Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '06

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1030
 

"Ben küskünüm feleğeeee!.."

"Ben küskünüm feleğeeee!.."
 

Adam dünyaya, insanlara, teknolojiye küser; kendini doğanın kucağına atar. Saç sakal birbirine karışır, derme çatma bir kulübede, çadırda yaşamayı seçer. Bir televizyon kanalı veya bir gazete bulur izini adamın, hemen haber yapar… Günlerce tv ekranlarında, gazete sayfalarında izleriz, okuruz…

“Sayın izleyiciler, Ahmet Bey’in bu kulübesinde, modern dünyanın hiçbir aracını göremiyoruz. Ne televizyon, ne radyo, ne gazete… Hatta çayını bile odun ateşinde demliyor!...”

“İnanması güç belki ama Ahmet Bey, tam onbir aydır ne televizyon izliyor, ne internete giriyor, ne de cep telefonu kullanıyor sayın izleyiciler!...”

“Soğuk kış günlerinin yaklaştığı bu günlerde, gazetemiz tarafından hediye edilen doğalgazlı kat kaloriferini kabul etmeyen Ahmet Bey, eski bir yağ tenekesi içerisinde yaktığı çalı-çırpı ile ısınıyor sevgili okurlarımız!...”

Hiç düşündünüz mü, araştırdınız mı bu adamlar neden küserler modern(!) yaşama?

Ben şimdiye kadar hiç düşünmemiş ve araştırmamıştım. Zaten merak da etmemiştim. Ama son birkaç yıldır yaşadıklarım bu adamların kendilerini doğaya atmalarının sebebini öğrenmemi sağladı.

Sayısını artık Rütük’ün bile tespit edemediği kadar televizyon kanalı olan bir ülkede 7 gün 24 saat dandik tv dizileri, futbol programları, yarışmalar, televoleler ve bu tip yüzlerce program yayınlanırsa hangi vatan evladı isyan edip, “Yahu arkadaş pes be!.. Dağdaki ayılar, çakallar bile sizden iyidir” deyip dağa, ormana kaçmaz?!..

Çok zeki olmasına hiç gerek yok; vasat bir akıl sahibi hangi insan, trafik gürültüsüne, hava kirliliğine, “modern şehir” diye yutturulan beton yığınlarına “lanet okuyup” deniz kenarında küçük bir barakaya sığınmaz?..

Her gün birkaç saatini gelen gereksiz e-mailleri temizlemek için ayıran bir insan, o bilgisayarı parçalamak için fırsat kollamaz mı?

Hayatımızı kolaylaştırmak için kullandığımız cep telefonlarının, birileri tarafından kandil, düğün, bayram, nişan, nikâh, kına gecesi, sünnet, açılış, kapanış ve burada sayamadığımız binlerce mevzuu bahane edilerek gönderilen kısa mesajlarla geyik aracı haline dönüştürülmesi hangimizi çileden çıkarmaz?!.. Ve… “Arkadaş, ben tamtamla, dumanla, güvercinle haberleşmeye razıyım. Lanet olsun cebine de, telefonuna da!..” dedirtmez?!...

Trafik sıkışıklığında, korna sesleri ve egzoz kokuları arasında yaşamaktan hangimiz bıkmaz, usanmaz?!..

V.s. V.s.

Evet… Bu adamlar dağa, ormana, denize boşuna kaçmıyorlar!..

Sonuçta hepimizin gideceği yer orası.

İnşallah gideriz oraya, onların yanına… Yoksa… Vay halimize!..

Eğer gidemezsek…

Hep birlikte, en yakınımızdaki ruh ve sinir hastalıkları hastanesine taşınacağız.

Benden söylemesi…

_______________________
>> İllüstrasyon: Sefa Sofuoğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fikirlerinize katılıyorum. Hepimizin şakayla karışık: "Yeter artık!!! Alıp başımı gideceğim sakin bir yerlere.." tarzında nidalarla desteklemesi de canlı kanıtı. Sadece bir sorum var: sizin bunu yapmaya cesaretiniz var mı?

tervedus 
 02.07.2006 17:22
 

çok güzel bir yazı...ellerinize sağlık...

Fulya 
 01.07.2006 23:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1647
Kayıt tarihi
: 20.06.06
 
 

70'li yılların sonlarına doğru (1977 veya 1978... Belki de 1979...) tüm zamanların efsane dergisi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster