Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
3879
 

Kadın ve mayo

Kadın ve mayo
 

Mayo ile denize girmek, havuzda yüzmek günahmış,

Bakın neler öğreniyorum bu dünyada. Bilmiyordum bunu, günah olduğunu.

Kardeşim sen günah diyebilirsin. Bana göre değil. Neden mi? Çünkü insanlar ister istemez gözlerimiz kayıyor çıplak bir hatun gördüğümüzde. Bakmamak ve onu gözlerimizle sürmemek elimizde… Allah’ta biliyor ki insanlar ister istemez bu eylemi yapacaklarından bir kısıtlama getirmiş olabilir. Ama biz çıplaklar kampında bulunanlar gibi insanların orasına burasına bakmadıkları gibi biz kendimizi tutamıyor gözlerimizle karşımızda ki insanı rahatsız edeci bakışlarla rencide ediyoruz. Bu bize yakışır mı?

Sonra günah diyoruz. Evet, günah mı? Meğerse günahmış. Çıplak halde yani anadan doğma halde değil, normal halde bile olsa bizim bildiğimiz hani mayo ile de olsa denize girmek günahmış demek.

Bakın habere “Bir kadının plajda, havuzda mayoyla dolaşması günah mı? Sorusuna AKP seçmenin yüzde 83’ü, CHP’lilerin yüzde 14’ü ile MHP’lilerin yüzde 63’ü günahtır karşılığını vermiş”.

O zaman sormak lazım nasıl erkekler kadın vücudundan etkileniyorlarsa hiçbir kadında erkek vücudundan etkilenmez mi acaba? Üçgen şeklinde bir vücut ve kollarında yumurta şeklinde pazı, kuvvetli olan bir erkek hangi bir kadın arzu duymaz.

Hadi ondan vazgeçtik. Hangi bir kadın paralı ve zengin bir erkeği avucunun içine almak istemez ki. Daha doğrusu çok merak ediyorum.

Kadın gibi erkeğinde namusu ve şerefi yok mudur? Ve şahsiyeti yok mudur?

Erkekler denizde mayo ile denize girerken günah olmuyor da kadında da mı? oluyor sizce.

Devam ediyorum. Oylarını AKP’ye atmış olan seçmenlere birkaç sorum var? Hanımlarımız tamamen kapansın mı? Kapansın diyenler çoğunlukla evet diyecekler. Tamam, siz erkekler siz de neden kısa kollarla geziniyorsunuz. Sizde o zaman örtünün. Doğrudur sakallarınızla yüzünüzü örtüyorsunuz. Doğru size yakışıyor ama şunu unutmayınız ki çağdaş Türkiye bu değildir. Medeni bir kadın nasıl başı açık ise modern bir erkekte gömlek ve üzerinde boyun bağı olan kravat denilen bir nesne ile oramda bulunmalıdır. Her gün sakal trası olup yüzünü açmalıdır.1929 yılında ki kılık kıyafet kanununda her şey açıklığı ile belirtilmiştir. O zaman türban denilen bir giysi yoktu. Şimdi de neden olsun ki? Neden bu çağdaş Türkiye’nin kılık kıyafeti ile oynanılıyor? Pek anlamış değilim bende.

Daha önce ki bloglarım da da açıkladığım ki modern ve medeni bir insanın gereklerini yapabilmek için kendimizi ilk önce yetiştirmek olmalıdır. Kendini yetiştirmeyen toplum her zaman geri kalmış demektir.

Kadına bakmamayı öğrenmekte medeni bir toplumun gereğidir. Zaten bunu yaptığımız zaman da inanın ileri bir seviyeye gelmiş oluruz.

Çıplak olmak veya mayo ile denize girmek bir suç değildir ve günah olmamalıdır. İnsanın rahat ve kendini rahat hissetmesidir. Nasıl rahat edebiliyorsa öyle giyinmelidir.

Türban da çağdaş ve modern bir ülke olan Türkiye’nin giyimi de değildir kısaca. Kaldı ki bu ülkeyi yöneten her kim olursa olsun basımızda ki cumhurbaşkanının eşi, muhterem hanımefendi asla türbanlı olmamalıdır.

Ben modern ve çağdaş bir ülkede, ezelden beri yaşamış olduğum ülkede yaşamak istiyorum.

LÜTFEN!..

Beni de anlayın. Sahip olduğum bu ülkemi, vatanı mı ve Türklüğümü bozmayın. Ben Arap değilim. Ben Türküm ve Atatürk'ün çocuğuyum. Beni onunla özelleştirin, Arap toplumu ile değil.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

biz bilmiyoduk sağolun aydınlattınız!bizi demişsinizki modern kadının başı açık olur bu çağda hala bunu tartışıyosunuz çok yazık keşke at gözlüklerini biraz çıkarabilseniz ama nerde modernlik oramızı buramızı açmayla olmaz beyfendi benimde başım açık ama kapalıda olabilirdi insanlara tercihlerinden dolayı saygı duymayı ne zaman öğrenicez acaba

fadime keskin 
 20.08.2007 15:00
Cevap :
Bende söyle bir cevap vereyim. Ben bu konuda kesin tavrımı koydum. Şunu söylemeye çalışıyorum. Ben dediklerinize saygı duyamam. Çünkü burası Türkiye İran ve ya Suudi Arabistan değil. Şeriatla yönetilemez. Atatük'ün kurduğu çağdaş ve medeni bir ülke. Bundan rahatsızlık duyanlar, yönetimin Şeriat olmasını arzu edenler toplumumuzda varsa eğer yol açık oraya gitsinler. Saygılarımla.  20.08.2007 15:22
 

Nerde bir açık kadın görseniz gözünüz dönüyor.Buda kadınları rahatsız ediyor.Buna sizinde çapkınlıklarınız neden oluyor.

'TUĞBA' 
 18.08.2007 22:19
Cevap :
Güzelim çok doğru söylüyorsun. Ama bu konuda kimde suç. Yine o çocuğu yetiştiren anne ve baba da diyorum. Çocuklarımıza kızlara bakmamasını öğretebilirsek onlara, mesele kendiliğinden halledilmiş olur. Bu kadar küçük yaşına rağmen yorumun için teşekkürler ve gözlerinden öperim.  19.08.2007 0:42
 

Hayatını günah ve değile göre ayarlayanlar, yağmuru dua ile bekleyip avuçlarını yalarlar. Siz, bildiğiniz haklı yolunuzda devam ediniz. Düşünce bakımından yobaz, dünyada başka inanç sistemleri olduğundan habersiz, cahil, inancın onların bakarak bile tahrik olduğu vücutta değil beyinde olduğunu bilmeyen gericilerle muhattab dahi olmayın. Yazdıkları eleştiri sandıkları yazılarını da göz ardı edin.

turgenyev 
 18.08.2007 22:11
Cevap :
Bunların tek sebebi kendimizi yetiştirmemekle yatıyor. Dediğiniz gibi cahil bir millet olduğumuz müddetçe bizler modern ve medeni bir ülke konumuna gelemeyiz. Saygılarımla.  19.08.2007 14:39
 

gülüyorum , gazetede götünce inanamadım. söyleyecek bişi yok.saygılar.

ay.şe 
 18.08.2007 21:46
Cevap :
Gazetecilik örneği işte. Onlarda ne haber yapacaklarını şaşırdılar galiba. İyi ki de yapmışlar benden böyle bir blog yazısı çıkarmıydı. Saygılarımla  19.08.2007 14:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3157
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster