Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1638
 

İçimde yaşattığım tek adam; Kurt Cobain

İçimde yaşattığım tek adam; Kurt Cobain
 

Kimseyi koyamadım yerine. Sarı uzun saçları olan her erkeğin yüzünde aradım onu. Yanımdan geçerlerken öylece baktım rüzgar da uçuşan saçlarına. Sadece baktım…

Öyle benim olsunlar ya da hoşlandığımdan değildi onlara bakmam; ben onu görmeye çalıştım hepsinde. Hepsinde aynı tebessümü aradım.

“Acaba ona mı özendiler de uzattılar saçlarını” diye sordum kendime. Resimlerindeki bakışlarını üstüme alınmak istedim. O hüzünlü bakışları yüzünden silmek istedim ama geçmişin donuk karelerini değiştiremedim kafamda.

Onun hep bir eksiklik hissettiğine inandım. Benim gibi kocaman bir boşluk vardı içinde. Ölüm bile doldurmadı onu biliyorum. Öldü ya da öldürüldü bunları yazmak değil amacım. Ne kadar iyi albümleri ve şarkıları var; o da değil.

Ben onun sesiyle ve onun gerçekten anlatmak istedikleriyle büyüdüm. Sadece bir şeyleri içinde yaşıyorsa insanlar ben tek onu yaşattım içimde. Günah çıkarmak belki derdim. Ama diğer tüm ilişkilerimi olduğu gibi yaşadım. Bilmiyorum bir başkasını bu kadar çok sever miyim ya da sevgileri ayırt edebilir miyim? Bildiğim tek şey var; hayatımda onu koyduğum yerini hiç değiştirmeyeceğim.

Sesiyle, müziğiyle, tarzıyla milyonları peşinden sürüklemiş, dünyayı satmış adam, sen Kurt Cobain seni sevmekten ve anlamaktan vazgeçmeyeceğim asla ve bir gün olduğum, olmuş olduğum ve olmamı istediğin gibi geleceğim yanına. Ölü olmayı tercih ederiz biz sıradan olmaktansa.

Seni seviyorum, seni seviyorum, ben de ki seni seviyorum.

Pelin KALYONCU bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sahip olduğu tüm özelliklerin yanısıra Cobain, o çok güçlü sesiyle tabuları yıkmış tıpkı yazında yer verdiğin gibi milyonlarca genci tarzı ile etkilemiştir.

Orochiearth 
 02.08.2007 11:45
Cevap :
Kurt'un neler yaptığını başka bloglara sakladım. Belki videolarını bulup onları da ekliycem sayfama. Çok teşekkürler yorumunuz için. Sevgiler...  02.08.2007 13:16
 

Duygularınızı kısa bir blog'da çok güzel ifade etmişsiniz, tebrik ederim. Bence siz de burada daha sık yazın. O kadar çok günlük tuttuysanız, onları güncelleyerek paylaşın bizlerle. Türkçe'niz de çok düzgün. Akıcı bir üslûbunuz var, keyifle okunuyor. Tabiî daha çok gençsiniz, yazdıkça ve dikkat ettikçe bu yazının sonundaki ''bendeki'' kelimesini hecelere ayırmadan da yazacaksınız.:) Darılmadınız değil mi? Korkuyorum vallahi, ''yıkıcı eleştiri'' denecek diye. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 31.07.2007 15:26
Cevap :
İnanın Kurt söz konusuyken dikkat bile edemedim ne yazdığıma. Ama söz bundan sonra dikkat edicem. Yorumunuz için çok teşekkürler. Sevgiler.  31.07.2007 17:08
 

Öylesine acıdı ki içim. Pek yabancı müzik dinlemiyorum ama Kurt Cobain'in yüzü her şeyi anlatıyor zaten. Ölü olmayı tercih etmemek lazım yine de diyorum. Sevgiler.

Ayrıntıda gezinmek 
 31.07.2007 13:41
Cevap :
Bunun onun tercihi olup olmadığını hiçbirimiz bilemiyoruz malasef. Ama keşke bilebilseydim. Dedim ya o yaşıyor içimde gerçekten. Sevgiler.  31.07.2007 17:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1142
Kayıt tarihi
: 23.03.07
 
 

Kendimi bildiğimden beri yazarım ben. Hatta neredeyse attığım her adımı yazarım. Öyle çok günlüğü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster