Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
149
 

Yine yaptılar yapacaklarını

Yine yaptılar yapacaklarını
 

gazeteden alıntı


Yeni yıl mesajında yazmıştım. Bu insanoğlu can almaya doymuyor, doymayacak. Hangi beyinden besleniyorlarsa, o beynin bir kopyası olup çıkıyorlar.

Canı veren Rabbim kendi emanetine hıyanet edenlere elbet verecektir cezasını ancak  kınamaktan öte bir şeyler yapmak  gerek.

Ekmek parasını kazanmak için dün gece orada bulunan insanlar arasında da hayatını kaybedenler var. Görseldeki resme ayrıca dikkatinizi çekerim. Belli ki o başörtülü teyze ve yanındaki hanım ikisi de birer ana ve evladını morg önünde beklemekteler.

*Ters taraftan bakanlar, bu manzaraya dayanabiliyor musunuz?  Hadi söyleyin şimdi bize…

*Eskiden yeni yılın ilk günü, gazetelerde yeni doğan bebekleri ve milli piyangoda büyük ikramiyenin kime çıktığı haberi olurdu.

Şimdi yeni yılın ilk gününe doğanlar değil ölenler ile giriyoruz.

***Bu geceyi diline dolayan insanlar vicdanlarınızı gerçek aynaya sokun ve bu alçakça terör saldırısından sorumlu muyum diye sorun???

*Nazilli’de Alperen Ocakları üyesi efe kıyafeti giyen bir grup genç, geçen 28 Aralık’ta Belediye Meydanı’na getirdikleri temsili Noel Baba’yı önce darp etti sonra da başına silah dayadı. (gazete haberi)

*Bu şiddet içerikli bir eylemdir ve kışkırtıcıdır. Siz neyin kafasındasınız demedi hiç kimse?

*Yahu bizim annemiz babamız da ibadetini yerine getiren insanlardı ama sizin gibi düşünmüyorlardı. O gece mısır patlatılır, sobada kestane pişirilir, leblebi çekirdekle tek tv kanalı TRT bir ile yeni yıla girilirdi.

*Bu bir noel kutlaması değildir. Noel  farklı bir kutlamadır. Bu yeni bir yılı sağlıklı karşılama sevincini paylaşmadır yalnızca. Düğünlerde neden eğleniliniyor? 

NOEL kelimesini ağzına alan var mı ki, siz bunun gavur icadı olduğunu söyleyip duruyorsunuz?!

İnancın yalan üzerine kurulduğu yerde dinden söz edilebilir mi? Bu dünyadaki güzellikleri yok edip öbür tarafta güzellikler bulacağını sanıp cennete gitmek isteyen cahil caniler insanları hunharca katledebiliyorlar.

Yazacak başka ne kaldı? Acı yol vermiyor ki söze!

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum.

Hâdiye Kaptan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Hadiye hanımcığım ayrı yerlerde yaşıyor olsak da düşünceler aynı acılara ortağız ne yazık ki bu samimi düşüncelerinize katılıyor acilen huzura kavuşabilmeyi diliyorum.Iyiseneler

Cemile Torun 
 02.01.2017 16:42
Cevap :
İnşallah diyelim.İyi seneler olsun hepimiz için. Sevgi selamlar ile  04.01.2017 2:34
 

Merhaba, AHH ki ne ah. Bir gün (Ama ahirette değil) hesap sorulacak ve bu acıların müsebbibleri ettiklerini bulacak. Ancak vay ki giden suçsuzlara. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 02.01.2017 13:15
Cevap :
Ne yazık ki öyle ve arkada kalanlar... Umarım bu dünyanın arafında cezalandırılır öbür dünyaya kalmaz işleri. İyi seneler olsun.  04.01.2017 2:36
 

Sevgili Arkadaşım! Yeni yılın ilk gününde yine içimize kor düştü yandık yandık kül olduk. Onlarca cana kıyan katil cani inşallah kısa zamanda yakalanır arkasındakiler de açığa çıkar.Sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 02.01.2017 13:11
Cevap :
Ne yazık ki öyle arkadaşım.Etrafta kışkırtıcı olanlar oldukça eylemlere meyilli insanlar çoğalacaktır. Sevgi selamlar gönderdim.  04.01.2017 2:54
 
 
Toplam blog
: 467
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 141
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster