Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
379
 

Ah bu Hayat !

Ah bu Hayat !
 

Yaşanmış hiçbir tecrübe ders almamıza yetmiyor ve hiç bir şey yaşamamışcasına toy olabiliyoruz bazen. Bir çocuğun şekere kanması kadar kolay aldanıyoruz hayata. Daha önce izlemiş olduğumuzu filimin sonuna geldiğimizde anlayabiliyoruz. Amalarla başlayan cümleler kuruyoruz her daim. Annelerimizin veremediği sorumluluğu sonrasında da alabilmeyi bir türlü beceremiyoruz. Bir beden büyük hayatlar giyiyor ve dar gelen hayallerle düşüp kalkıyoruz.

Yaptığmız her yanlışın altını bahanelerimizle imzalıyoruz. Bahaneler ardındaki tek gerçekse “sadık düşmanımız korku” oluyor her zaman. Korkular yerine ümitler şişirip patlatıyoruz. Çekirdek gibi çıtlatıyoruz hayallerimizi. Ağlamak için şarkıları bahane ediyor, gülmek için film izliyoruz.

Uzaktan kumandası yok hayatımızın, yerimizden kalkmadan değiştiremiyoruz.

Acılar kaçarak tükenmiyor ve korkarak daha mutlu olmuyoruz. Marifet sandığımız gurur bizi dik tutmaya yetmiyor ve daha güçlü yapmıyor babalarımızın nasihatları .

Geç de olsa şunu anlıyoruz; “ Yaşanacaksa yaşamalısın, acıysa acı, korkuysa korku, sen de içinde olmalısın”

Yaşanılan hiçbir şey tesadüf değil gerçekten. Bazen bir alt sokaktan geçivermek bile hayatın gidişatını değiştiriveriyor. Farkına vardıkça kendinin ve sorguladıkça, aslında hep olmak istediğin sen olmanın artık vaktinin geldiğini anlıyorsun. O zaman tersine dönmeye başlıyor  işte herşey, evren sahneye bir türlü koyamadığın senaryon için gerekli olanı yapıveriyor.

Ve sen şunu öğreniyorsun : “Her zaman yapılacak bir şey vardır, yeter ki düşün, yeter ki inan, yeter ki fark et!”

Engin Göksu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

" Yaşanacak bir şey varsa yaşamalısın." İşte yazınızın da, hayatın ta kendisinin de özü, pas geçilmemesi gereken gerçeği bu; sevvgili Özlem hanım. Çok iyi gidiyorsunuz. Rotanızdan sapmadan, yazmaya aynen devam... Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 27.11.2011 20:12
Cevap :
çok teşekkür ediyorum Cem Bey,çok mersi :) sizde sevgiyle kalın...  29.11.2011 9:24
 

"Her zaman yapılacak bir şey vardır, yeterki düşün, yeter ki inan, yeter ki farket!" Kulağa değilde yüreğe küpe olmalı bu sözler, yüreğine her baktığında bunları hatırlamalı insan. Samimiyet ve içtenlikle yazılmış bu yazı için teşekkürler.

klasikhuzur 
 24.11.2011 10:14
Cevap :
Böylelikle hatırlatabiliriz umarım..Çok teşekkür ediyorum bu güzel yorum için :)))  24.11.2011 11:29
 

her zaman yaoılacak birşey vardır yeter ki düşün,inan,fark et ve ASLA VAZGEÇME..

birol soydemir 
 23.11.2011 15:32
Cevap :
asla vazgeçmemekte bir sonraki ve en önemli adım,çok doğru...teşekkürler :)))  24.11.2011 9:00
 

Özlem hanımefendi , yine hoş bir yazı olmuş. beyninize ve parmaklarınıza sağlık.aslında herkes biliyor bu sorunları.ama kimsede cesaret yok.Bizim ülkede acı aşk sayılır.Ağlamakda acının kanıtıdır.Hepimiz acılarımızın üzerine toprak serpmeyi ve yeni fidanlar yetiştirmeyi arzulamıyormuyuz ki.BİZ HAYATIN VERDİKLERİYLE YATİNDİK HEP ,HAYATTAN ALMAYA ÇALIŞMADIK HİÇ.ne zamanki bunu başardık ; sende bende ,burada belkıde komedi yazıları yazacağız:)))kendine iyi davran.şeker tadında yeni yazılarınızı bekliyorum.

Engin Göksu 
 22.11.2011 19:08
Cevap :
En önemli şey cesaret gerçektende,birşeyleri farketseniz bile cesaret gösteremedikten sonra gereken adımı atamıyorsunuz ve bu sefer acı vermeye başlıyor farkında olmak.Ne kadar doğru 'hayattan almaya çalışmadık' cümlesi,dediğiniz gibi umarım birgün herkes tüm bunları başarır.çok teşekkür ediyorum bu güzel yorumunuz ve desteğiniz için, hoşçakalın...   23.11.2011 9:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 364
Kayıt tarihi
: 14.11.11
 
 

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunuyum. Psikolik danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster