Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
24 Haziran 2018 Seçimleri Ardından Türkiye Siyaseti ve Ekonomisi

Merhaba Kadri Bey... Önce SİYASET: HDP'nin baraja girmesi, tamamen CHP'nin desteği ile olmuştur. Çünkü, son zamanlarda, FETÖ ve PKK üzerinde o kadar çok konuşuldu ve yazıldı ki, HDP'nin tek başına barajı şaması mümkün değildi. Bu arada, MHP için de aynı şey söylenebilir(AKP desteği)... İyi Parti de, yine CHP'nin "devre-mülk" milletvekilleri ile Meclis'e girdi... Şimdi de EKONOMİ: Bu konudaki yazdıklarınız konusunda yorum yapacak kadar iyi değilim. Ama bildiğim bir şey var. ABD'li stratejist Gerorge Friedman, Türkiye hakkında, 4 Mart 2010 yılında medyaya da yansıyan görüşlerinin "ekonomi" ile ilgili bölümünde, Türkiye'nin, 2020 yılında, dünyanın 10. büyük ekonomisi olacağını" belirtmişti... Erdoğan da, seçim konuşmalarında bunu sık sık gündeme getirdi. Son Olarak da, "bankacılık ve finans" konusunda doktora eğitimli Berat Albayrak'ın ilgili bakanlığın başına getirdi...Ne dersiniz ekonomimiz, Fredman'ın dediği ve Erdoğan'ın da benimsediği gibi, dünyanın 10.Ekonomisi olur mu?... Selamlar.

18 Temmuz 2018 16:15
İnsanlara "Konuşma, Yap" Diyoruz da Söylediklerini Yapsalar Kim Bilir Ne Olurdu

Merhaba Kerim Bey...Söylemek kolay;yapmak zor... Söylerken dilin freni tutmaz; yapmaya gelince de maçası(!?) sıkmaz:)) Selamlar.

16 Temmuz 2018 16:20
Pakistan'a 30 Atak Helikopteri Satmışız, Tatlı Para Ama Kuşları Vuracaklar

Merhaba Kerim Bey... Bunları PKK'ya ve diğer terör örgütlerine silah satanlara da söyleseniz ya... O silahlarla bizi vuruyorlar.. Bizim Pakistan'a sattığımız silahlar, bunlara benzemiyor. Biz O ülkenin , düşmanlarına karşı savunması için satıyoruz o silahları. Bu aynı zamanda, ülkemizin savunma sanayinin gelişmesinin bir göstergesidir. Askerlik yaptığınızda, beliniz taktığınız palaskanın, su içtiğiniz mataranın, kullandığınız telefonun, hatta yemek yediğiniz tabağın üzerindeki "US" damgasını görünce hiç utanmadınız mı? Benim utancımdan genç yaşta tansiyonum çıkıyordu. Bırakın satalım, isterse gezi turları düzenlesin ister kuş avlasınlar. Gemi de satıyoruz. Yanında uçak da satarız umarım... Selamlar.

15 Temmuz 2018 11:50
Suriyelilere 30 Milyar Dolar Harcanmış, Ortada Böyle Bir Paranın Harcandığını Gösteren Durum Yok

Merhaba Kerim Bey...Suriyelilerin kaldıkları kampları gezdiniz mi? Boş bir arazinin yaşanacak hale nasıl geldiğini hiç düşündünüz mü?...Çalışan iş makinaları, kalacak yerlerin hazırlanması, içlerinin donatılması-televizyonuna kadar- yiyecekleri, sağlık işleri, her gün çalışan mutfaklar, su ihtiyaçları, okullaşmaları... Örnek: Bir ordunun, bir yerden bir yere intikali ve gittiği yeni yerde yerleşmesinin ne kadar parayı gerektirdiğini biliyor musunuz?...Kalınan her gün oluk gibi para harcanıyor: ama kimsenin cebinden bir kuruş çıkmıyor. Ama, hazineden gidiyor...Maaşınızı alıyorsunuz, daha ay bitmede maaşınız bitiveriyor... Nereye gidiyor bu paralar, şaşırıp kalıyordunuz... Öyle değil mi?... Bu iş de böyle işte... Selamlar.

15 Temmuz 2018 11:37
Erdoğan'ın Sırrı “Kardeşlerim!”, İnsan Topluluklarını Tarih Boyunca En Çok Etkileyen Hitap Şekli

Merhaba Kerim Bey...Türkiye'deki seçmenlerin kaçı "yüksek" tahsillidir?... Bence azı...Erdoğan, azlığa değil; çokluğa hitap ediyor...Azlıkta olanlar, zaten durumu biliyorlar; O'nun konuşmasından bir şeyler öğrenme durumunda değiller...Erdoğan çokluğum nabzına göre şerbet veriyor. Bu nedenle de, halkın bu kesimini ikna edecek bir hitap şekli seçmiş. Bu da, bir "liderlik" vasfıdır... Birisinin yaptığı gibi, halkı küçümsemiyor, onlara yaklaşıyor... Bu da onları etkiliyor... Siz hiç bir parti liderini dinlemek için bir meydan mitingine gittiniz mi?... Ben hayatımda bir kere bile gitmedim...Selamlar.

14 Temmuz 2018 16:46
Büyük İnsanlar Küçük Şeylerle Uğraşmazlar, Cumhurbaşkanının Yerinde Olsam Kimseye Dava Açmam

Merhaba Kerim Bey...Yani, "uğraşmaya değmez" mi demeli?... O kişi, bu tavır karşısında, hakaretlerine devam mı eder; yoksa, "yaa bu büyük adam be, beni kale bile almadı" deyip, bu davranışından vazgeçer mi?...Biraz düşünmek gerekir, değil mi?... Selamlar.

14 Temmuz 2018 16:26
Kavga Bitsin Diyoruz Ama Biz Teslim Olursak Bitecek, O Zaman da Bizim İçin Hayat Bitecek

Merhaba Kerim Bey...Hiç hoşlanmadığım bir şey söyleyeceğim. Ben, kökeni, "Altınordu Devleti'ne dayanan bir Türk'üm. Karadeniz bölgesinde görev yaptım; Lazları sevdim; şarkılarına bayılıyorum. Sonra, Boşnak bir eniştemiz oldu; Boşnak böreğini tanıdım ona da bayıldım. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yaptım Kürtleri tanıdım.Birey olarak rahatsızlık duymadım.Peki onlarla(bir kısmı ile diyelim) neden ayrıldım. Nedeni, bizden olmayan birileri geldi bölgeye(Amerikan Barış Gönüllüleri)onlara sözüm ona,bazı konularda yardım edeceklerdi. Onlara,"siz Kürt'sünüz, bir milletsiniz,sizin de bir devletiniz olmalı" dediler. Onlara, en lanet aşını yaptılar; Milliyetçilik...Hoşlarına gitti. ABD destekli bir örgütlemeye gittiler. Başlarına da Öcalan'ı getirdiler. Kimileri de, onlara karşı Türk milliyetçilini körüklediler. Kürt Böreğinin adını yaptılar "kol böreği". Sevdiğim Kürt arkadaşlarımla yollarımız ayrıldı...Onlar öldü, biz şehit olduk. Söyle Bakim bey, bu işte benim kabahatim ne?...Selam

11 Temmuz 2018 23:00
Sistem Değişti mi? Eğer Değiştiyse…

Merhaba İsmail Bey... Acele etmeyelim... Sistem henüz değişmedi; şu anda değişen sistem değil; sistemi değiştireceklerin görev başına gelmeleridir Bence "sistemin" değişip değişmeyeceğini, en erken 6 ay falan sonra hissetmeye başlarız...İyiye mi gider; kötüye mi; bunu hep beraber göreceğiz. Genelkurmay Başkanı'nın, Milli Savunma Bakanlığı'na getirilmesi en uygun değişim olmuştur... O'nun yerine gelen ve FETÖ'nün "korkulu rüyası" olarak bilinen Kara Kuvvetleri Komutanı da, "cuk" oturan bir değişim olmuştur... Selamlar.

11 Temmuz 2018 21:41
Yeni Bakanlık Şekli “Fason Bakanlık” Kendin Karar Alamıyorsun, Söyleneni Yapıyorsun

Merhaba Kerim Bey...Bir örnek vereyim:Cumhurbaşkanı(yoksa başkan mı diyelim) görevlendirme yaparken, "ehliyet" ve "liyakata" dikkat edeceğiz" demişti. Bana gör buna uydu... Berat Albayrak, "Maliye ve Hazine Bakanlığı" görevine getirilince, Önce CHP, "düzene 'aile hukuk' deyip çıktı. Yani, "hazine ve maliye" akrabaya teslim ediliyor(!?) der gibi; Kimileri de "damat ya..(!?) dediler...Bu muhalifler, Berat Albayrak'ın eğitimini ne üzerine yaptığını biliyorlar mı acaba?... Berat Albayrak, doktorasını, "Finans ve Bankacılık" üzerine yapmıştır. Yani ona layık görülen Bakanlığa "cuk" oturmuştur.Gelelim sizin dediğinize, görevde hakimiyet ve yönlendirme, Başkan Erdoğan'da değil; Albayrak'ta olacaktır. Tam tersi olacak, Albayrak ne yaparsa yapsın, Erdoğan onaylayacaktır. Albayrak, "bakanlığı" konusunda, "Erdoğan'ı suya götürür; su içirmeden geri getirir. Milli Savunma Bakanı da öyle...Diğerlerini bilmem ama, bunlara Erdoğan'ın başkanlığı pek yön veremez gibime geliyor...Selamlar.

11 Temmuz 2018 21:25
Sayının Demokrasiye Olan İnançtan Önemli Olduğunu Gördük, Demokrasi Havarisi Ağzımızın Payını Aldık

Merhaba Kerim Bey... Türkiye'de belki de dünyanın pek çok ülkesinde "demokrasi", bir "amaç" değil; tam aksine bir "araç" olarak kullanılmaktadır...Bütün siyasiler, kürsüye çıktıklarında ya da meydanlarda konuşmaya başlamadan önce, ağızlarına "demokrasi parfümü" fısfıslıyorlar...Selamlar.

06 Temmuz 2018 15:49
Toplam blog
: 859
Toplam yorum
: 2335
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1245
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster