Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
3499
 

Ben sana bakınca kendimi görüyorum

Ben sana bakınca kendimi görüyorum
 

Hayat bir uçurumun kıyısında. Bir adım atsam boşlukta kaybolacağım. Ne bir adım ileri nede bir adım geri gidip kendimi kurtarmaya gücüm var. Neden bu kötü ruh bu karamsarlık.. Beni bu kadar çaresiz yapan neydi. Farkında değildim neyi aradığımı neyi bulmaya çalıştığımı. Ruhum o kadar yorgun çaresiz ve yıpranmıştı ki, tamiri öyle zordu ki. Hep böyle kalacak mıydı yoksa ben gücümü toparlayıp üstesinden gelebilecek miydim? Yaptığım ve yapmadığım her şeyden sorumlu tutulmak ve bununla beraber kalbini ezip geçen bir aşktan vazgeçmek. Kolay olmasa gerek bu ruh halinden kurtulabilmek.

Aslında bu kadar acıtan aşkı sonsuz sanmaktan kaynaklanıyordu. Bu huzurun bu aşkın bu mutluluğun sonsuza dek devam edeceği fikri yanıltıyordu. İnsanı yaşatan hava su değildi. Onu yaşatan diğer şeylerden farklıydı. Onu yaşatan yaşamına hükmeden aşktı. Her zaman vardı bazen böyle acı verse de sonsuzluktan çıkıp birden bitse de o her zaman vardı.

Keşke gökyüzünde dolaşan bir bulut olsam. Yalnız kalıp kafamı toparlayabilsem. İçimdeki öfke dinginleştiği zaman tekrar dönsem hayata. Yada kaçıp gitsem kimsenin olmadığı bir deniz kenarına. Kıyıya çarpan dalgalar alıp götürse içimdeki çaresizliği. Ama hiçbir şey çare değil. Beni ancak bana benzeyen bir ruh kurtarabilir. Şimdi seni düşünüyorum. Ben sana bakınca kendimi görüyorum. Kendimizi kurtarma çabası içinde kıvranıp duruyoruz. Ben sana bakınca kendimi görüyorum. Biliyorum ki bizi ancak birbirimize benzeyen bir ruh kurtarabilecek. Biliyorum ki aşk her zaman hükmedecek hem hayatımıza hem ruhumuza.

Şimdi yavaş yavaş iyileştiriyorum ruhumu. Acıyan yerlerini sarıp sarmalıyorum. Senin olmadığın dünyama alışıyorum. Ağır ağır demliyorum çayımı. Sıcak çayım ve kitabım senin yokluğuna alıştırıyorlar beni. Biliyorum her şey çok daha güzel olacak….

Resim Kaynağı : http://www.istanbulgallery.com/kitap.jpg

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yıpranmış bir ruhun çırpınışlarını görüyorum. Eski yazılarını okuyor olmanın rahatlığı ile yani bu durumda olmadığını yeni yazılarından anladığım için biraz olsun rahatlıyorum. Bazen hayatımızda kabus gibi günler geçiririz. Satırlarına yansımış. Bu seni biraz olsun rahatlatmıştır. Yazmak belki de en güzel ilaçtır. Sevgiler

Feryal Lale Aslan 
 14.05.2007 0:34
Cevap :
Hangimiz bu dönemi yaşamıyoruz ki.. Batışlar, çırpınışlar ve yeniden nefes alışlar. Yazmak en güzel terapi. Banada iyi geldi. Çok teşekkür ederim. Sevgiler  14.05.2007 8:38
 

aşk gittiği zaman acısı yer bitirir insanı. ondan başkası olmayacakmış gibi düşünürsün. zaman gelir kalbine başkası girer ve acılarını yaralarını sevgisiyle iyileştirir..

Püren ERDEM 
 23.10.2006 18:19
Cevap :
aşk acı versede bazen hayatla ilişkini zedelesede varlığı hep mutluluk getrecek.. teşekkür ederim yorumunuz için...  23.10.2006 18:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 194
Toplam yorum
: 2196
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1517
Kayıt tarihi
: 04.08.06
 
 

1981 yılında aslında istenmiyor olsam da geç alınan karardan dolayı hayattayım:)) Haritacıyım ve işi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster