Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1051
 

Her ölüm erkendir...

Her ölüm erkendir...
 

Her ölüm erkendir. Bekleniyor da olsa, ne zamandır adı geçiyor da olsa eş dost arasında, alışamaz ki insan.. Yakıştıramaz sevdiğine ölümü. Artık onun yanında olamayacağına, ona dokunamayacağına, onsuz kaldığına inanamak istemez. Ölümün fiziksel bir yokoluş olduğunu bilir bilmesine ama kalbine anlatamaz ki bunu... Hele de yaşamdan henüz payesini almamış gencecik bir bedene rastlamışsa ölüm, üstelik bu gencecik beden canından bir parçaysa, bir isyan yollar gökyüzüne haykırırcasına.

Ölümü hiç yakıştıramayacağımız, belki yan yana bile düşünemeyeceğimiz hayat dolu bir genci yitirdik. Ne çok düşü vardı kim bilir? Ne çok hayali, umudu vardı geleceğe dair. Sözleri vardı kendine verdiği. Sevdikleri vardı birlikte bir ömrü paylaşmak istediği. Diline dolayıp besteleyemediği onlarca şiiri vardı. Gitarıyla çalamadığı bir sürü notası.. Ama olmadı. Bu genç bedenle bir kavşakta kesişti ölümün yolları.

Barış Akarsu gelecek vadeden, başarılı bir müzisyendi. Müzisyen olmanın ötesinde mütevazı, sevimli, canayakın bir gençti. İleride daha iyi yerlere gelecekti belki. Birinci seçildiği yarışmada onu coşkuyla alkışlayan annesinin gözlerinden daha iri mutluluk gözyaşları süzülecekti gelecekte kim bilir. Gençliğinin baharında, kariyerinin henüz başındaydı. Yaramaz bakışlarını saklayabileceği nice anısı, annesini sevinçten ağlatacağı nice başarısı olacaktı Barış'ın. Olmadı.

Ailesine, yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı dilemekten başka ne gelir elden? Ateş düştüğü yeri yakar elbet. Bunu izleyen günlerde Barış için gözyaşı döken çok hayranı olacaktır. Ama hayat devam edecektir onlar için. Oysa hayatlarının merkezinde olan biricik oğullarını kaybeden ailesinin gözyaşları baki kalacaktır onlara. Kim bu ölümün adil olduğunu söyleyebilir? Kim onlara gençliğinin baharında kaybettikleri oğullarının bu ani gidişini unutturabilir? Bu keskin ayrılığın acısını kim silebilir bundan sonra?

Barış çok erken bir yaşta ayrıldı aramızdan. Yaşı öylesine küçüktü ki Cahit Sıtkı'nın ömrün ortası saydığı yaşın yakınında bile değildi. Ama bizi öksüz bırakmadı. Genç yeteneğine pek yakışan şarkılar, besteler bıraktı. Gülen gözlerini bıraktı geride, onu hatırlayabilelim diye. Müziğinin tınısını bıraktı. Gitarını bıraktı. Kendinden öyle çok şey bıraktı ki bize, ölüm de gelse anısını silip atamaz artık binlerce yürekten.

Huzurla uyu Barış. Mirasın, birleştikçe büyüyen binlerce yürekte, sonsuza kadar güvende...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

üzüldüm kötü oldu o güzel sesi birdaha duyamamak o gözlere bi daha bakamamak çok kötü ama elden ne gelir ailesinin canı acır herşeyden çok........ ama güzel bir yanı var ,ben böyle etkileyici bi yazı okumadım barış akarsu sayesinde sen bu güzel cümleleri böyle muhteşem bi şekilde yanyana getirebildin yazın süper olmuş (saoğ)

yagmur orman 
 06.07.2007 22:02
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah sevenlerine sabır versin. Çok genç bir yürek ayrıldı malesef aramızdan.. Sevgiyle kalın..  06.07.2007 23:57
 

:(((((((((((

Abla 
 05.07.2007 8:55
 

Çok acı bir haber... Çok erken bir gidiş... Trafik bir şehit daha verdi işte! Kerim gibi, Ajlan gibi... Hepsine Allah rahmet eylesin... Hepimizin başı sağolsun... Trafiğe başka kurban vermeyelim artık...

Betül KENİŞ ATAR 
 05.07.2007 1:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1102
Kayıt tarihi
: 12.06.07
 
 

Doğma büyüme Ankaralı, tiyatro, sinema, spor, olmadan yaşayamayan, tasarıma meraklı, fanatik bir Fen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster