Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Nicelik mi Nitelik mi?

Merhaba, yazınız kısa görünüyor ama aslında çok uzun. Yazınızdaki düşünceyi birkaç cümlede anlatacak kadar kısaltmak mümkün. Uzun yazan, yazı yazmayı bilmediği için yapar bunu. Konuştuğunu yazmakla, okurun okuyucağı yazı iki ayrı dünyadır.

05 Ağustos 2019 22:14
İmamoğlu Başkan, İnce Nolacak?

Mesele İnce mi, İmamoğlu mu değil ki, muhtelemen şu ya bu şekilde Ftö bağlantıları nedeniyle Kılıçdaroğlu tıkacının merkez solda yarattığı ağır kabızlıktır.

07 Haziran 2019 23:56
Kılıçdaroğlu Kazandı da Sevinen Kim

Kocasakal gibi bir şovmenin, nasıl olur da, İnce'den önce seçilebileceğini düşünürsünüz hayret. Kılıçdaroğlu elbette hak etmiyor, ama tv ekranlarında boy gösteriyor diye de şovmenlerin kurumsal partilerin başına gelmesi allahtan mümkün olmuyor.

10 Şubat 2018 19:54
Muharrem İnce CHP'ye Genel Başkan Neden Mutlaka Seçilmelidir?

Kılıçdaroğlu para çalmıyor anlamında dürüst mü bilmem ama chp hanedanlığından chp tabanının umutlarını çarçur etkek pahasına va geçmemek için elinden gelen her şeyi yapan bir köylü kirnazıdır. Dürüstlük kavramının hakkını vererek ele almanızı tavsiye ederim size.

29 Ocak 2018 13:42
Modanın da Bir Gün Modası Geçer mi?

Modasızlık moda olursa, modanın modası geçmiş olur. Özünde moda bir tür dildir; sosyalleşmenin dili. O nedenle bu dil hiç susmaz. Ama çağımızda, moda azılı bir kapitalist sömürgen. Belli bir moda olarak modası geçer. Bu, bireylerde zaten geçebiliyor, örneğin sizde geçmiş işte.

30 Aralık 2017 04:59
Sapık Erkek Zihniyeti

'Sapık erkek;' 'cinsi sapık.' Yazıdaki noktanız gayet açık tabi de. Baştaki iki tamlama bu ülkede olağan kadın erkek ilişkisinin ve cinselliğinin yaşanmasında en büyük zihin putlarıdır. Yozlaşmış kadın cinselliği erkeği sapık olarak, yozlaşmış erkek cinselliği de kadını orospu olarak kolayca tanımlar. Bahsettiğiniz erkek tipini anlatmak için bu deyim yerine krimonolojik bir adlandırma kullansaydınız daha iyi olurdu, bence.

02 Ekim 2017 12:16
Başkalarına Hediye Ettiğimiz Zamanımız ya Bize Yetmezse?

Tam bir kendini ya da başkalarını tanımak diye bir şey yoktur. Kendiniz ve başkaları her an değişmektedir zaten. Çünkü hayat budur. Ayrıca, her şey başka bir şeye göre başka bir etki tepki içindedir. Siz kendimi tanıyım onu tanıyım derseniz, hayatta çok kaybedersiniz. Mesele tanımak değil, anlamaktır.

02 Ekim 2017 01:04
Taharet Musluğu

Bi de, bide var. Taharet musluğundan daha üstün.

02 Ekim 2017 00:37
Satranç oynamak günah mı?

Bir din fakırı için değmeyecek uzunlukta bir cevap. Ama satranç, bu vesileyle, bu sitede hemen hemen hiç yazılmamış bir konuydu, yazılmış oldu. Naçizane düşüncem, satranç da tüm diğer oyunlar ve sporlar gibi barışçıl ve insana iyi vakit geçirtir. Ama böyle bir tür hayat için kılavuz olacak yetenekleri kazandırdığını düşünmüyorum. Bunlar kişide varsa vardır, yoksa yoktur. Satranç da, herhangi bir oyun ya da spor kadar, ne kadar çok yöntemli olarak çalışılır, uğraşılırsa, o kadar iyi oynanır. Hepsi bu.

04 Ocak 2017 00:59
Yazmak iyi de, ya yazdığını okumak nasıl bir şey?

Yazınızda 5 kere ses hatasından bahsetmişsiniz. Yazınızı çok okuyup düzelttiğinizi söylediğini için bir eleştiri yapıyım. Yazınız edit edilseydi, diğer 4 tanesini gereksiz diye silinirdi. Muhtemelen yazılarımda ben çok titizim vurgusunu kuvvetlendirmek için böyle yaptınız. Ama bu titizleneder yazılmış bir yazıda oldukça sırıtıyor. Esas, ben bu ses hatası olayını merak ettim. Bu kadar önemli olan nedir diye. Sanki imla kurallarından bile önce gelirmiş gibi bir havası var. Esirgemez paylaşırsanız sevinirim. Selamlar..

26 Ekim 2016 14:20
Toplam blog
: 466
Toplam yorum
: 945
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 995
Kayıt tarihi
: 21.10.07
 
 

Ankara'da yaşıyorum. Çeşitli güncel konularda, zaman zaman "Neden olaya böyle bakılmıyor?" diye düş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster