Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
963
 

Sosyal güvenlik reformu ve üç çocuk

Sosyal güvenlik reformu ve üç çocuk
 

Sosyal Güvenlik Reformu:
1. Sosyal değil, çünkü sosyal devlet ortadan kalkıyor.
2. Güvenli değil, çünkü geleceğe güvenli bakmayı engelliyor.
3. Reform değil, çünkü reform ileri doğrudur, bu geriye gidiştir. İktidarın meclisteki sayısal çoğunluğuna güvenerek bir dayatmasıdır.

Yasanın, şu anda çalışanların yaşamını ne kadar zorlaştıracağı konusunda birbiriyle çelişen açıklamalar yapılıyor hükümet, muhalefet ve sendika cephelerinden.

Yasanın, bundan sonra çalışmaya başlayacakların yaşamlarını çok zorlaştıracağı konusunda herkes hemfikir, hem iktidar hem muhalefet hem de sendikalar.

Yasanın, henüz doğmamış olanların yaşamlarını “zor yaşanır” hale getireceği de herkesin malumu.

Bu reform (!) ışığında, başbakanın üç çocuk öğüdü konusunda iki değişik yorum yapılabilir:

1- Başbakan en az üç çocuk yapın diyor. Oysa kendi hazırladıkları Sosyal Güvenlik Yasası hiç çocuk yapmayın diyor. Sosyal güvencesi bu yasa olacaksa hiç çocuk yapmamak en doğrusu.

2- Başbakan en az üç çocuk yapın diyor. Sosyal Güvenlik Yasasının sosyal güvenceleri kaldırdığına kendisi de inanmış olmalı ki, yurttaşlarımız yaşlandıklarında sosyal güvencelerinin eskiden olduğu gibi çocukları tarafından karşılanması için bu öğüdü veriyor.

3 yeter mi?
Yetmez 4, 5, 6...

Ankara, 13 Mart 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ama şimdi yediklerimizden midir, içtiklerimizden midir nedir, bir kadın ikiden fazla doğuramıyor. Bu durumda 6 çocuk yapmak için 3 hanım. 8 çocuk yapmak için dört hanım gerekiyor. 4 hanım alana da yanıda birer hediye verirler artık. Bonus kard gibi. 4 evlen 8 al gibi. Ne güzel be. Yaşadınız. Sevinin hadi. Sevinin. Oleeee....

Ayrıntıda gezinmek 
 29.03.2008 12:14
 

aslında 15 yıldır gündemde olan bir konu sosyal güvenlik konusu benim bildiğim. gel gör ki çalışanlar oy verdikleri iktidara karşı, kendi hakları gaspedildiğinde her daim çoğunlukla "reform" yanlısı oldular. ama canları yanmaya başlayınca iş işten geçiyor. önemli olan konuyu iyice anlamaktan geçiyor sevgiler.

Ali BAKMAZ 
 25.03.2008 11:15
 

Sosyal güvenlik yasası güvensizlik/güvencesizlik abidesi gibi yükselirken 3 çocuk yapın diye buyuran Başbakan'ımız acaba bizimle dalga mı geçiyor?

nilgun 
 14.03.2008 22:13
 

düşünüyorum....düşünüyorum, bu beyanın mantıklı bir tarafını bulamadım...kişi başına milli gelir yıllık 3100 usd, orta gelirli ülkelerden daha aşağıda...ne yapmaya çalışıyorlar hakikaten çözemedim, sevgiler

Dilek Fuçucı 
 14.03.2008 9:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2349
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster