İçerken Yazma Özgürlüğü

Merhaba Cem Bey...Okuma ve yazma üzerine blog yazan bir arkadaşa, aynen şöyle demiştim(yani yazmıştım):"Okuyorum ve yazıyorum; o halde varım"...Size de aynı şeyi söylüyorum, yazarken kahve içmeseniz de olur. Ben, sabahleyin yazmaya başladığımda, hanımın, "hadi bitir şu isi, çayı ikinci kez kaynattım" demesini duymuyorum bile...Okuyalım ve yazalım varlığımızı hissedelim...Kutlamadıysan, bu arada yeni yılınızı da kutlarım...Selamlar.

03 Ocak 2021 23:07
Sol'un İflah Olmaz Dili!

Merhaba Erhan Bey...Fikri Sağlar'a şu soruyu sormak lazım; hatta onun gibi düşünenlere de: "Kollarının, göğüs ve sırtının bir bölümü açık olan bir kadını gördüğünde/gördüklerinde, bu kadının namusundan kuşku duyar mı/duyarlar mı, acaba?"...Eğer solculuk buysa, ben ondan almayayım...Solculuk, halk tabanında oluşur; halkı, "ötekileştirmek" solculuk değildir. Böyle solculardan, bana göre, "ne köy ne kasaba!"... Selamlar.

03 Ocak 2021 11:52
Geçmiş, Şimdi ve Gelecek

Merhaba Erhan Bey...Bir önceki yorumum biraz karışmış. Silin gitsin. Ama şu iki cümleyi yayınlayın yeter: Geleceğimiz, geçmişimizin tornistan edilmiş ya da güncelleşmiş hali olacaktır...İleri doğru üç adım atmışız sanıyoruz, ama bir süre sonra geriye bir bakıyoruz, ancak bir adım atmışız...Tekrar selamlar.

31 Aralık 2020 23:53
Geçmiş, Şimdi ve Gelecek

Merhaba Erhan Bey...Ben bazen, tarih ve siyasetle ilgili bloglar yazdığımda, şu cümleyi hep söylerim: "Dünü bilmezsek, bugünü anlayamayız; bugünü de bilmezsek, geleceğe yönelik doğru önerilerde bulunamayız...Bence, gelecek, geleceğimizin tornistan edilmişi ya da güncelleşmesi olacak. Kendimden bir örnek vereyim: 13-14 yıldan beri burada blog yazıyorum; ülkem ve dünya ile bir konu olduğu zaman, blog yazmak istediğimde, muhakkak aynı konuda, içeriği aynı olan bir ya da iki bloğumu buluyorum. Demek istediğim; üç adım ileri attığımızda, en az bir adımı geçmişte attığımız adım oluyor. Ama, hiç tekrarlamayan bir şey var. O da sizin de biraz değindiğiniz "küresel ısınma " gibi. Dünya ve evren bağlantıları hiç yerinde kalmıyor, giderek olumuz değişmelere uğruyor. Biz insanlar da bu değişmeleri önlemeye çalışacağımız yerde üzerine üzerine gidiyoruz. Bir gün gelecek, güneşle birlikte bir "karadelik" tarafından yutulup yok olacağız. Yeni yılınız kutlar, sağlıklı günler dilerim.

31 Aralık 2020 13:15
Siyaset ve Devlet

Merhaba Erhan Bey...Kendileri anlamıyorlar ki içinde yaşadıkları karmaşıklığı; biz nasıl anlayalım...Bizleri de kendilerine benzetiyorlar...Selamlar.

29 Aralık 2020 21:47
İNCİTME İNCİNME

Merhaba Sibel Hanım...Ne güzel...Şiir gibi...Yazdıklarınızın yarısı bende olsa, kuş gibi göklerde uçarım...Selamlar.

29 Aralık 2020 21:36
Toplam blog
: 949
Toplam yorum
: 2440
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1377
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Sayfanızda paylaşmak istediğiniz duyurularınızı, mesajlarınızı bu alana girebilirsiniz.