Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
411
 

Tarihi ters çeviren yazılar/Türkiye de İsrail gibidir: bu nedenle İsrail’i eleştirmeye hakkı yoktur

Tarihi ters çeviren yazılar/Türkiye de İsrail gibidir: bu nedenle İsrail’i eleştirmeye hakkı yoktur
 

(Bir Türk evladı olarak bunları yazmaktan utanıyorum)

Bizim belki bir Filistin’imiz olmadı, Gazze’yi bombalamadık ama pek de rahat durduğumuz söylenemez. Hassas konularımızın etrafına çizdiğimiz kırmızıçizgiler yıllar sonra bunlarla ilgili ihlallerde ortaya çıktı. Meğer biz demişiz ki “Bu coğrafyada bana yan bakanın...”

Üç kıtadaki Otoman hanedanlığı kaybetmenin hazımsızlığına Kurtuluş savaşını kazanmanın sarhoşluğu da eklenmiş, büyük Türk bu topraklara sığmaz olmuştu. Okullarında okuttuğu milli tarih komşularına ve zamanında savaştığı uluslara karşı işte, Yunan’ı denize döktük, Bulgar’ı dipçikle kovaladık, Napolyon Cezzar’ın elinden zor kurtuldu gibi alçaltıcı ve dalga geçen ifadelerle doluydu.

İmparatorluğun dağılmasından sonra sınırlarımız dışında kalan Türk asıllı kitlelerle gönül bağı, kültürel bağ adı altında aslında siyasi bağlar kurulmuştu. Ve Ankara tabir yerindeyse kanı bitlenmeye başlayınca imparatorluk topraklarında soydaş davası gütmeye başladı. Her nasılsa nerede bir Türk azınlık varsa orada sorun vardı ve bağlı olduğu ülke soydaşlarımıza zulüm ediyordu. Türk azınlığa zulüm etmeyen kimse yoktu.

Babanızın istemediğiniz mirasını reddedebilirsiniz; ama Türk aynı soydan olabileceği iddia edilen Apaçilerin beyazların kafa derisini yüzdükleri savaş baltalarını bile sahipleniyordu. Söylentiye göre Osmanlı 1,5 milyon Ermeni’yi öldürmüştü. Türk’e göre ise dedeleri bir tek Ermeni’yi bile öldürmemişti. Arada bu kadar fark nasıl olabilirdi. Türk’ün dik başlılığı ve bilinçsiz inadı yüzünden dünyanın yarısı Ermenileri haklı buldu. Çünkü 1,5 milyona karşılık “Hiç olmadı” denilemezdi. O savaş ortamında 50–100 bin Ermeni’nin öldürülmüş olması mümkündü. Ayrıca dedenizin kanlı mirasını kabul etmeyebilirdiniz. Bu milletin kendini haklı çıkarmakta üstüne yoktu.

Türk tek haklı olduğu konu olan Kıbrıs’ta da durumu bahane ederek gereğinden fazla ileri gitmişti. Baskılar olmasa Türkiye adanın tamamını işgal edecekti. Gerçek olmasa bile Türkiye’nin sanki komşularının toprağında gözü vardı. Yunanlı çocuklara bir gün İzmir’i almaları öğretiliyormuş ya ne fark eder, biz de Selanik’e Türk şehri diyor, adeta sahipleniyorduk. Turancılara esir Türkleri kurtarma ordusu kurdurturken taş atan Filistinli çocukları vuran İsrail askerlerine kızıyorduk. Musul, Kerkük bizimdi, elimizden almışlardı. Her iki şehrin etrafına kırmızıçizgiler çizdik. Ege’de iki tane kaya parçası için az kalsın savaşacaktık.

Almanya’ya sırf ekmek için giden 3,5 milyon Türk’le ilgili muhtemel hükümranlık hesapları yaptık. Gagavuzlar, Çeçenler vs nedeniyle Rusya’dan toprak umduk. %75’i Türk olan Anadolu’nun dağlarına taşlarına “Önce vatan” yazdık. Mısır’da kalmış dedelerimizin muhtemel servetlerini bile Türkiye’ye getirmeye çalıştık. Tunus’a, Libya’ya, Suriye’ye  el altından asker ve silah yardımı yaptık, para yolladık. Azerbaycan’da suikast ve ayaklanmalar düzenledik. Komşu devletlerdeki huzursuzluklarda Türkiye’nin parmağı olabilir.

12 milyon Kürt' ün çocuklarına kendi dillerinde isim koymalarını bile yasak ederek dünyanın en kanlı örgütünü kendi ellerimizle yarattık.

Ortadoğu’da iki çıbanbaşı Türkiye ve İsrail’in birbirlerine diyecek şeyleri olamaz. Ve Kerim Korkut bu yazının altına imzasını atar!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Korkusuz Kerim:Aslında baş çıban sensin,Senin hayali bir cisim, sahte bir isimle yazılar yazman, İsrail de doğmuş büyümüş,sonra Türkiye içine sızmış bir Ajan olduğunun göstergesidir.Bir Türk evladı olarak yazıya giriş yapman duygu sömürüsünden başka, İsrail ağzıyla konuşmaktan başka bir şey ifade etmez.Bak yine İsrail ağzıyla yazılan bir yazın ekranlardan kaldırılmış,yazına acımıyorum yorumuma acıyorum.Sözüm para etmez ama yine söylüyorum. Kıymetli okurlar bu kişinin yazılarını sakın okumayın,bizi bir birine kırdırıyor.Ağaca sarılan bir kişiden hayır gelmez..Benim gibi önce gerçek yüzünü ve kimliğini ortaya koysun ki inanayım.Kerim efendi al sana İsrail ağzıyla yazılan,çıbanlı yazının cevabı ve yorumu.Ne selam ne kelam..

Mehmet Burakgazi 
 23.03.2013 10:50
Cevap :
Her şeyin yolunda gitmesi canımı sıkıyor.  23.03.2013 19:08
 

Yapılan yanlışlar bu duruma getirdi .Yanlışlarda da devam ediliyor. Türkiye İsrail olamaz benzemez kimse sana gibi benzemeye çalışılmış diyebiliriz ama orası İsrail. Taklitçiliğin sonu yoktur. Şimdi sizin imzanız var ise de orada durmak lazım tabiki :) selamlarımla..

Tülay EKER 
 23.03.2013 10:03
Cevap :
Güzel yorumların için teşekkürler.  23.03.2013 19:07
 

İşin içine girince Türk olarak geçmişte ne yanlışlar, ne hatalar yaptığımız birer birer ortaya çıkıyor. Ancak ne var Türk'ün yanlışlarını bulmak yeterli olmuyor. Asıl önemli olan senin Kerim olarak, benim Mustafa olarak geçmişte ne yanlışlar, ne hatalar yaptığımız ve bu yanlışlarla, hatalarla yüzleşmeye cesaret edip edemeyeceğimiz sorusudur. Başkalarının yaptıkları hatalardan, yanılgılardan bize ne? Selamlar

Matilla 
 22.03.2013 7:30
Cevap :
Her yorumunuzda bir başka çok önemli alana giriyorsunuz.Dediğiniz gibi aslında bizler hep onun bunu yanlışlarını konuşuyoruz.Ama sizin farkınızı gösteren bu konuyu ortaya koyuş şekliniz.Yargılar gibi,tavizsiz,bilgece ama korkusuz anlatılması zor bir tarzınız var.Yani bir kelime söylüyorsunuz insanlar düşünmek zorunda kalıyorlar.Çünkü siz bir şeyi herkesten farklı yorumluyorsunuz.Söylediklerinizin arkasında etkileyici bir karakter var.Örneğin ben sizi okurken komik bir şey söyleseniz bile gülemiyorum; yumuşayamıyorum,yavşayamıyorum.Sizin yazılarınız insanı hizaya getiriyor.Oysa elinizde sopa yok,bunu söylediklerinizle sağlıyorsunuz.  23.03.2013 7:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster