Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
851
 

Panda ve kedilerde annelik duygusu

Panda ve kedilerde annelik duygusu
 

Görsel alıntı


Ülkemizde turizm sekteye uğramış, aramızda tacizciler dolaşıyormuş, ülke olarak gittikçe yalnızlaşıyoruz.

Güvenecek ve dost denecek ülke kalmamış, hüzün yağmur olup üzerimize yağmış boş verin bunları. Bunlarla tatlı canınızı sıkmayınız.

Gelin bu gerçek ve duygusal hikâyeyi birlikte okuyalım ve sevdiklerimizle, sevenlerimizle paylaşalım.

Çin'den ödünç alınan ve Belçika'nın Brüksel hayvanat bahçesinde büyütülen yavru panda Hao, Hao anne oldu.

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi anne panda Hao yavrusunu ağzına ve dişleri arasına emin şekilde yerleştirerek onun için daha emniyetli, daha güvenli yer aramaya başlamış. 

Sean bebeğin dünyaya gelişini gün be gün takip eden ikinci Panda isimli kedi     

Liel Ainmar Assayag hayvan barınağından bir kedi sahiplendi ve adını Panda koydu. Panda kedi, yeni sahibine hemen alıştı ve peşinden ayrılmamaya başladı.

Panda kedi hamile annenin karnından bir türlü inmek istemiyordu. Kadın bunun nedenini öğrenmeye çalışıyordu.  

Panda kedinin peşinden ayrılmadığı şey aslında kadının karnındaydı. Çünkü Liel Ainmar Assayag hamileydi.

Panda kedi hamile annenin karnında uyumaya bayılıyordu. Kadının karnı giderek büyüyünce, Panda kadının karnında yatamayarak, karnının hemen yanında uyumaya başladı.  

Panda, hamile kadının karnında bir şey olduğunu biliyor ve Liel hamile olduğundan beri, Panda kadının karnına daha da ilgi göstermeye başlamıştı.

Panda kedi sanki kadının karnının içinde bir şey olduğunu, bu şeyin ilgi ve sevgiye ihtiyacı olduğunu düşünüyor gibi hareket ediyordu.

Ve o şeyin bir an önce bulunduğu yerden çıkması için sabırsızlanıyor gibiydi. 9 ay sonra, sonunda Sean adlı bebek dünyaya geldi.

Başlarda panda kedi biraz şaşkındı. Bu sefer de bebeğe sarılmaya başladı. Bu kadar zamandır sanki onu bekliyormuş gibiydi.

Artık Sean adlı bebek büyümüştü ve panda kedi ile Sean birbirlerinin en iyi arkadaşları haline gelmişlerdi.

Liel ise gururlu bir anne. Panda kedi, tıpkı bir zamanlar annesinin karnında uyumaya bayıldığı gibi, artık Sean’a sarılarak uyumaya bayılıyordu.

Geceleri Sean bebeğin peşine gidemediğinde ise, beşiğin hemen yanında bir yere kıvrılıyor ve ona olabildiğince yakın olmaya çalışıyordu. 

Sean bebek henüz ne olduğunu anlamasa da hayatı boyunca onu sevecek bir arkadaş kazanmıştı.

İlgi ve sevgi insanlara neler kazandırıyor. İlgisizlik ve sevgisizlik insanlara neler kaybettiriyor.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Sayın Burakgazi,evde hayvan beslemiyorum ama hayvanları çok seviyorum,kardeşlerimin kedileri,köpekleri var onların anlattıklarına hayran kalıyorum .Annelik bizlerde olduğu gibi onlarda da sevgi ve şefkat inanılır gibi değil.SELAM VE SEVGİLERİMLE.

Şennur Köseli 
 09.06.2016 10:49
Cevap :
Kıymetli Şennur: Her iki pandanın annelik duygularını görünce insan kadının, annenin değerini daha iyi anlıyor.Yani bizi doğuran büyüten analar neler çekmişler, neler.Saygılar sunuyorum. Size hep sağlık daima mutluluk diliyorum  09.06.2016 12:31
 

Hayvanlar kendilerini sevenleri de sevmeyenleri de çok iyi anlarlar. Ben hayvanları çok severim. Buna iki tane örnek vermek isterim. 1. Babaannemlerin ve benim beslediğimiz kediler bir gün kucağımda uyumuşlardı. 2. Bir gün annemle dolaşırken bir köpek kucağıma atlayıp kendini sevdirmişti. Hayvanlar birbirlerini de çok severler. Mesela bizim baktığımız kediler birbirlerine sarılıp uyumuşlardı. Saygılarımla...

Defne Özışık 
 05.06.2016 20:56
Cevap :
Kıymetli Defne Özışık: Evet,Babaannenlerin besledikleri yavru kedileri görmüştüm.Hayvanlar güvendikleri insanların kucağında yatarlar, hatta güvendikleri insanlarla oyunlar oynarlar.Biz hayvanları sevelim, hayvanlarda bizi sevsin. Onların dili yok, ne söylediklerini ancak hareketlerinden anlıyoruz.Söz aramızda bazı hayvanlar, bazı insanlardan daha yararlı ve faydalıdırlar. Kıymetli Defne kızıma saygılar, sevgiler sunuyorum.Hep diyorum şansın, bahtın, yolun hep açık olsun.   06.06.2016 13:55
 

İlginç geldi hikaye ama şaşırmadım zira annelik duygusu hayvanlarda da var hatta bazı insanlardan daha güçlü olarak. Bu kutsal duygunun içinde sevgi ve korumacılık var, var ki sevgi ve koruma ile o yavrular büyüyorlar değerli kardeşim, selamlar gönderdim size, aldınız mı acaba?

Yurdagül Alkan 
 05.06.2016 15:51
Cevap :
Kıymetli Yurdagül Alkan: Pandaların annelik duyguları insanı derinden derine düşündürüyor.Bazı insanların annelik duygularını duyunca, görünce insanlıktan nefret ediyoruz.Hayvanların annelik duyguları insanlara örnek olacak bir konudur. Saygılar sunuyorum. Tüm ev halkına sağlık ve mutluluk diliyorum.   06.06.2016 14:22
 

Vede hayvanlar eğer iyi davranılırsa en arkadaşımız olabiliyor.. Teşekkürler Burakgazi bu ilginç hikaye için... Mutlu günler.

Erdal Ceyhan 
 05.06.2016 11:27
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın,Erdal Ceyhan:Hocam hayvanlardan insanlara zarar gelmez, İnsanlardan hayvanlara zarar verilir.Her iki pandanın annelik duyguları insanın gözlerini yaşartıyor.Ne yazık ki bazı insanlarımız pandalar kadar annelik duygularını taşımıyorlar.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  05.06.2016 17:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2125
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster