Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Şubat '16

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
167
 

Okulda ahlak öğretilmez; çünkü okul tekke değil

Okulda ahlak öğretilmez; çünkü okul tekke değil
 

Ahlak odaklı eğitimde çocuklar ya IŞİD olur ya da gay filam. Terbiyeli, saygılı olsun, olsun da terbiye matematik formülü değil, örneklerle anlatacaksın. Peki, hangi örnekleri vereceksin? Milletimizin geçmişini… Anne baba hak, büyüğe saygı, ezan susmaz bayrak inmez, beşikteki çocuğunu katleden muhteşem Fatih, derisi yüzülen Nesimi filan.

Çocuk bunları öğrenecek/öğreniyor… Yanına göz boyama bir iki bilim filan, çanta kıyafet okul yolu göz boyama… Hiçbir anne babanın okulda çocuğuna ne öğretildiğini bildiğini sanmıyorum. Kaldı ki bazı anne babalar safsata risalesini savunuyorlar da. Benim çocuğum da bunları okumak zorunda ve ben buna razı değilim.

Bu onaylamadığımız eğitimi reddedemiyoruz. Çocuklarımızı okula göndermesek. Kanuna karşı gelmiş oluyoruz. Daha kötüsü muhalif olanlar da bu eğitim katliamından habersizler. Sonra bir bakıyor ki kendi devrimci çocuğu sakallı. Eğitimle ilgili başkaldırı gerekli.

Kalitesinden vazgeçtik, çocuklarımızın geleceği tehlikede… Eğitim sistemimizde sorun ilköğretimde; ağaç yaşken eğilir deyip çocuklarımızı eğip büküyorlar. Lisede, üniversitede korkmayın. Zaten o yaştaki çocuğu kandıramıyorlar. Küçük yavrularımız okul sevinciyle, rengârenk çantalar, tablet de dağıtıyorlar, hoş kitaplar, öğrencilik ortamı kapılıp gidiyorlar. Ahlak, saygı zaten hep duydukları. Üfürülen faşizmi fark edemiyorlar.

Bu iş bu kadar kolay değil çocuğun hayatının yarısı okuldaysa diğer yarısı evde, istediklerini tam olarak elde edemiyorlar ama bizim istediklerimizi elde etmemize engel oluyorlar; çocuğumuza günaydın diyoruz aleykümselâm diye karşılık veriyor.

Ben bu eğitimi verenlere bir şey demiyorum, onların amacı belli zaten… Onların amacını onaylamayan milyonlar gaflet içindeler. Çocuklarınız okuldan eve gülerek geliyor olabilirler. İmkân olsa da beyinlerine ve ruhlarına da bir bakabilsek. Uyuyorsunuz, uyandığınızda çok geç olacak!

Verilen eğitime itiraz etme,  meclis araştırması, müfredatı inceletme hakkınız var. Daha olmadı çocuklarımızı okula göndermeme gündeme gelebilir. Endişeliyiz. Ne yapalım kanunları yani, asacaksa assın kesecekse kessin! Çocuklarımız karanlık bir geleceğe yürüyor!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kerim ben senin bana verdiğin cevaplara kızmadım beni tanıdığın halde benimde bunu bidiğimi bildiğin halde aptal yerine koyup ısarla yalan söylemene kızdım..yalan üstüne kurulmuş bi ilşkide karşıdakine değer vermiş olmazsın.. benden sanada diğerlerinede iyi bi arkadaş olur ama iyi bi sevgili olmaz bbunu sende anlamadın diğerleride..şu mb de en zararsız aşk/meşk konuları diye düşünürdüm o da size dokundu ..benim bi aşka ihtiyacım yok ama enerjimn tuttuğu insanlarla gevezelik yapmayı gülmeyi farklı insanların dünyasını tanımayı sevyrm .. yorum yaptığın konu aşk olunca düşnceler değişiyor herhalde..ben sana küs değilim sende bana küsme..arkadaş dediğin insanlarında fişnkçilğne gelme..

savas barka 
 24.03.2016 16:26
Cevap :
Yorumunuz beni çok duygulandırdı Savaş bey.Gerilimi sevmiyorum. Güzel yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar efendim.  25.03.2016 13:02
 

yalancı pinokyo sen o cevabı biraz düşün anlatmaya karar verirsen seni dinlerim anlatmadığın sürecede seninle bi daha konuşmcam..

savas barka 
 26.02.2016 18:22
Cevap :
"Neden benle uğraşıyorsun?" sorusunu kastediyorsunuz sanırım. Değerli bulduğum için gerçekten. Buna uğraşma da denmez, dostluk için el uzatma. Ama biliyorum ki insanlar arkadaşlarını kendileri seçerler.Ben size sadece saygı duyuyorum. Çok değerli bir insansınız.  28.02.2016 16:33
 

biraz daha ağrtym başını..düşünüyorum da ben ibrahime cem yüzünden burdayım diye sylmştimde aslında beni buraya sen çektin..seni o sandım ..tuhaf olan seni hiç tanımadan seni bulmam ..neye niyet neye kısmet değil mi..merakıma yenildim..seni buldum da cevabı bulamadım benimle neden ugraşıyosun?

savas barka 
 25.02.2016 18:39
Cevap :
Üstelik yorumlarınızdan bilgileniyorum ama ben çok hassas biriyim cevaplarımla sizi rahatsız ettiysem gerçekten üzülürüm. Aslında kabahatliyim çünkü herkes benim yapımda değil. İyi niyetli de olsam yanlış anlaşılıyorum. Dostlarıma iyi insanlara karşı daha dikkatli olacağım. Bakın sizin hassas yüreğiniz bile incinmiş.Oysa o kadar anlamlı yorumlar yapıyorsunuz ki. Saygılar sunarım beyefendi.  26.02.2016 7:56
 

ben seni bu kadar iyi tanırken senin beni tanımama ihtimalin yok..gözüme soktun kendini desem yalan olmaz..bence sen beni / ben seni tanımadan öncede tanıyodun..niye uğraşıyosun benimle..

savas barka 
 25.02.2016 9:28
Cevap :
Sizden sonsuz derecede özür dilerim efendim. Bundan sonra daha ölçülü olurum.  26.02.2016 7:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6192
Toplam yorum
: 15200
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster