Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Madem Marketlerde Poşetlere Ücret Ödenecek, O Ücretler...

Merhaba Sibel Hanım... Bu uygulamanın, bir de "boş vermişlik" yanı var... Örneğin kişi, marketten 128 liralık alış veriş yapmış; "1 lira da poşet parası versem ne olur?" diyebilir...Yani, bu uygulama, çevreye fazla bir şey kazandırmaz. Bence marketlerde, eskiden kullanılan büyüklü küçüklü "kese kağıtları" kullanılabilir; o zaman verdiğimi paraların çevre korumasına katkısı olur...Selamlar.

22 Aralık 2018 18:07
Atatürk Kimin!

Merhaba Ali Bey... Son yıllarda Atatürk'ü ticari meta olarak kullananlar(Atatürk hakkında, Atatürk sözcüğünün bir harfi kadar Atatürk bilgisi olmayan; ama, Atatürk hakkında yazılmış 3-4 kitabı yan yana getirip bazı sayfalarını ve bölümlerini birleştirip kitap yazan Atatürk tüccarlarını kastediyorum) ve Atatürk'ü ortaya alıp, "benim, hayır benim" diyerek çekiştirenlerin Atatürkçülükten söz etmeleri Atatürk'e ihanettir...Dünyadaki, tarihsel kimliği ile ülkesinin insanların saygısını kazanmış hiçbir lider, Atatürk kadar istismar edilmemiştir...FETÖ'cüler bile ben/biz "Atatürk'ün askeriyim/askerleriyiz demektedir...Yazıklar olsun... Selamlar.

12 Aralık 2018 15:48
8 Aralık Cumartesi İkinci "Fransız İhtilali" mi Bekleniyor!

Merhaba Ali Bey..."cuk" oturan ilginç bir benzetme...Biz böyle şeyleri çok gördük; biraz da batılılar görsün... Ne derler; "gülme komşuna gelir başına"...Selamlar.

07 Aralık 2018 17:22
Turkey Yerine Turkish Kullanmak?

Merhaba Sibel Hanım... Her ikisi de yazılmasın; "Türkiye" yazılsın... Bütün dünya insanları da, "Türkiye" sözcüğünü, önce dilinin döndüğü kadar; daha sonra da, zaman geçtikçe de bizim gibi telaffuz etmeyi öğrenir... Uçaklarımız üzerinde de, Türkişh Airlines

20 Ekim 2018 18:10
Doğrunun Tanımı Yoktur, Bize En Az Zarar Veren Şey Doğrudur

Merhaba Kerim Bey...Dünyada tek doğru olan şey, geometri dersinde çizdiğimiz "doğru çizgidir"... O da kağıt üzerine çizilirse... Arazide toprak üzerine çizersek, o da "doğru" sayılmaz... Biliyorsunuz, dünya yuvarlaktır. Çizdiğimiz çizgi de "doğru" değildir. Küçük bir "meridyen parçası" olur belki...Selamlar.

16 Ağustos 2018 15:45
Millet Bahçelerine Gitmem Çünkü Millet Değilim, Millet Eski Dünya Kültürü

Merhaba Kerim Bey...Bana verdiğiniz yanıttaki, o sözü kim etmişse iyi etmemiş. O söze katılmam mümkün değil. Baştan aşağıya "ırkçılık" kokuyor...Selamlar.

06 Ağustos 2018 07:27
G20’ye BRİCS’e Filan Türkiye'yi Değil Erdoğan'ın Karizmasını Çağırıyorlar

Merhaba Kerim Bey... Biz büyük bir ülkeyiz. Türkiye'deki insanlar, seçilmiş bir iki televizyon kanalı ve büyük çoğunluğu da tek bir gazete okuyor. Ülkeyi tanımaları da, buna paralel oluyor...Ve, bu nedenle de, ülkemizdeki gelişmeleri ve yapılanların da pek farkında olmuyoruz...Ben askerliğim sırasında üzerinde "US" yazılı mataradan su içtim; belime,üzerinde "US" yazılı palaska taktım; kenarında, "US" yazılı tabakta yemek yedim; devletin yatılı okulunda, kunduracıların kullandığı balmumuna benzer bir Amerikan peyniri yedim...Amerika, Kıbrıs çıkarmasında, "benim silahlarını kullanamazsın" dedi... Şimdi, Türkiye, kendi silahlarını, kendi ürettiği mühimmatını kullanıyor...Kimsenin gıkı çıkmıyor...Uçağını da yapacaktır; hiç merak etmeyin...Türkiye, büyük ve güçlü bir ülkedir...Selamlar.

30 Temmuz 2018 16:20
Millet Bahçelerine Gitmem Çünkü Millet Değilim, Millet Eski Dünya Kültürü

Merhaba Kerim Bey...Törenlerde ve bayrak çekilince söylediğimiz ve söylerken ve dinerken esas duruşta durduğumuz iki kıtalık İstiklal Marşı'nın 3 yerinde "millet" sözcüğü geçiyor..1-O benim MİLLETİMİN yıldızıdır parlayacak...O benimdir, o benim MİLLETİMİNDİR ancak...Hakkıdır hakka tapan MİLLETİMİN istiklal... Kerim Bey, içinde "millet" kelimesi geçiyor diye bu marşı da söylememek ve dinlememek geçer mi içinizden?...Belki güzel olur bu bahçeler. Planlamaya göre, Yeşilköy'de yapılacak olan belki de dünyaya örnek olacak bir "bahçe/park" olacaktır..."Millet" Arapça bir sözlük..."Millet", Osmanlı Döneminde, bugünkü "vatandaşlık" kavramı ve anlamında kullanılıyordu....Atatürk de, Kurtuluş Savaşı'nda tüm halkı ayrım yapmadan "millet" kavramı içinde mütalaa etti ve 1921 Anayasası'nda da, tüm halk için de,"millet" sözcüğünde başka hiçbir ad kullanılmamıştır. Parklar yaşama geçince bir gidin, belki hoşunuza gider... Selamlar.

30 Temmuz 2018 16:00
Bahçeli’nin Merhameti İnandırıcı Olamayabilir, Fakir Olsam O Askıdaki Ekmeği Almaktan Çekinirdim

Merhaba Kerim Bey...Bu askı meselesi, Bahçeli'nin icadı değil. İki yıl önce taşındığım semtte de böyle bir fırın var. Ben de her gittiğimde, fırıncını verdiğim paranın üstünü verdiğinde bir ya iki ekmek parasını veriyordum. Fırıncıya, "alan oluyor mu?" diye sorduğumda "bazen" yanıtını verdi. Ama, ben şu anda bunun fazla bir faydasının olacağını sanmıyorum. Bir ekmek alacak kadar parası olmayanın, o ekmeğe katık yapacak yemeği ise hiç olmaz...Ülkemiz insanının da bu kadar çaresiz olduğunu düşünmüyorum...Selamlar

29 Temmuz 2018 18:42
Kuzey Kore'nin ABD’ye Yumuşamasının Nedeni Müdahale Ya da Yaptırım Korkusu mu Dünya Barışı mı?

Merhaba Kerim Bey...Tamamen korku...% 1500...Üç buçuk atiyor(!)... Selamlar.

27 Temmuz 2018 16:54
Toplam blog
: 880
Toplam yorum
: 2347
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1282
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster