Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '08

 
Kategori
Antalya
Okunma Sayısı
993
 

İmza kampanyasına adrese teslim yanıt!

İmza kampanyasına adrese teslim yanıt!
 

Bende, 'tehdit' ya da 'şantaj' şüphesi yaratan resmi yazı.


İmza kampanyalarını bilirsiniz. Konusuna katıldığınız bir metin vardır ve siz adınızı soyadınızı yazıp imzalarsınız. Bir kampanya için ben de öyle yaptım.
...

Milliyet Blog sakinlerinin de aşina olduğu bir toplumsal sorun vardı Antalya'da; 100.Yıl Spor Tesislerinin yok edilerek yerine 30-40 bin kişlik stadyum, 10 bin kişilik Kapalı Spor Salonu ve hala kaç katlı olduğu muamma bir Rezidans'mı diyorlar nedir, onun yapılması konusu.

Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'nden allem edilip kallem edilip Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne koşullu devredilen 100. Yıl Spor Tesislerinin bulunduğu alan muhteşem güzellikte ve değerde bir alan. Daha önce yazdım:

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=106602

*Antalyanın rantı en yüksek bölgesi; Meltem Mahallesi'nin en görkemli arazisi!..

*Türkiye'nin en önemli Okçuluk Sahası'nın bulunduğu kompleks...

*6-8 Arası sayıda, Amatör Küme maçlarının oynandığı futbol sahaları...

*Atik'in 5 adet tenis kortu...

*Seyirci kapasitesini anımsayamadığım standart Atletizm Pisti (hem de tartan pist)...

*Dilek Sabancı Kapalı Spor Salonu... yıkılacak; sırasını ve sanıyorum hukuki sonucu bekliyor. (İnşaatın kazı çalışmaları, bu salonu kuşatacak şekilde yarım kalmış durumda. Fotoları ekleyeceğim galeriye)

*Ve en acı vereni, 2. kez kaba inşaatı bitirilip, bu proje nedeniyle yıkılan Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu...

...

İşte bu saçma projeye karşı çıkan Antalyalılar gibi ben de aynı düşüncelerle 'İmza Kampanyası'na katıldım.

Sadece adım soyadım (ve belki telefon numaram)la katıldığım bu 'imza kampanyası'ndan 'nokta adresime ' yanıt geldi.

Çok safça düşündüğünüzde, çok olağan bir durum denilebilir; Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nın 24.09.2008 gün ve M.07.0.ABB.0.12.01.(6220102)/08-1250-3148-18240 sayılı yanıt yazısı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı M.İnanç Argun'un imzaladığı yazıda: "İlgi yazınıza istinaden; söz konusu 100. Yıl Spor Tesislerindeki çalışmalar hakkında sorumlu kurum uyarılmıştır. Bilgilerinize arz ederim." denilmekte.

Hepsi bu kadar!..

Uyardıklarını belirttikleri kurum, işine, önceden olduğu gibi pervasızca devam ediyor; bir ara gece 22.00'ye kadar çalışmaya bile başlamışlardı. Şimdilerde 20.00'de durduruyorlar çalışmalarını.

Hatta Devlet Hastanesi'nin tam karşısına; yani şehrin göbeğine, taş kırma makinesi kurmuşlardı. (Çıkan toz bulutu da ilgili galeride görülebilir.)

...

Bunca yazı neden yazıldı?..

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili biriminin yanıtını DEHŞET VERİCİ buldum, onun için;

Yanlış mı anladım... ya da unuttuğum birşey olabilir mi deyip, ABB'nin ilgili birimine giderek üç kişi ile görüştüm. En son Çevre Sağlığı Şube Müdürü Serdar Şahin'di görüştüğüm. 'Adresimin olmadığı bir imza kampanyası için verdiğiniz yanıta, adresimi nereden buldunuz?' soruma, "imza attığınız yazıda vardır", yanıtı verdi. Israrla adres yazmadığımı belirtip, mümkünse o sözünü ettiği belgeyi, adresimin olduğu imzamı görmek istediğimi belirttim. "Olur, ama personel yok, dışardalar" dedi.

Müdür Şahin'le dışarda; kendisi sigara molasında iken ayaküstü görüştüm. Olur, dediyse de gönülsüzdü zaten!

...

Kampanyaya önderlik edenlerden sordum, 8 bin imza toplanmış. Ama tamamına gitmemiş bu yanıt. Sebebini bilmiyorum.

Ad ve soyadımızın bulunup adresimizin bulunmadığı bir kampanyaya 'adrese teslim' yanıtı; "BEN SENİ TANIYORUM"..., "SENİ İZLİYORUM"..., "BUNDAN SONRA ADIMLARINI ONA GÖRE AT"... şeklinde yorumladım.

Bir tehdit, bir şantaj olarak algıladım yani!

İstihbarat için de TÜİK'in kullanıldığını düşünüyorum.

...


Not: Bunlar kesinleşmiş bir yargı kararı olmadığına göre, bana ait bir vehimden ibarettir!..
Alt yazılı farklı bir bakış:Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 http://picasaweb.google.com.tr/hdulun/SonunuBekleyen100YLSporTesisleriNdeSonDurum#
Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Özellikle haklı olanların zorla susturuldukları bir dönemden geçiyoruz. Herkesin bildiğini okuduğu bir dönem üstelik. Çok acı, çok vahim ama susmamalıyız her şeye rağmen. Sevgiler, saygılar, selamlar.

Özlem Akaydın 
 02.11.2008 11:35
Cevap :
Evet, özellikle iktidar karşıtlarına neler yapıldığını gördükten sonra, ister istemez bir vehime kapılıyorsunuz. Benim yazım da bir varsayımdan ibaret, ama kuşkumun haklı olduğunu; konuştuğum veya çıktı'sını okuttuğum hemen herkes, hakılılığma, hak veriyorlar. Bildiğimiz yolda devam... Selamlar, sevgiler. H.H.Dulun  02.11.2008 13:40
 

Hüseyin bey, biliyorsunuz ben de kendi çapımda savaşıyorum bu durumla. Valiliğe yazdığım yazıyı da hatırlarsınız. Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış misali bizimki. Günlerdir kesilen ağaçlar için deliriyorum. Sanırım yaklaşık 150 ağaç kesildi, belediyenin ağaç sökme makinesi olduğu halde. Adres konusunda ise şaşkınım. Rehberden bile bulmuş olsalar adresinizi, yine de hiç hoş bir tavır değil. İnanın hayatımda ilk kez korkuyorum. En iyisi çarşıda-pazarda yaptığımız sohbetler:) Ya sizi izliyorlarsa? Ben şimdi size selam da veremem:))))

Tülin Aksoy 
 28.10.2008 22:44
Cevap :
Vallahi bizim Mahi arada bir beni uyarıyor. "Sen bunları yazıp duruyorsun, bir gün seni de Ergenekon'a ulak yapacaklar" diye!.. Sizin çabalarınızı da bilmez olur muyum, (burada yazmam bile, sizin için yeterli riski oluşturmuştur zaten) bir gün, sizin adresinize de çabalarınıza teşekkür içeren(!) bir mektup gelebilir!!! Artık benden uzak durmaya çalışın Tülin hanım, ne olur, ne olmaz başınıza bir iş gelebilir:) Demokrat ya arkadaşlar!.. Ağaç kesenlere ninem, "başı kesilesiceler" diye ilenirdi. Ben farklı düşünemem. Selamlar(aman dikkat) H.H.Dulun  29.10.2008 8:52
 

Telefon numaranızdan ulaşmışlardır adresinize. Düşününce panikleten bir durum. Blogların kapatılması, protesto için toplanılacak yere "protestoculardan önce polisin gelmesi", telefonların dinlenmesi, msn'de bazı kelimeleri kullananların izlenmesi vb. "Düşünmeyin, yazmayın, konuşmayın! Ne dersek, ne yaparsak itirazsız kabullenin" zihniyeti gibi geliyor bana. Esenkalın:)

maveran 
 28.10.2008 10:52
Cevap :
Merhaba, tanınız çok doğru. "Düşünmeyin, yazmayın, konuşmayın" diyorlar, evet. Hatta, öyle herşeye de karışıp ta görüş falan belirtmeyin diyorlar. Demokrasilerde, hukuk devletinde olmayacak şeyler oluyor ülkemde. Ünlü davanın yargıcı bile 'dinlenilmekten' yakınıyorsa, geriisini düşünmek bile ürkütücü. Selamlar, saygılar. H.H.Dulun  28.10.2008 15:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 355
Toplam yorum
: 1015
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 1059
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1960 Ankara doğumlu bir Çankırılıyım. İşimin burada olması nedeniyle, Antalya'da yaşamaktayım. Ti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster