Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '16

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
263
 

Aşk sana benzer…

Aşk sana benzer…
 

Seveni sevmesi sürprizdir insanın.


Aşk sana benzer. Gerisi taklit ve bilinen. Mış gibi maskelerinin kahramanı her biri…
 
Sana benzemek, sen olmak çabasında benliğim. Ay, güneş, yakamoz, deniz ve tüm doğa olaylarında anılmaya başladın. “Keşke burada olsa” dediğim ne kadar çok yer biriktirdim bilemezsin. “Onun için” dediğim ne kadar çok şarkım oldu. “Bizim için” dediklerimin yanında limitsizlik sınırında yaşıyorsun.
 
Yok oluş ile var olmak senin varlığınla yaşamak. Aşk sensin. Aşk senin adın. Zaman yok, mekan sınırsız artık. Her yer de her an da sen. Seyirlik olmak halinden taşınalı çok oldu. Yüreğimin ucundan tuttuğundan beri ömürlük olmaya terfi ettin. Sonsuzluk aşamasında eşlik etmeye devam ediyorsun şimdilik. 
 
Kokun eşsiz, gülüşün sıra dışı, bakışın yakar, sevişin kendi içinde kayıp eder benliğimi. Adın aşk senin. Aşk sana benzermiş meğer. Senin gibi bir varlıkmış aşk dedikleri. Şimdi unut demesi kolay. Kim unutulmalı şimdi? Muhacir olmaya niyetim yok. Benim vatanım sensin. Vazgeçemem. Gidemem. Bitti desem, gitti ve bitti desem kim inanır bana? Ben diye bir şey mi kalır sen gidersen?
 
Adın aşk senin. Varoluştan bu güne kadar tüm insanlığın peşinde olduğu tek varlıksın. Aşksın sen. Seninle bedenimin varlığı anlamlanmışken, senin yokluğunla yok bu beden. Kokum sen, nefesim sen, aynadaki görüntümün sebebi sen. Aşksız bırakmak ile beni sonsuzlukta bilinmeyene hapis mi edeceksin şimdi?
 
Yalnız sen sevgili. Sevdiğim sevgili, yalnız senin adın aşk şimdi. Bu benim  kararım biliyorum. Sen aşk olmayı dilemedin ki. Adın aşk senin. Ben aşk dedim diye aşksın sen. Başka bir yaratılmışa aşk diyesiye kadar aşk kokacak üstün başın. Seni kahramanlaştıracak zihnim ve hep bir gizem arayacak ruhum. Senden bir tane daha yok gibi. Sen tekmişsin, bu dünyada ikimiz yalnızmışız gibi yaşayacağım aşkın son kullanma tarihine kadar biliyorum.
 
Unutamam. Adın bir kere aşk ile anıldı ya, unutulmazlar listemdesin artık. Bilmeden kaç kişinin aşk listesine kayıtlıyım bilmiyorum . Söylenmemiş kaç aşkın kahramanıyım? Bağıra bağıra haykırılmış kaç aşkın zalim kısmındayım kim bilir? Kaç kişinin aşk acısı tanımının gizli öznesiyim acaba? Böyledir işte hayat. Seveni sevmesi sürprizdir insanın. Denk getirmek tüm olasılıklara aykırı adeta. Çift olarak aşık olmak büyüsüne buluşmayı diliyorum. Büyüden kendimi kaybetmek, unutmak istiyorum.
 
Adın aşk senin. “Aşk” kelimesinde yaşayan, Avarelik, şımarıklık, kabulleniş ile yok olmak istiyorum. Sen de yok olmak, adınla şereflenmek istiyorum. Adını tek bir cümlenin içinde özne olarak anmak, dünyaya adınla aşka şahit olduğumu anlatmak istiyorum.
 
Şimdi kim bilir nerelerdesin? Uyur mu, uyanık mı? Kederli mi, mutlu mu? Hasta mı, cevval misin bilmiyorum. Kimin çorak topraklarına yağıyorsun yeşersin, kök salsın diye? Kimin yüzüne bir gülümseme bahşettin? Kimin dudaklarını tutuşturup, kimin başını göğsünle şereflendirdin bilmiyorum. Kimin hayallerindeki baş kahramansın?
 
Aşksın. Gel de  hiç olayım… Hiçken aşk olayım olmaz mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Ben Aşk'ım" başlıklı yazınızla birlikte değerlendirmek istiyorum. Her iki yazınızda da; aşkla "hiç" leşmek ve "hiç" ken aşk olmak temelli vurgularınız var. Yarı baygın durumda olan birini kendine getirmek üzere tutup yakasından silkeleriz ya, az daha soft bir tarzda silkeliyorsunuz okuyucuyu. Diğer yazılarınıza kıyasla burada "oh be şükür" diyesi geliyor insanın. Hayır! Yanlış anlamayın lütfen.Rahatsız değilim. Tam tersi sizi okumaktan büyük keyif alıyorum. Hatta ansızın çıkardığınız kroşeler her ne kadar çenemde patlıyor, düşünsel ve duygusal dimağımda şimşekler çakıyor sa da haz aldığımı itiraf etmeliyim. Belki toplumsal ortak paydamız olan mazoşist yaralarım depreşiyordur, kim bilir? Egoların zırhı altında eğilip bükülen kişilikleri aşkla buluşturma çabalarınızı uzaktan okuyarak anlamanın çok kolay olmayacağını biliyorum. Ama "hadi rastgele" demek de istemiyor değilim hani!... Selam ve saygılarımla..

Birkan Can 
 22.05.2017 21:21
Cevap :
Merhaba, Yine güzel bir yorum. Teşekkür ederim. Ben öyle arada silkelemeye devam edeceğim. Aşkın kazandığına şahit olmak için bu şart. Sevgiler  23.05.2017 12:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 158
Toplam yorum
: 85
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 246
Kayıt tarihi
: 22.08.15
 
 

Karşı kıyıdan kendi topraklarına geri dönmüş bir ailenin İstanbul'daki bolca edebiyat kokan evinde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster