Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
624
 

Bekir Coşkun da aynı hatayı yapıyor

Bekir Coşkun da aynı hatayı yapıyor
 

“Başbakan Tayyip Erdoğan, 15 Ağustos’taki köşe yazısında Abdulah Gül için "O benim ’cumhurbaşkanım’ olmayacak..." diye yazan Hürriyet yazarı Bekir Coşkun’a Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmasını önerdi.

Kanal D’de yayınlanan Arena programına katılarak Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan Erdoğan, Gül’ün cumhurbaşkanı seçildiği anda kendileriyle bir ilgisinin kalmayacağını, ülkenin ve milletin cumhurbaşkanı olacağını söyledi. "Ben buradan bir ilan yapıyorum, bundaki samimiyeti samimiyetsizliği uygulamada göreceksiniz" diyen Erdoğan, ardından da şu sürpriz çıkışı yaptı:

GİT KİMİ SEÇERSEN SEÇ "Bazıları çıkıp ’benim cumhurbaşkanım olamaz’ diye ifadeler kullanıyor. Maalesef edep adap bilmeyenler de var. Bunu diyenler önce TC vatandaşlığından çıkmalı. Cumhurbaşkanı kim olursa olsun hepimizin cumhurbaşkanı. Senin değilse çık vatandaşlıktan, git kimi seçersen seç. “


Bekir Coşkun yanlış yapıyor, ister beğen, ister beğenme seçilen kişi Cumhurbaşkanımızdır. Bir çok vatandaş ve yazar da sayın Sezer hakkında Bekir Coşkunvari davranışlarda bulunduğunda nasıl ki kınadık bu olmaz dedik, buna da aynı şeyi söylüyoruz. Abdullah Gül seçildikten sonra Türkiye cumhuriyetinin 11. ci Cumhurbaşkanıdır, bu kimilerinin içine sinecektir kimilerinin sinmeyecektir, sinse de sinmese de tarihe Türkiye’nin 11. cumhurbaşkanı olarak bu meclisin seçtiği kişi geçecektir. Ve tarihte ne Sezer’i meydanlarda yuhalayan ne de köşelerinde saldıran insanlar kalacaktır, ne de benim cumhurbaşkanım değil diye Gül’e tepki gösteren Bekir Coşkun kalacaktır. Ne yazık ki durum böyledir.

Başbakanın tepkisini de doğru bulmadım, daha zarif bir üslup kullanabilirdi, çünkü o meydanlarda kendini dinleyenler Sezer’i yuhalarken aynı hassasiyeti gösterip, “Sezer’i beğenmiyor ve yuhalıyorsanız vatandaşlıktan çıkın” demedi, deseydi bugünkü sözüne sözüm olmazdı, olamazdı.

(hürriyet 21.08.2007)

Türkiye’m böyle işte, benden olan ne yaparsa yapsın doğrudur, olmayan ağzıyla kuş tutsa eğridir. Bu kafa bizi bir yere götürmedi götürmeyecek de.

Bugün Serdar Turgut’un köşesinde okudum, Fransa’da çin filozofisi tartışılıyormuş, tartışma bilim adamlarınca da ilgi görmüş. Şimdi benim ülkemde neler tartışıldığına bakalım derseniz , eğer tartışma üslubunuz efendice ve bilimin gösterdiği yönde ise çok üzülürsünüz.

“Herkes yanlış biliyor” diye bir şarkı vardı be diyorum ki” herkes yanlış yapıyor”. Biri çıkıp bana “sen mi doğru yapıyorsun” demesin ben sokaktaki vatandaş olarak sadece seyrediyor ve üzülüyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çoook geç okunmuş bir yazıydı ama ben yinede cevap yazmadan duramıyacağım! İşte benimde bütün yazılarımda anlatmak istediğim (tabiri caizse) ter ter tepindiğim ama karşımda ki düşüncelerin dediği "benden olan ne yaparsa yapsın doğrudur, benden olmayan ağzıyla kuş tutsa eğridir" çok güzel bir açıklama birinin daha bu duygularda olması içimi rahatlattı desem doğrudur. Bu düşünce tarzını mantığım anlamıyor bir türlü anlamıyor... Desem ki menfaatleri böyle dedirtiyor, yok öyle olsa menfaatlerinde aykırı olan şeyleri inatla belli bir kesime ait düşünce tarzından vazgeçmemek uğruna görmezden gelebiliyorlar sonunda bunun neden olduğunu anlamaya çalıştım...Düşünce üretemeyen problemlere çözümü hep bir bakış açısından arayan insanlar olduğuna karar kıldım. Yani (tabiri caizse) güdülen insanlar... (istisnalar olsada) Ne yazık ki böyle insanlar zaten kendinden olmayana kulak tıkayan oldukları için söylemekte yazmakta nafile nafile....SAYGILARIMLA

RMZSM Meliha Karaoğlu 
 26.03.2008 18:38
 

merhaba öncelikle başbakanın demokrasıyı bı amaç gibi görmesinden ben gocunmuyorm en azından başkaları gibi demokrasiy i ,laikliğ hata atatürkçülüğü bile araç gibi kullanan insanlar dan ıyıdır... balık hafızalı oldugumuz dogru çünkü desteklediğiniz insanların bu ülke için hiç bişe yapmadıklarını çabuk unutuyosunuz. çabuk unutuyorsunuz sayın baykal ın tankın içinden halkı selamladıgını gelimiş demokrasıden bahsedıyosunuz bıde. soruyorum sıze neden bu ulkede ne zamn demokrası .ığnerenek darbe yapılsa . darbeden sonra başa chp gelmişdir . askerle gelen ne kadar demakrasıkdır nasıl bir seçimdir?

SEAF 
 23.08.2007 15:30
 

sayın coşkun'a katılmıyorum. yaptığı yanlış fakat başbakanın tepkisi de çok sert olmuş. maalesef ülke kurulduğu günden beri bazı kafalar hiç değişmedi. bu ülkeyi yönetenler chp zihniyetinde olursa( ahmet necdet sezer) iyi olmazsa (abdullah gül) kötü. yok böyle bir şey. sayın baykal özal döneminde de milliyete manşet olduğu şekliyle" özal'ı oradan onursuzca indireceğiz " demişti. bugün de parlamentoya girmiyor, boykot ediyor. girenlere de girmeyin diyor. bu zihniyet köhnemiştir artık. bu şekilde devam ederse chp bir sonraki seçimlerde barajı dahi aşamaz. ama onun için farketmez. yapışmış çünkü koltuğa...

cemil horuz 
 22.08.2007 14:05
 

Ben olsam Coşkun’un yerinde savunma yapar gibi yanıt vermezdim “çek git bu ülkeden” diyene, yaptıklarımı fedakarlıklarımı anlatmazdım. Ne derdim peki? “Kimin ülkesinden kimi kovuyorsun, burası herkes kadar bana da ait, babanın malı mı bu topraklar, senin tarlan mı, özel mülkün mü,” derdim. “İnsanım ben” derdim, “özgür bir insanım fikrimi söylerim, söylediklerim yasa dışı ise yasal gereği yapılır” derdim, “yasalarda vatandaşlıktan ne zaman çıkartılacağımız hükme bağlanmıştır” derdim “Kimse kendini yasaların yerine koyamaz” derdim. “ Bir hocanın öğrenciyi sınıftan atması gibi başbakan vatandaşına ülkeden çek git diyemez” derdim. Bu ülkeye yaptıklarımı anlatmazdım, ülke için yapılanlar ülkede kalma ödülü değildir, zorunludur ve görevdir. Diyelim ki bu ülkeye hiçbir şey yapmadın yine de kimse seni ülkeden kovamaz. Burası muz cumhuriyeti değil. Bekir Coşkun’un cevabı bana zayıf geldi. İlk yazısını da tasvip etmemiştim, başbakanın yanıtını da, bizi boş cümlelerle meşg

Oğuzkan Bölükbaşı 
 22.08.2007 9:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 283
Toplam yorum
: 710
Toplam mesaj
: 93
Ort. okunma sayısı
: 1299
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

Nükleer fizik doktoru, şiir yazmaya çalışıyor, kalite yönetim sistemleri danışmanı, öykü deneme yaza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster