Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Bir dilek

Bir dilek tutmanız istense; Ne dileyeceksiniz? Hangi kategoriden seçeceksiniz maddi mi, manevi mi? Hayatınızın fırsatı bu en çok istediğiniz neyse onu dileyeceksiniz. Seçebilecek misiniz?

Paraya her zaman ihtiyacınız vardı ve hep olacak. Hayal bile edemeyeceğiniz bir kazanç sizin olsa hayatınız kurtulur(mu)? Bu parayla bir çok şeye sahip olabilrsiniz, hatta yeni kazançlara da. Ama içinizde kalan bir hüzün var yine de neden?

Anneniz çok çöktü son günlerde, biri dinerken diğeri başlıyor rahatsızlıklarının elinizden gelenlerse yetersiz kalıyor. Ne yapsanız ne etseniz gölge gibi peşinizde endişeleriniz. Bir de üstüne en yakın akadaşınızla aranız açıldı bir hiç uğruna hem de. Ona kendinizi anlatabilecek vaktiniz de olamadı. Hep şu işler yüzünden ihmal ettiniz, sade arkadaşınızı mı, sevgiliniz de daha geçen gün sitemliydi size. Tüm gününüz dolu, düşünmeye bile vaktiniz kalmıyor ki bazen. Sırf bu yüzden çok geceler uykunuz kaçıyor. Başınızı yastığa rahat koyamıyorsunuz. Arayıp sormadıklarınız geliyor aklınıza bazen "ben kendime bile vakit ayıramıyorum ki" diye geçiştirmeye çalışıyorsunuz. Aslında yazmayı ne çok severdiniz, sinemaya gitmeyi, saatlarce yürümeyi, resim sergilerini, vapurdan martılara ekmek atmayı... Daha bir çoğunu yapamıyor yapsanız bile dar zamanlara sığdırmaya çalışırken aklınız hep işlerinizde oluyor ister istemez. Yaşamıyor da sanki bir robot görevi görüyorsunuz.

Şimdi bir dilek tutunuz. Her şeye çare olsun.

Ben tuttum bile zaman istiyorum her şeye daha çok zaman elimde olsa uyumayacağım ama o da olmuyor. Görün ki yazacak çok şey varken buna bile bu kadar zaman ayırabildim:)
 
Toplam blog
: 70
: 731
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1973 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum. Evliyim. Bir reklam ajansında çalışmaktayım. Laf o..