Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '08

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
4055
 

Nostradamus ve Atatürk

Nostradamus ve Atatürk
 

Nostradamus


Atatürk'ün ileri görüşlülüğü hepimizce bilinen bir özelliğidir. O'nun bu özelliği akıllıca tespit edilmiş gerçeklere dayanır.

Pek benzer olmasa da bazı insanlar da gelecekle ilgili bir takım öngörülerde veya varsayımlada bulunurlar. Onların bu durumlarının akla dayanır bir özelliği yoktur. Daha çok gizemli dayanakları vardır. Kahin veya medyum olarak bilinirler.

Dünyanın en ünlü kahini olan Nostradamus, I. Dünya savaşı, Kurtuluş savaşı ve Atatürk'ün yaptıklarıyla ilgili de kehanetlerde bulunmuş. İnternetde gezinirken bu durumu bildiren bir çok haber ve siteye rastladım. Sizinle paylaşmak isiyorum.

Mondros antlaşması imzalandıktan sonra İstanbul'un işgal edildiği günlerde son görev yeri Suriye cephesinden İstanbul'a dönen Mustafa Kemal, düşman gemilerini Dolmabahçe önlerinde görünce büyük bir üzüntüye kapılmış ve ağzından şu sözler dökülmüştü:

'' Geldikleri gibi giderler''

Kurtuluş savaşı kazanılmış, işgalciler gerçekten de geldikleri gibi gitmişlerdi. Bu durum, 16 yy.da Kahin Nostradamus'un, 1565 yılında yayınlanan tarihi olaylar, savaşlar ve keşiflerle ilgili kehanetlerinin açıklandığı CENTURİEN adlı kitabında konuyla ilgili bir kehanette belirtilmiş.

İnanılmaz kehanet şu dörtlükten oluşuyor:

Kongre Başkanını tutan devlet adamları
İşgal kuvvetlerince sürülecek Malta'ya
Girilmiş İstanbul'a alınmış Rodos adası
Ama geldikleri gibi gidecekler sonunda...

Dörtlükte, son mısranın Mustafa Kemal'in ünlü sözüyle birebir aynı olması ve birde son Osmanlı Mebusan Meclisinin dağıtılması sonucunda milletvekillerinin tutuklanıp Malta'ya sürgün edilmesi de bildirilmiş.

Ortada inanması çok zor bir durum olduğu gerçek. Bir arkadaşımız Nostradamus ile ilgili aşağıdaki verdiğim sayfasında biraz daha geniş bilgi vermiş.

Saygılarımla...

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=60571

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, bir zamanlar çok ilgilenir ve araştırırdım bu konuları. Güzel bir noktya değinmişsiniz. Sıra dışı insanların bazı özellikleri farklı olduğu için adları belleğimize ve kalbimize yazılmıştır . Aslında Tanrı bu özellikleri çoğumuza vermiştir. Keşfedin kendinizi... İnsan bencilliği yüzünden yaratılan kainatın çok azını keşfetmiştir. Ne güzel bu keşfe çıkmış gençlerdensiniz. Tebriklerimle .Sevgi ve dostlukla...

GÜZİN 
 20.05.2008 15:30
Cevap :
teşekkür ederim ilginize. sıradışılık konusunda size katılıyorum. kendimizi keşfetmek yetiştirmek çok önemli.keşke onlardan biri oabilsek. sevgi ve saygılarımla  21.05.2008 11:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 145
Toplam yorum
: 161
Toplam mesaj
: 124
Ort. okunma sayısı
: 10732
Kayıt tarihi
: 16.08.07
 
 

TARİH ÖĞRETMENİ MEB TÜRKİYE DENİZLİ   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster