Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1024
 

Ermenistan açılımı

Ermenistan açılımı
 

Ermenistan açılımı


Trabzon dahil doğu karadeniz ve doğu anadolu şehirlerimizin türkçe adlarının yanında kendilerinin olduğunda verecekleri ermenice isimleride yazmışlar bir tabloda. Doğu karadeniz ve doğu anadolu, Nahcıvan, Azerbaycan’dan Gence dahil yarısı, Gürcüstanın güneyinden bir kısmını Ermenistan’nın haritası içinde görmektedirler ve gerçekleştirme çabasındadırlar.

Büyük Ermenistan açılımı ve bunun mevcut, hedeflenmiş Ermenistan haritası eski bir olay değil Tayyip Erdoğan'ın "Ermeni Açılımı Protokolu"nu imzalayıp Meclise onaya gönderdiği tarihten sonra var olan ve olacak Ermenistan açılımı haritasıdır. İnternet google aramaya " Greater Armenia" yazıp tıkladığınızda gelecek sayfanın üstünde görseller yazan kutuyu tıklayın, Ermenilerin kendi haritaları olarak gösterdikleri bu haritaya çok sayıdaki yayınlarında ulaşacaksınız. Çok sayıdaki web sitelerinden sadece üçünün internet web adresini aşağıda yazdım. Tablolar sayfa düzenine uymadığından buraya koyamadım. İsteyen orijinallerine bu web sitelerinden ulaşabilirler.

http://www.answerquestions.org/wiki/?title=United_Armenia

http://wapedia.mobi/en/Greater_Armenia_%28political_concept%29

http://wapedia.mobi/en/File:Miatsyalhayasdan.JPG

Ddoğu karadeniz ve doğu anadolu, Nahcıvan, Azerbaycan’dan Gence dahil yarısı, Gürcüstanın güneyinden bir kısmını Ermenistan’nın haritası içinde görmektedirler ve gerçekleştirme çabasındadırlar.

Bu ermenilerin millet olarak bugünkü ve yarınki iddalarıdır. Ermenistanın açılımı bu olunca bizim hükümetin ermeni açılımının yorumunu siz değerli okuyucularıma bırakıyorum. Websitelerindeki iddialarıyla ilgili tabloları ve metinleri lütfen sonuna kadar inceleyin. Tamamıyla yorumsuz ve orijinal olması için tercüme bile etmedim. Orijinal ingilizcesi bile sitelerdeki haritayla birlikte tercümana gerek bırakmayacak kadar açıktır.

Bu konu son yıllardaki Kıbrıs yaklaşımından başlayan, güney sınırlarımızı (fiilen satmaya yakın) kiralama yasası çıkarma ve türlü türlü diğer açılımlarla devam eden, Cumhuriyetimizin temel ilkelerine, ordumuza yönelen ve daha çok sayıdaki hamlelerden sadece birisidir.

Milletimize bir makus talih müptela olmuştur. Bu makus talihi yine milletimiz yenecektir, yenmelidir. Millet olarak düşünmeli, gereken dersleri almalı ve milletimizi kıskaca almak isteyenlere gerekli dersleri vermeliyiz.

Dr. Hamit Bozkurt

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İceberg yanılgısı olmasın kimsede. 17 yıldır Azerbaycanın %20sini işgalinde tutabiliyor. Bu güçü nereden alıyor. İsrailde hiç musevi yoktu ama dünyada çok güçlü lobileri vardı. Ermenistandakinin 3 katıdır dünyadaki ermeni nufusu. Museviler gibi dünyanın en etkili zenginleri ve lobileri ermeni diyasporası. Avrupa ülkelerinin tamamına yakınında, güney amerika ülkeleri, Afrika ülkeleri parlemantolarında soykırımını yasa çıkarttırarak onaylatan, yetmedi soykırım yok diyeninin hapse atılmasını sağlayan yasalar çıkarttırabilen hangi güçtür? Boğazına kadar borca batıp yemiş, özelleştirme bedellerini yemiş, batıya teslim olmayı zorunlu hisseden Erdoğan hükümetini Azerbaycana rağmen Ermenistan sınırını açmaya zorlayan güç. Bu açılım ve yaklaşım ermeni hayallerini öldürmek şöyle dursun, ABDnin, bayan Clinton'ın, Avrupanın talimatlarına teslimiyettir. Rusya Dşişleri Bakanının onayladığı olgumu Türkiyeden yana olacak. Türkiyenin yayılması diye boyanan yeltenmeler gerçek bir dağılma ol

Dr Hamit Bozkurt 
 25.10.2009 21:51
 

Sayın Hocam, kaleminize ve yüreğinize sağlıklar olsun. Daim olsunlar ve hiç susmasınlar. Bu gidişle bizlere, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü yaşatmayacaklar herhalde. İktidar bunları görmüyor mu? Bile bile lades mi diyecekler? Silahlı kuvvetlerini de pasifize ettiler. Rahmetli Adnan Menderes'i ne için astılar? Yolun sonu görünüyor mu? Saygılar sunarım. Sağlıcakla kalın.

Recep Altun 
 24.10.2009 21:50
Cevap :
Sayın Altun, Yorumunuz için teşekkürler. Saygılarımla, Hamit Bozkurt  25.10.2009 16:07
 

Sayın Dr. Hamit Bozkurt, Yazınızı okudum. Çok önemli bir konuyu işlemişsiniz. Bende ilave yapayım. Doğu karadenizdeki Kıbçak Türkçesi olan pek çok ismi 1970 li yıllarda devlet eliyle değiştirdik. Şimdide Ermeni isimlerle değiştirilirse şaşmamak lazım. Çünkü bazı hainlere göre kendine Türk diyen herkez sadece askerlik ve marabalık yapmalıdır. Saygılarımla. Sami NOGAY

SAMİ NOGAY 
 24.10.2009 12:00
Cevap :
Sami Bey, Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla, Hamit Bozkurt  24.10.2009 19:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 59
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1172
Kayıt tarihi
: 08.08.08
 
 

1950 yılında doğdum, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi 1974 mezunuyum. 1986 yılında Gazi Ün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster