Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ankara'da yaşıyorum. Çeşitli güncel konularda, zaman zaman "Neden olaya böyle bakılmıyor?" diye düşündüğüm için, o bana özgü bakışı paylaşmak adına yazıyorum. 

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Kılıçdaroğlu Kazandı da Sevinen Kim

Kocasakal gibi bir şovmenin, nasıl olur da, İnce'den önce seçilebileceğini düşünürsünüz hayret. Kılıçdaroğlu elbette hak etmiyor, ama tv ekranlarında boy gösteriyor diye de şovmenlerin kurumsal partilerin başına gelmesi allahtan mümkün olmuyor.

10 Şubat 2018 19:54
Muharrem İnce CHP'ye Genel Başkan Neden Mutlaka Seçilmelidir?

Kılıçdaroğlu para çalmıyor anlamında dürüst mü bilmem ama chp hanedanlığından chp tabanının umutlarını çarçur etkek pahasına va geçmemek için elinden gelen her şeyi yapan bir köylü kirnazıdır. Dürüstlük kavramının hakkını vererek ele almanızı tavsiye ederim size.

29 Ocak 2018 13:42
Borges ve Eco'nun Oscar Wilde Paradoksu

Eco'nun yorumu oldukça ilginç. DGP'yi okuduğumda, gündelik küt insanın ilgi alanına girmeyen pek çok insani ayrıntı ve bağlantılardan zekice bahsedişi bende şaşkınlık yaratmıştı. Nedeni ise dediğim gibi istediği kadar eğitimli olsun, olağan insanın kütlüğünün yaygınlığıdır. Tıpkı Shakespeare okurken şaşkınlığa uğramak gibi. O da insansal ve toplumsal ilişkiler alanında bilmediğimiz ne çok şey olduğunu gösterir. Wilde okuyucuyu anlatım tarzı açısından kandırıyor olabilir, Eco demişse mutlaka önemlidir, ama “I beg your pardon I didn't recognise you - I've changed a lot.” diyen bir adamı babam da eleştirse şüpheyle yaklaşırım. Evet belki edebi anlatım kalite vs. açısından üstün bir yazar olmayabilir, Eco'nun ne dediğini de iyi bakmak gerek. Teşekkürler yazı için.

27 Ocak 2018 23:52
 
Toplam blog
: 457
Toplam yorum
: 939
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 909
Kayıt tarihi
: 21.10.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster