Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '11

 
Kategori
Blog
 

Bir kısım blogcular

Bir kısım blogcular
 

blog dünyası


Başlık yabancı değil, bir kısım medyadan bildiğimiz bir yakıştırma. Fakat yerinde bir yakıştırma zira durum böyle. Medyada olduğu gibi biz blogcularda da farklı bakış açıları farklı siyasi görüşler mevcut bu da çok doğal. Ancak bu doğallığının yanında Candaş yandaş durumlarımızı da göz ardı etmeyelim. Şahsı namıma yapmış olduğum eylem ya da söylem bir kısım blogculardan destek bulabilir! Öyle ya hepsinden değil. 

Bir örnekle açayım. Mesela Cem Boyner’in Tüsiad toplantısında sarfettiği sözler herkesi tedirgin etse de bir kısım insanlar tarafından olumlu karşılandı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanından bakanlarına kadar yarı es geçildi, yarı destek verildi. Tabiri caizse biraz da çekinildi. Bense vatandaş olarak çok rahatsız oldum. Cem Boyner’in sarf etmiş olduğu sözleri üstüne basa basa söylemesine rağmen gaflet anında söylemiş olduğu aklıma geldi. Tamam da bu kadar dinleyen insan da mı gaflet içindeydi? Ya televizyonlarının karşısındaki milyonlar? Bir kişi çıkıp da yahu kardeşim sen ne diyorsun demedi adeta basiretimiz bağlanmış. Zira Boyner, bireylerin özgürlüğü ülkenin bölünmesinden iyidir demekle özrü kabahatinden büyük iki farklı algı ve düşünceyi bir cümle içinde kullandı. 


Sonra aklımdan geçirdim. Bulunduğum mahallin Cumhuriyet savcılığına baş vurmak ve bir vatandaş olarak duyduğum rahatsızlıktan ötürü davacı olmak. Bunu bir şekilde yapmalıydım. Zihnimde Davayı açtım ve blogumda duyurdum. Halkın serbest kürsüsü olan blogların ülkedeki gelişmeler üzerine etkilerinin gündeme geleceğini düşünürken bir kısım blogcuların tepkisini aldım, bir kısmından destek. Milletin bu rehaveti beni rahatsız etmişti bir kere. sonrasında acaba dedim bir kısım da olsa blogcu arkadaşlarla gerçekten bir suç duyurusuna imza atabilir miyiz? Ayrı bir tartışma konusu olabilecek ‘’ Bloglar kapsamı çeşitli olsa da STK hüviyeti taşır mı? ‘’ Halkın serbest kürsüsünden böyle bir tepki ve eylem bir ilke imza atılır mı? 

Sadece belirtilen örnek de dahil olmak üzere herhangi bir olumsuz gelişme hakkında bir kısım blogcu beraber hareket ettiğinde etkili olabilir mi? 

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..