Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
ORUÇLU MUSUN?

Merhaba Sibel Hanım...Küçükken, daha ilkokula bile başlamamıştım. Evimizin damından bile yüksek-evimizin içinde bir merdiven ile çıkılan- bir bahçemiz vardı. Bahçemiz Haliç'e bakardı- ama şimdiki Halic'e değil- Manzaramızın ilk görüntüsü de büyük bir camii idi-belki de o zaman bana öyle geliyordu- Ramazan aylarında, iftar saati yaklaşınca annem "hadi bakalım bahçeye" derdi. Biz de koşa koşa bahçeye çıkar, camiin şerefesine hocanın çıkmasını beklerdik. Hoca, şerefeye çıkınca, aşağıya, "hoca çıktııı!" diye bağırırdık. Kandiller yanınca da, "kandiller yandı, oruç bozulduuuu!" diyerek aşağıya koşardık. Önceden hazırlanmış sofraya otururduk...O sıralarda, orucumuzu "suyla" bozardık...Yazınızı okuyunca bunlar geldi aklıma...Hayırlı ramazanlar. Selamlar.

13 Nisan 2021 16:10
Son bir blog!

Düzeltme...Son cümlemin ilk bölümü, "Ben demedim mi?..." şeklinde olacak...Özür ve teşekkürler.

25 Mart 2021 11:24
Son bir blog!

Merhaba Durmuş Bey...Ben 14 yıldır-birkaç yıl ara vermeme rağmen-burada yazıyorum...Şimdilerde de yazmıyorum; ama yazılanları okuyorum...Ben son bloğumu, Cumhuriyetimizin 100.Yıl günü arifesinde yazacağım; elbette, "Allah nasip eder ve ömrüm vefa ederse"...Bloğumun başlık yazısı da, "Ben denedim mi-Ben Yazmadım mı?" olacak...Size katılıyorum...Selamlar.

24 Mart 2021 16:00
NE GÜZEL İŞ

Merhaba Sibel Hanım..."Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları; onu ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır"-Charleles Bukowski...Öyle değil mi? ...Tüm erkeklerin dikkatini çeker ve tüm kadınların bu gününü kutlarım...Selamlar.

08 Mart 2021 07:29
Türkiye'nin Geleceğinde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP için söylediği bu sözlerin nedeni; CHP'nin "tarihsel" ve "özgün" kimliğinden daha çok, iktidara gelmek için "ittifak" ya da "dost" olarak "seçtiği siyasi partilerin" niteliğidir...

05 Mart 2021 16:47
Siyasette "dostluk" yoktur...

Ekleme. Bu bloğu 6 ay önce yazmıştım. Dün(6 Şubat 2021), CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 6 ay önce söylediği bir sözü tekrarlamış ve demiş ki, "İlk seçimlerde dostlarımız ile birlikte iktidar olacağız ve Türkiye'nin talihini değiştireceğiz"...Tekrar ediyorum, "SİYASETTE DOSTLUK YOKTUR"; yalnızca "ÇIKARLAR VARDIR"...CHP, iktidar olunca, "dostlarım" dediği "müttefikleri" ile ilk kavgası, "bakanlıkların dağılımı" konusunda olacaktır. Bu, dün böyleydi; bugün de böyle; yarın da böyle olacaktır. Örneklerini çok gördük...Türkiye'de, "uzun süreli 'koalisyon' hükümetleri" hiç gördünüz mü?...Hele, bu dostlardan biri HDP(!?) ise...Umarım, Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin "talihini değiştirmek" isterken, başka şeylerin değişmesine alet olmaz...

07 Şubat 2021 11:06
HADİ BAKALIM

Merhaba Sibel Hanım...Bu yorumumu yazmadan önce, "hakkımda" bölümünü okumasaydım, "bir roman yazmanızı" önerecektim. Ama, siz kitap yazmışsınız bile...Çok güzel yazıyorsunuz...Tebrikler...

25 Ocak 2021 11:38
AK Parti Dönemi Türkiye'si (2)

Merhaba Canmehmet Bey...Bu bloğu CHP Genel Başkanlığı'na, hatta ittifak yaptıkları diğer partilere göndermeniz, mümkünse eğer, çok faydalı olabilir...Belki biraz uyanırlar...Selamlar.

18 Ocak 2021 11:28
Siyasette "dostluk" yoktur...

Düzeltme...Bloğumun başlarında bir yerde, 2018 yerine 1918 yazmışım. Özür diler düzeltirim...cdenizken

15 Ocak 2021 08:38
Dijital Dikta ve Deccal Çağı!

Merhaba Ali Bey...Facebook, Twiter, İnstigram, whatsapp gibi digitaller benim tamamen yabancım. Ama, bunların çok az bir faydası dışında çoğunlukla zararlı olduğunu düşünüyorum. Bir ara, ilk piyasaya çıktıkları zaman belki de... Facebook ve Twitter'e katılmıştım; ama iki gün sonra "burası bana uygun bir yer değil" deyip bıraktım... Ama, sanırım geçen yıl "sosyal medya trolleri" diye bir blog yazdım...Selamlar.

14 Ocak 2021 13:31
Toplam blog
: 954
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1386
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster