Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '09

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
852
 

Merhum Ensari Bulut Anısına

Merhum Ensari Bulut Anısına
 

Geçtiğimiz yaz başlarında, aşağıdaki linkten okuyabileceğiniz “Kral Olacağım” başlıklı bir yazı yayınlamıştım. Kısa süre önce hayatını kaybeden İzmir-Çiğli’nin CHP’li Belediye Başkanı Merhum Ensari Bulut’tan dinlediğim, yaşanmış bir olayla ilgiliydi bu yazım.

Birkaç gün önce Ensari Bey’in İstanbul’da vefat ettiği haberini aldığımda içim cız etti. Ensari Bey’e oy vermiş biri, ayrıca Çiğli seçmeni de değilim. Ancak Merhumun, ilçesinde sevilen ve sayılan bir politik şahsiyet olduğunu yakinen biliyorum.

Ensari Bey ile Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün İzmir’de katıldığı bir sohbet toplantısında, toplantının akabinde düzenlenmiş olan kokteyl esnasında tanışmış idim. Ve o yazımda naklettiğim olayı da bizzat Kendisi’nden dinledim. Yazımı okumanızı tavsiye edeceğim.

Bu vesile ile de Merhum’a, Tanrıdan rahmet; yakınları ve sevenlerine başsağlığı dilemek istiyorum.

Kral Olacağım

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıral olmak, yazını okuyunca Ensari'yi sevenlerin mantıklı,devrimci,bilimsel olmadığını daha iyi anladım. Ensari'yi ve bazı yakın arkadaşlarını yakından tanıdım. Hem de çok yakından. İnsanlığa kırallar,kıraliçeler değil bilgeler gerekli. Onlar da madenlerden çıkmıyor. Toprağı bol olsun, diyenlere bilimsel de devrimci de diyemem.Çocuklara yanlış öğütler veriyorsun.Tşk.

Necdet  
 17.11.2009 9:40
Cevap :
Sözlerinizin başına, sonuna ya da herhangi bir yerine "bana göre" ifadesini eklemeyi sanıyorum atladınız değil mi Necdet Bey? Size göre elbette ki yanlış şeylerden dem vuruyor olabiliriz, olabilirim. İyi ki varsınız...Bu arada yorum yaptığınız bu yazı ve atıfta bulunduğunuz diğer yazı da "devrimci, bilimsel, mantıklı" olmak saikiyle yazılmamıştı. Sadece yaşamını yitirmiş bir insanın hatırasına istinaden gösterilen mütevazı ve bireysel bir tepkiydi. Selamlar.  17.11.2009 15:52
 

çok üzüldüm. Gerçekten değerli bir insandı. Dyurlı bir vatandaştı. Toprağı bol olsun, üzerine yıldızlar yağsın.

Yapukay 
 16.11.2009 13:49
Cevap :
Teşekkürler katkınız için. Selamlar.  16.11.2009 21:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 922
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3637
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster