Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Fırat’ın Doğusunu Vermeye Razı Bazı Enteller

Merhaba İsmail Bey...O enteller bilmezler mi ki, Fırat'ın batısından sonra, sıranın Fırat'ın doğusuna geleceğini...Bu aynazlar, yine bilmeler mi ki,Irak seçimlerinden sonra, Türkiye'nin,Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik büyük bir harekat yapacağını dünyaya ilan ettiğini... Siz o entellere bakmayın, onlar Kurtuluş Savaşı sırasında, Milli Mücadeleye karşı olan Amerikan Mandacılarının, belki de, torunlarıdır...O enteller ve bütün dünya bilmelidir ki,Kuzey Suriye ve Kuzey Irak'ta Türkiye'nin isteği dışında hiçbir yönetim ve siyasi yapılanmaya izin verilmeyecektir...Selamlar.

10 Mart 2018 16:18
Parti İçinde Diktatör Olan Hasbelkader Seçim Kazansa...

Merhaba Kenan Bey...Saiklerimiz elbette farklı olacaktır; aksi halde "tetem bana ben teteme" olur; öyle değil mi?...NOT: Öngörümde, "2.Cumhuriyet Partisi" yazmışım sehven; doğrusu "2.Cumhuriyet Halk Partisi" olacaktı...Selamlar.

10 Mart 2018 11:18
Parti İçinde Diktatör Olan Hasbelkader Seçim Kazansa...

Merhaba Kenan Bey... Kılıçdroğlu, kendine muhalif olan milletvekillerine gösterdiği kapıdan, 2019 seçimlerinden sonra ilk kendisi çıkacaktır...Bu konuda çok blog yazdım. CHP gemisi çoktan karaya oturmuştur... Kaptan Kılıçdaroğlu, taşıma suyla değirmen dönmediğini hala anlamamıştır....2019 seçimleri onun kaybettiği son seçim olacaktır...Gösterdiği kapıdan ilk önce kendisi ve arkasından da, onun eteğine yapışmış 20-25 MYK ve PM üyesi çıkıp gideceklerdir... Büyük olasılıkla, onun gidişi ile birlikte partinin adı da değişecektir. Kim bilir; belki de adı "İkinci Cumhuriyet Partisi" olur...Selamlar.

09 Mart 2018 15:54
Operasyondan Sonra Suriye ile Oturulacaksa Daha Çok İçimiz Yanar

Merhaba Mehmet Bey...Operasyondan sonra güneyimizde yine Suriye Devleti olacak ama; sınırdaşımız, "Kuzey Suriye Bölgesel Yönetimi" adında bir siyasi yapılanma olacak...Bu yapılanma, "etnik yapısı, dini ve mezhebi ne olursa olsun" tüm bölge halkını içine alan bir yapılanma olacak...Benim düşüncem, öngörüm bu doğrultudadır...Bunun için de bazılarının önerdiği gibi, Esad'la görüşme falan olmayacak...Aksi halde, söylediğiniz gibi verdiğimiz şehitlerin kanını yerde bırakmış oluruz; acımız katlanır da katlanır...Bunun vebali de Amerika'nın kuyruğuna tutunanların olur...Selamlar.

13 Şubat 2018 16:22
Afrin Mücadelesine Kimler ”Hayır(!)” Diyor?

Merhaba Sabri Bey...Evet, bu harekata destek veren var; vermeyen var...Kimileri de, "ne şiş yansın ne kebap" türünden yaklaşarak, destek verir görüntüsü altında karşıt durumunu açığa çıkarıyor...Örnek: Bugün öğleden sonra, Fikret Bila'nın konuk olduğu CNN TURK kanalında şöyle bir alt yazı vardı. "CHP. Afrin Harekatı'na destek veriyor" yazıyordu; bunun tam altında da "Kılıçdaroğlu: Afrin'e girmeyin" şeklinde bir ifade vardı...Hem harekata destek vermek ve hem de "Afrin'e girmeyin" demek ne anlama geliyor ki? Bu harekat,TSK tarafından en az Bahar'a kadar sürecek bir plan dahilinde yürütülüyor. Bu planı tam hedefe ulaşırken "daha fazla gitmeyin" şeklinde bir istek kimim işine yarar?...Ayrıca, "Afrin'e girilirse, ortalık kan gölüne döner" demek, TSK'nın planına engel olmanın ötesinde askerimizin moralini bozmaz mı?...Şimdi bu parti, harekata "destek" mi veriyor; yoksa "köstek" mi oluyor?...Selamlar.

12 Şubat 2018 17:40
'Türk' ve 'Türkiye' Sıfatıyla Adlandırma

Merhaba Muharrem Bey...Yorum yapmayacağım, yalnız iki soru soracağım: 1-Hürriyet Gazetesi'nin logosunda "Türkiye Türklerindir" yazmaktadır. Acaba bu gazeteyi, Kürtler ve etnik yapısı farklı kaç vatandaşımız okumaktadır?..2- Dünyanın diğer ülkelerinde, gerek meslek kuruluşlarının örneğin;"Alman,Amerikan, İtalyan, İspanyol v.b..." ve kamu kurum ve kuruluşlarında, benzer şekilde, örneğin "Alman, İtalyan, Fransız, Bulgar, Rus v.b." adlandırmalarla başlayanlar var mı?.Bir ülkenin insanlarının etnik kökeni onun özelidir, kültürüdür...Bu yaşanır...Bu da en sağlıklı bir şekilde, "Türkiyeli'ik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı içinde olur. "Çokluk içinde birlik" yaşamalıyız; etnik köken farklılıkları öne çıkaracak girişimlerden sakınmalıyız. Kurtuluş Savaşı'nı, yöneten 1921 Anayasası bu amaçla yapılmıştır. Bu anayasanın hiçbir yerinde "Türk" kelimesi geçmez; yalnızca "millet" sözcüğü vardır. 1920'de açılan Meclisi'nin adı da, "Türkiye" değil; yalnızca "Büyük Millet Meclisidir. Selamlar.

10 Şubat 2018 12:58
Nasıl Bir Yapılanma Olur Bilmiyorum Ama Suriye Artık Eski Haline Dönemez

Merhaba Kerim Bey...Bu konuda en çok blog yazan biriyim. Baştan beri, Suriye'de, bu siyasi ve askeri hareketlilik bir şekilde bittiğinde, Türkiye'nin güneyinde(Fırat'ın doğusu ve batısında-, aynen Kuzey Irak'ta olduğu gibi, bölge halkının-etnik yapısı, dini ve mezhebi farklı-tamamının temsil edildiği bir yönetim kurulacağını; ve bu yönetimin- Kuzey Irak dahil- orta ve uzun vadede nasıl bir siyasi tercih yapacağını da bloglarımda yazdım durdum...Selamlar.

09 Şubat 2018 07:34
CHP, 36. Olağan Kurultayı'ndaki Çarpıklıklar ve Kurultayın Ortaya Koyduğu

Merhaba Erdal Bey...Seçim barajının %10'un altına indirilmesini isteyen bir parti(CHP); partisine genel başkan olmak isteyenlere aday olmaları için %10 barajı uyguluyor; ilginç değil mi?... Selamlar.

06 Şubat 2018 08:32
CHP'nin İşgali ve Amerikan Planları

Merhaba Berk Bey...CHP artık Atatürk'ün partisi değildir; hatta Türkiye'nin bile partisi değildir...Beceriksiz kaptanı, CHP gemisini kayalara bindirmiştir...CHP'den artık ne köy olur ne de kasaba...Em geç, Cumhuriyet'in 100.yılında CHP adında bir siyasi parti kalmayacaktır Türkiye'de...Selamlar.

06 Şubat 2018 08:26
Kazandı Ama Nasıl Kazandı?

Merhaba Mehmet Bey...Kılıçdaroğlu'nu bu Kurultay'dan başarı ile çıkacağını herkes biliyordu...Kılıçdaroğlu'nu CHP koltuğuna oturtan irade, ona bir şans daha verdi...Bu yıl içinde gitmezse, 2019 seçimlerinde gideceği kesin...Bu gidişte, onu o koltuğa oturtan iradenin de işi bitecek...Selamlar.

05 Şubat 2018 15:30
Toplam blog
: 850
Toplam yorum
: 2306
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1223
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster