Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
ABD Müttefikliğini Gösterdi, Afrin Harekâtına “Yeşil Işık” Yaktı!

Merhaba İsmail Bey...--11 Temmuz 2017'de(yani 6 ay önce), "Türkiye, AFRİN'e müdahale etmeli midir?" başlığı ile bir blog yazmıştım. Bu blogda, ABD'nin ilk amacının hem Irak'ın hem de Suriye'nin kuzeyinde bir Kürt bölgesi(devleti diyelim) oluşturmak ve Musul petrolünü, Akdeniz'e akıtacak bir petrol koridoru("Kürt Koridoru" da denebilir) oluşturmaktı... Ancak, Türkiye'nin buna karşı çıkması ve ardından, "Fırat Kalkanı Operasyonu"nu başlatması, ABD'nin bu isteğini kursağında bıraktı. Bu nedenle de, bu "petrol koridorunu" daha güneyde oluşturmayı düşündü ve "Rakka Operasyonu"nu başlattı...Artık, ABD için Afrin'in fazla önemi kalmamıştı. Bunun içn de Türkiye'ye Afrin'e müdahale etmeden "biraz beklemesi" mesajını vermeye çalıştı. Bu mesajı bizim medyada bulamazsınız. Ama,internet araştırmasına meraklı olanlar, bu mesajın ne anlama geldiğini kolayca bulabilirle--Yazdıklarım aynen böyle. Ama Türkiye bu mesajı görmedi. Kalkan operasyonunda bu işi bitebilirdi.Yani,yeşil ışık 6 ay önce yakılmıştı

18 Ocak 2018 15:04
Ümit Kocasakal'a Bakın Hele..

Merhaba Mehmet Bey...Mustafa Kemal'in gerçek askerleri, şu anda şehitliklerde yatmaktadır...Şimdi, kendileri gibi olduğunu düşüne "çakma Mustafa Kemal" askerlerini hissettikçe kemikleri sızlamaktadır...Kimse onların üzerinden siyaset yapmamalıdır...Selamlar.

18 Ocak 2018 08:55
CHP'de Kurultay Sonrası Yeni Bir Doğum Sancısı Başlar mı?

Merhaba Burakgazi...Size katılıyorum: beni,bu konuda bir blog yazmaktan kurtardınız...CHP, yeni bir doğum sancısı çeker mi, bilmem ama; Kılıçdaroğlu'nun, daha şimdiden mide ağrısının başladığını söyleyebilirim...Ümit Kocasakal'ı medyada fazla görmedim. Muharrem İnce kadar etkili olacağını sanmıyorum...Musatafa Kemal'in askerleri, şu anda şehitlikte yatmaktadır ve CHP'nin bu halini hissettikçe kemikleri sızlamaktadır. "Çakma" Mustafa Kemal'in askerleri ile CHP gemisi yürümez. Zaten, bazı "ulusalcı" milletvekilleri, Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'ye sıcak baktığı gerekçesiyle partiden ayrıldılar...Bence, bu kurultayda, başta Kılıçdaroğlu ve Deniz Baykal olmak üzere, partinin MYK be PM üyeleri tamamen değişmelidir(isimlerini tespit ettim)...Selamlarç

18 Ocak 2018 08:41
Donald TRUMP'IN Sağlık Raporu ve Bizim Siyasiler

Merhaba Kadri Bey...Benim bildiğim kadarı ile, yasalarımızda, 65 yaşından yukarı kişiler, mal ve mülklerini satmak için,"akıl sağlığının yerinde olduğunu" belgelemek için, hastaneden "denge raporu" almak zorundadır. Noter, bu bölgeyi görmeden satış sözleşmelerini işleme koyamaz...Örnek, annem, babamdan kalan bir evi satmak için, hastaneden bu raporu almak zorunda kalmıştır...Ben biraz daha ileri gideyim. Yaşı,65'den yukarı kişilerin(siyasiler dahil)bu "denge raporunu" almadan devlet görevinde çalıştırılması mümkün değildir. Bu raporu almayan 65 yaşından yukarı bir devlete görevlisinin, devlete ilişkin kararları sakattır...Selamlar.

14 Ocak 2018 19:06
Yazmaktan Vazgeçilebilir mi

Merhaba Kadri Bey...O kişinin, o arkadaşın "sanırım yazmaktan vazgeçeceğim" ifadesinde, bir açık kapı var... O da "sanırım" sözcüğündedir...Kim bilir, belki bir gün "tutsaklıktan" sıkılır ve yeniden "özgürlüğü" seçer...Eğer, o kişi "okumanın ve yazmanın özgürlüğüne" inanıyorsa...Selamlar.

14 Ocak 2018 18:32
CHP'yi Kim Yönetiyor?

Merhaba Lack Amca...Size tamamen katılıyorum... CHP gemisi, kayalıklara çarpmış batmak üzeredir. Geminin ulusalcı tayfaları gemiyi terk etmiş ya da kaptan tarafından tayfalıktan atılmıştır. Kaptanın, Pensilvanya'dan gönderilmiş en yakın adamı, gemide delik açarak gemiyi batırmak suçundan devlet tarafından hapse atılmıştır. Kaptan, şu anda gemisini kurtarmak için, ABD'den, CIA'dan, Pensilvanya'dan medet ummaktadır. Gemiyi terk eden ulusalcılar yerine aldığı, PKK,DHKP-C ve "FETÖ mağdurları ve mazlumlar"(!?)yeterli olmamaktadır.... Bana göre durum budur...Bu arada, CHP'nin bu içler acısı halini gören, partinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün kemiklerinin sızladığından eminim...Selamlar.

14 Ocak 2018 12:28
10 uncu Yılı Bitirirken Teşekkürler

Merhaba Kadri Bey... 7 gün sonra, yani 11 Aralık 2017'de, benin bu aileye misafir olmamın üzerinden tam 10 yıl geçmiş olacak. 12 Aralık günü de 11'inci yılıma girmiş olacağım... Acaba diyorum; 11 Aralık'ta Çırağan sarayında bir parti mi versem mi?;))...Bilmem ama, "Blog Yönetimi", hatır için, burada,10'uncu yılını tamamlayanlara bir "teşekkür mektubu" yayınlasa iyi olmaz mı?... Size,"birkaç 10 yıl daha" dileklerimle... Selamlar.

04 Aralık 2017 12:37
Amerika, Erdoğan'a Neden Bu Kadar Çok Yükleniyor (1)

Merhaba Canmehmet Bey...M. Emin Değer'in, "Oltadaki Balık Türkiye "Türkiye Gerçeği-1" adlı kitabını, yalnızca alıntı yapmak için değil; baştan sona okudum...Bazı bloglarım için de bazı yerlerinden alıntı yaptım... Ama, şu anda, bu kitabın bir kez daha masa üstüne konmasının tam zamanıdır...Özellikle, "tam bağımsızlık yoktur, karşılıklı bağımlılık vardır. ABD, bir dünya devletidir, ona entegre olmalıyız" diyenler için... Selamlar.

03 Aralık 2017 23:16
Yediğimiz Yemek Yemekten Öncesi İçin mi, Yemekten Sonrası İçin mi?

Merhaba Kerim Bey.... İnsanlarım yemek ihtiyacı, bir arabanın benzin ihtiyacı gibidir. Yediğimiz yemekler motoru çalıştırmak içindir. Fazlası, sağlığımızı bozar. Dengeli ve çeşitli beslenmelidir... Bir fıkra: Yemeği fazla kaçıran bir adam, zayıflamak için diyetisyene gitmiş. Diyetisyen, kendisine, sabah, öğlen ve akşam için bir beslenme listesi vermiş. Adama listeye bakmış, "Doktor bey, bunları yemeklerden önce mi, sonra mı alacağım?" diye sormuş...SElamlar.

03 Aralık 2017 17:35
Kendine Güven İçin Kişinin Biraz Saygısızlığa Hakkı Vardır Çünkü Saygı Güven Kaybına Sebep olur

Merhaba Kerim Bey... Her şeyi fazlası zarar olduğu gibi, "saygının fazlası da zarardır ve kişiliği bozar"... Saygının fazlası "yağcılığa girer"... Belki inanmazsınız ama, ben meslek hayatımda hiçbir amirime, askerliğim sırasında da hiçbir komutanıma; "sayın amirim" ya da "sayın komutanım" demedim; ve kendime de dedirtmedim... Selamlar.

03 Aralık 2017 17:24
Toplam blog
: 850
Toplam yorum
: 2296
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1169
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster