Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Tarım, Gıda, Ormancılık, Çevre, Örgütlenme ve Proje konularında çalışmalarda bulunmaktayım. Öncelikli konularım bunlar olmakla birlikte  dünyada ve ülkemizde ekonomik, sosyal olayları takip eden, bu konularla ilgili düşünmeye, yazmaya çalışan biriyim. 

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Kooperatif hareketi için çok önemli bir yıl: 2012

Sayın Hocam güzel yazınız için teşekkürler. Kooperatifler onu farkeden ülkeleri hep ileriye götürmüştür. İşte ABD, AB ülkeleri, Japonya, G.Kore, Çin, Avustralya, Y.Zellanda'nın durumu ortadadır. Bu ülkelerde kooperatifler yatırımları ve bankaları ile 100 yılı aşan bir başarı hikayesi oluşturmuşlardır. Bugün buna yenilerini eklemektedirler. Son yıllarda dünyada uzun dönemden beri yaşanan ekonomik kriz ortamında onu farkedemeyenler, farketmek istemeyenler için ekonomik ve sosyal felaket adım adım yaklaşmaktadır. Zaten BM'de bu felaketi görmüş, 2012 yılını uluslararası kooperatifler yılı ilan etmiş ve bir ölçüde ülkeleri uyarmıştır.

28 Haziran 2012 13:36
Mevlana haketmiyor

Güzel yazınız için teşekkür ederim.Mevlana ile ilgili farklı düşünenleri güzel dile getirmişsiniz. Mevlana birçok doküman taradım. Bazı çevrelerin Mevleviliği ve Bektaşiliği İslam felsefesi dışına taşan bir oluşum gibi göstermeye çalıştığını gördüm. Kaldı ki hangi mezhepten olursak olalım Horasan'dan çıkıp, bu topraklara gelen bizleri bir bayrak altında toplayan birlik ruhunu Hz Mevlana gibi gönül insanlarına borçluyuz. Osmanlı'yı oluşturan, farklı mezhepten insanları bu ruh içinde bugünlere getiren onların açtığı yoldur. Her yıl Şeb-i Arus törenlerinde iktidarı ve muhalefeti bir çatı altında toplayan Hz Mevlana'ya söz söyleyenler önce kendilerine sonra çevrelerine bakmalıdırlar.Günümüzde kirli savaşlara alet olanlar, din istismarcılığı ile saltanat kuranlar onu iyi anlamalıdırlar.Unutmayalım ki Hz Mevlana sadece bizim değil çevremizdeki ve dünyadaki insanların sahiplendiği bir gönül insandır.Söyleyin "Ne olursan ol gel" diyen inancın insanlığa ne kötülüğü olabilir.

21 Aralık 2011 10:28
Blog yazarları gerçek yazar olamaz mı?

Bloglar her bireyin düşünme ve yazma hakkını kullandığı, karşılık beklemeden, düşüncelerini paylaştığı sanal ortamlardır. Günümüzde blog yazanlar diğer yazı yazanlara göre daha rahat ve bir o kadarda özgürdürler. Ne maddi beklentileri ne de yükselme kaygıları vardır. Zaten blog yazmanın da güzelliği burudur. Tabii bloglarda istenmeyen yazılarda olabilmektedir. Ama bunu normal karşılamak lazımdır. Yazmak bir kavgadan çok insanın ruhuna hitap eden insancıl iletişim yoludur. Yazmanın zevkini tadan insanlarında günün birinde yazar olmalarının önünde bir engel yoktur. Yeter ki kitap yazacak kadar kadar yazılsın ve yazılan kitaplar okunsun. Yazarlığın okulu yoktur ve yazarı değerlendirecek okuyucusudur. Yazılarınız zevk vermez ise okunmayacaktır. Yazmak kadar okumakta bir zevktir. Siz yeter ki kendiniz ve toplum için yazmaya devam edin. Bizde okumaya devam edelim. Saygılarımla

30 Eylül 2011 11:19
 
Toplam blog
: 387
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 19.02.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster