Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '08

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
1103
 

Altın Kalpli Oğlum benim.

Altın Kalpli Oğlum benim.
 

Çınar oyuncaklarını bağışlarken...


Hafta sonu okuduğum haber, bana en güzel anneler günü hediyesi oldu. Altın kalpler 3.dönem kampanyası. Toyzz Shop oyuncak mağazasının düzenlemiş olduğu kampanya’nın amacı hayatında hiç oyuncak görmemiş çocukları, oyuncak sahibi yaparak onların hayal dünyalarının gelişimini sağlamak.

Oyuncak ve oyun’nun çocuklar üzerindeki olumlu gelişimleri hakkında daha önce de Oyun Odası isimli blog’da bahsettiğim gibi oyuncaklar, zamanla çocukların kahramanları haline gelebilirler, bu da onların hayal dünyasını geliştirerek hayata bakış açıları kuvvetlendirir ve kişisel gelişimlerini sağlayarak çevre ile ietişim kurmalarını sağlar.

31 Temmuz tarihine kadar düzenlenecek olan Altın kalpler kampanyası ile toplanan oyuncaklar, T.C Kars Valiliği tarafından belirlenen, ana okullarına dağıtılacakmış. Habere göre daha önce Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari Valiliklerine teslim edilen oyuncaklar, ihtiyacı olan anakokul öğrencilerine dağıtılmıştır.

Bu kampanya’dan neden daha önce haberim olmadı diye de çok hayıflandım ama zararın neresinden dönerseniz, kar hesabı hemen kampanya'ya dahil olmak üzre eşim, ben ve Çınar Toyyz Shop mağazası’nın yolunu tuttuk. Önce evde Çınar’ın oynamadığı oyuncaklarını topladık. Oyuncakları toplarken;

Ben: Oğlum, bu oyuncakları kardeşlere göndereceğiz, onların hiç oyuncağı yokmuş. Hangi oyuncakları onlara vermek istersin?
Çınar : Kadeşlele oyuncak veyelim.

Ben :Verelim oğluşum.Hangilerini verelim?

Önce peluş oyuncakları topladık, sonra plastik oyuncaklar, arabalar ve toplar.Çınar bu aralar topları konusunda çok hasas o yüzden başta vermek istemedi toplarını aslında gönderdiğimiz toplarla gerçekten hiç oynamıyor ama söz konusu toplar olunca;

Çınar: Anne, munu veymeyelim.

Önce kıyamadım oğlum’a ama nasıl olsa ben aynısından yine alırım dedim ve o görmeden top’u poşete attım.

Toyzz Shop mağazasına gittik. Görevli arkadaşlara poşeti teslim ettik. Çınar’ın yakasına Altın Kalpler rozeti takıp alkışladılar. Oğlum başta anlamadı ne olduğunu ama anlattım ‘Oğlum sen altın kalpli bir çocuksun onun için verdiler.’ dedim. Ayrıca bize birde alışveriş çeki verdiler. Oğlum’un adını soyadını ve yaşını aldılar.

Çınar : ‘Anne, abla taktı. Abla taktı’ diye eve döndüğümüzde rozetini istedi.

Hadi hep beraber, geleceğin büyüklerini sevindirelim.bu kadar çok faydası olan fazla oyuncaklarımızı, onlara ulaştıralım. Hatta bunu çocuklarımıza yaptıralım ki paylaşmayı ve insan sevgisini öğrensinler.

İlişkili blog:Oyun odası
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=107032
Kaynak :toyzzshop.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir yazında Çınarı kitapçılara götürdüğünü ve orada oyalandıgını yazmıştın, dikkatimi çekmişti o yazın ve şimdi bir başka konuda yine duyarlı bir davranış, tebrikler. sevgiler.

erol aslan 
 14.05.2008 13:20
Cevap :
Evet doğru kitap kurdu isimli blog dan bahsediyorsunuz aslında kitapçıya özllikle Çınar için giriyorum şimdiden alışsın diye İnşallah Çınar oyuncaklarını hep böyle diğer çocuklara bağışlamaya devam edecek paylaşmayı öğrenmesi lazım.Teşekkürler Erol bey gerçekten yazılarımı takip etmeniz beni çok mutlu etti .Sevgielrimle...  14.05.2008 17:35
 

Ne kadar güzel bir organizasyona dahil olmuşsunuz.En kısa zamanda bende bu konuda bir çalışma yapmalıyım.Kızımında altın kalpli bir çocuk olduğunu biliyorum.Oyuncak görmemiş çocuklara vereceğimiz çok oyuncağımız var sanırım.Bu güzel organizasyona herkesin katılmasını ümit ediyorum.sevgilerimle..

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 13.05.2008 9:23
Cevap :
Murat bey umarım en kısa sürede katılırsınız gerçi 31 temmuza kadar geçerli bu kampanya mutlaka kızınızla beraber katılın çocuklara insan sevgisini aşılamak çok önemli sevgilerimle...  13.05.2008 10:53
 

Çok güzel bir duygu yaşamış ve yaşatmışsınız! Allah sağlık ve sıhatle büyütsün, mutluluğunuz devam etsin.

Nariçi 
 12.05.2008 18:15
Cevap :
çok sağolun,teşekkürler sevgiler...  12.05.2008 22:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 574
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 4533
Kayıt tarihi
: 26.03.08
 
 

Hayatı sevmek ve düzgün yaşamak isterken bulurum kendimi. Yaşamın bana verdikleriyle yetinmeye çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster