Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '11

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
1645
 

10 yıl sonra nerede olmak istersiniz?

10 yıl sonra nerede olmak istersiniz?
 

Kendimi beş yıl öncesine göre düşündüm.... Mardin'de ailemden ayrı çalışıyordum, emekliliğimi bekliyordum. Her hafta sonu Adana'ya gelip dönüyordum. O kadar çok koşturuyordum ki... Sakinliği ve düzenli hayatı düşlüyordum. Çocuklarımın yanında olacağım, her akşam beş kişi tüm aile sofrada buluşacağız diye hayal ediyordum.

Yıl 2011, emekliyim. Düzenli bir yaşantım var, artık sadece yapmak istediğimde koşturuyorum. Ama ailemi bir arada göremiyorum. Kızım Ankara'da bir üniversitede okuyor, büyük oğlum Amerika-Boston'da bir okulda eğitim alıyor. Eşim sürekli şehir dışında çalışıyor.

Yani; hayal ettiklerimizin hepsi maalesef gerçekleşmiyor.

Peki, siz düşündünüz mü? 10 Yıl sonra nerede, kiminle olmak istersiniz. (Yüce Rabbim ömür verirse)

Ben, her insan gibi 10 yıl sonra da sağlıklı olmayı ve sevdiğim adamla omuz omuza olmayı isterim. Çocuklarımın üniversiteyi bitirmiş, kendi hayatlarını kurmuş olmalarını isterim. Evlenmiş olan çocuklarım olursa, hemen torunumu görmek isterim.

Allah torun nasip etmişse tabii. Onu parkta, çarşıda dolaştırmak, eşimle birlikte torunumuzla oyunlar oynamak isterim.

Evlatlarımız için daha güzel, daha az sorunlu bir Türkiye olsun isterim. İnsanlarımızın refah seviyesinin daha yüksek olmasını ve herkesin insana yakışır biçimde hayat sürmesini isterim.

İsterim ki tüm sevdiklerim yanımda ve sağlıklı olsunlar.

Ya siz 10 yıl sonrası için nerede ve kiminle olmayı isterdiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüce Rabbimiz bana ömür verdi.Orda bi kere sorun yok.Azrail bizim köye çıkamadı.Yol yapılınca gelirim dedi gitti.AKP'ye bi tane oy yok.O nedenle bizim köyün yolu sitti sene yapılmaz.Ömür var da kömür yok sevgili yazarım. Varlığım varidatım şunun şurasında 10 yıl ya yeter ya yetmez.Kefen üçün küçük hırsızlıklar planlıyorum.Ya da bidahaki oyumu AKP'ye para karşılığı satacağım.Kefen önemli.Çıplak gömülmek istemem doğrusu.Nolu nolmaz dee mi?

Kerim Korkut 
 27.11.2011 13:41
 

HAYATI GÖNLÜMCE, SEVGİMİ SEVDİKLERİMLE, SEVDİKLERİMİN BENLE, BENİM DE BENİ SEVENLERLE YAŞAMAK İSTERDİM.SAYGILAR...

MEZOPOTAMYA 
 17.11.2011 15:43
 

Merhaba sevgili yazarım, sizin on sene sonraki isteklerinizi, ben şu an yaşıyorum :-)) Şükürler olsun Rabbimize...Bundan sonraki on sene için, Allah ömür verirse, çok bir şeyler isteyemiyorum, zira, istersem harislik olur...Selamlarla...

Yurdagül Bağci Alkan 
 12.11.2011 18:53
Cevap :
Ne mutlu size, bugün yaşadığınız güzellikleri 10 yıl sonra da yaşamanızı dilerim. Sağlıkla kalın.  12.11.2011 23:37
 

Siz bütün dilekleri dilemişsiniz zaten.. Önce sağlık, sonra çocuklarımız sevdiklerimzle hep birlikte mutlu mesut huzur ve refah içinde ülkemiz... Allah gönlünüze, gönlümüze göre versin ve de hayırlısıyla, dilerim. Ama ben şunu da dilemişimdir he., Öyle bir bilinç düzeyine erişsin ki insanlar, herkes doğruyu yanlıştan ayırdedebilir olsun. Bir de herkesin beynimi okuyabilmesini isterdim, ve yüreğimi de tabi.. Düşünsenize mutluluğu... kimseye birşeyler anlatmak zorunda kalmıyorsunuz, herkes sizi zaten hemen ve doğru anlıyor... Harikulade birşey olurdu... Selam ve saygılar...

Filiz Alev 
 11.11.2011 2:27
Cevap :
Yüreği ve beyni doğru olan insanlar için beyni okumak güzel olurdu tabii. Ya fesat, riyakar, yalancı ... insanlar için nasıl olurdu. Kimseyi kandıramazlardı ama, onlara karşı davranışlarımız sertleşirmiydi acaba?  11.11.2011 11:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 261
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1390
Kayıt tarihi
: 21.03.08
 
 

Hacettepe Ün. mezunuyum. Öğrencilik yıllarımda ve okulu bitirdikten sonra bir gazetenin muhasebe ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster