Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
3866
 

Bir kalbin içinde ağlıyor AŞK

Bir kalbin içinde ağlıyor AŞK
 

ANTİDEPRESAN T.A.Ş yetkililerinden 15 kişiye sordum; Aşk var mı varsa biter mi?

Ankete katılmak istemeyen bazı yetkililer yüzüme ters ters bakarak, “İşine ver kendini!” dediler...Çok kırıldım çok...

Benim bu mazlum halimi gören arkadaşlarımdan bazıları ankete katılarak değerli görüşlerini açıkladılar.

İşte cevaplar:

* Aşk nedir diye deli deliye sormuş. Deli öyle bir bakmış ki korkmuş. Deli biz niye deli olduk demiş.

* Aşk insanı deli yapar, o aşk bitmese de. Delilik devam ediyor, ben gibi.. Aşık deli.

* Konuyla ilgili bir fikrim var, kısa ve öz . Aşk vardır, kavuşunca biter.

* Aşk tabikine vardır. Aşık Veysel‘e, “Senden aldım bu feryadı / Bu imiş dünyanın tadı / Anılmazdı VEYSEL adı / O sana aşık olmasa“ dizelerini söyleten aşk değil midir?

* Aşk yenilen içilen bişey midir ki kavuşunca bitsin. Aşk yediveren gülü gibidir, kavuşunca çoşar açar da açar…Kokusu taaa öteki mahalleden duyulur.

* Aşk vardır elbet, yoksa niye millet birbirine "Aaaşşşkııııımm" diye hitap etsin ki hem de sulandıra sulandıra.

* Kavuşunca biter mi bu aşk; şimdi biter desem henüz bitirmemiş olanları ürkütürüm, bitmez desem bitmiş aşk sahiplerine ters düşerim.

* Aşk acı çekmektir, mutluyum dediğiniz zamanlarda bile içinizde bir acı vardır mutlaka...Vee aşk bitmeye mahkumdur, çok ender rastlanan istisnalar dışında.

* Aşk vardır, biraz kavuşamamaktır, biraz acı çekmektir, onu gördüğünde heyecanlanmaktır, yanakları kızarmaktır.

* Kavuşunca biter mi orda biraz kararsızım. Ama vardır aşk. Hemde gümbür gümbür.

* Hanımla büyük aşk yaşayarak evlendik ama kavuşunca bitti. Bitmez diyorduk bitti.

* Görev aşkıyla yanıp tutuşuyorum. Her türlü yardım ve yataklığı yapmaya hazırım. Çaycınız yoksa ona bile hazırım yani, o derece görev aşkı var bende.

AŞK ile anketimize katılan Ohannis’e, Şükrüye Kayhan’a, Nilgün Akad’a, Sema Şener’e, Nezom’a, Dilek Ç'ye, Murat Gülcek-Yakamoz 35'e, KınıX'e değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Benim fikrimi de merak ettiğinizi biliyorum ama ben anketör olarak görevlendirilmiştim. Anketörlerin konuya dahil olma gibi bir lüksleri yok, etik değil. (!)

Fikrimi değil ama söylenmişi söyleyebilirim

AŞK...Bir kalbin içinde ağlıyor AŞK...

:) Hoş kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gözlerinin içne baktığınızda içinizin titrediğini hissettiğiniz, geçici mutluluktur. bu hep sürmez; büyük aşklar nefretle başlar derler ama, büyük nefretler de aşk ile başlar bence... tiryakisi olunacak bir şey değildir. Sadece kokusunu alıp geri çekinilmesi gerekiyordur. Yoksa al başa belayı!.. :) SEvgiyle Esma teyzem :)

Y.Yıldız 
 20.09.2008 23:29
Cevap :
:) Sayın yazarım mesaj alınmıştır. Aşk la fazla samimi olmaya gelmez diyosun. Kayda geçmiştir. Öpüyorum. Sevgiler.  21.09.2008 11:14
 

* - Anne aşk nasıl bir şey? * - Aşk mı? Şey... Aşk şöyle bir şeydir kızım, hani mesela çok zengin ve yakışıklı bir adama rastlarsın, seni Venedik'e götürür, mehtapta gondolla gezersiniz, sonra San Marco meydanında güzel bir restoranda harika bir yemek yersiniz, müzik falan... Ve arkasından en lüks bir otelde sana şahane bir gece yaşatır. Sonra da, ne bileyim işte, sana güzel bir araba alır, bir daire alır ya da deniz kıyısında sana bir villa satın alır, elmas gerdanlıklar, altın yüzükler hediye eder, mutluluktan uçarsın adeta, işte aşk böyle bir şeydir kızım. * - Ama anne, peki o heyecanlar, güzel duygular, kalbin küt küt çarpması, ilk buluşma, ilk öpücük... Bunlar yok mu? * - Ha onlar mı? Kızım onlar ucuz hatun için Komünistlerin uydurmaları, başka bir şey değil...

Mehmet Sağlam 
 06.09.2008 23:28
Cevap :
:) Sayın yazarım AŞK için çok şey duymuştum ama bunu ilk kez duydum...Süperdi...:) Sevgiler  06.09.2008 23:35
 

Aşk sema ablamında vurguladığı gibi büyük oranda % 78 :) acı çekmektir...Başkaca baktığın her yerde onu görmektir...salak salak günde 50 kez maillerine bakmak olabilir....birayı açmadan kafaya dikip içmeye çalışmaktır ki bu da yüksek bir orandır :))...ve aşkı şarkılara anlamlar yüklemektir ki "yaylanın çimenine kuzu yayılır kuzu" türküsü bile romantik gelir... aşk özellikle izmirde imkansızı sevmektir ve dahi inciraltında tek başına olmakla karakterizedir....

silik 
 27.08.2008 11:07
Cevap :
:) Sayın yazarım teşekkürler...Sevgiler  27.08.2008 12:48
 

Yani vardır tabii ki... Olmasaydı tüm mahlukat var olduğundan beri nedir bu olanlar... Bana göre aşkın olduğu yerde acı da vardır mutlaka... Biter mi insanlar istemezse bitmez, mutlaka taraflardan birisi bitti deyince diğer tarafta da zamanla biter... Sevgilerimle...

Sema Sener 
 25.08.2008 23:14
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Ne güzel özetlemişsin. Taraflardan biri BİTTİ dyince biter, ötesini karşı taraf düşünsün dimi...:) Çok güzeldi.. Sevgiler  25.08.2008 23:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster