Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '22

 
Kategori
Çevre Bilinci
Okunma Sayısı
33
 

Ali Yazar, Veli Bozar!

Aydın, Germencik, Dağyeni köyünde orturuyorum. Her sabah olduğu gibi üç arkadaş sabah yürüyüşlerine çıkıyoruz. Pek uzak gitmiyoruz, tahmini 2 klm. gidiyor dönüyoruz. Bu sırada yol kenarınındaki çalışmları görüyor ve izliyoruz.

Yürüyüş sonunda kahvaltıdan sonra cafeye döndüm. Cep telefonuma komşu kadın aradı, ev telefonunun kesik olduğunu söyledi. Baktım,benim de sabit telefonum çalışmıyor.Telekomu aradım arıza yazdırdım. Tüm köy telefonları çalışmıyormuş.

Bu sabahki yürüyüşte, arızanın sebebini kendi gözlerimle gördüm. Yol boyunca Aydem (Elektirik kurumu taşaron firması) yol kenarlarına beton direk dikiyor. Kepçe ile kazıp, betonlayıp direklerin dikilmesi için bırakıyor. Güzel... Baktım, yol kenarındaki yer altından gelen Telekom kablosu kopmuş, parçalanmış. Doğal olarak tüm köy içi telefon ve dolayısıyle internet ulaşımı felç olmuş durumda. Telekom arıza ekibi gelecek de, bakacak arızayı görecek. Bacak kadar kablodan geçen yüzlerce ince teli ekleyip tamir edecek. Bu ne iş; Bir laf vardır, Ali yazar, Veli bozar. İki kurum arasındaki iletişmsizlik. Yer altından Telekom kablolarının geçtiğini cümle alem biliyor.

Niye Aydem, Telekomdan bir eleman isteyip, kablonun nerden geçtiğini işaretlettirmiyor. Devir elektronik çağ, bakır tellerin nereden geçtiğini ciyak, ciyak öterek gösteren aletler var. Kabahat kimin? Aydem mi, Telekomun mu? Yoksa Kepçe operatörünün mü? Ayıkla pirincin taşını. Bu ne ilgisizlik, iletişimsizlik!

Cezayı vatandaş cekiyor!

Dilerim arıza tez zamanda giderilir!

 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2031
Toplam yorum
: 411
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2951
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster