Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
474
 

Blog karteli

Blog karteli
 

Blog içindeki blok...

Blog (günce) e- harika, bilginin paylaşıldığı platform.

Günlerdir sabırla, bu konu hakkında yazılanları ve yorumları takip etmeye çalışıyorum. Çok kez klavyeye ramak kala masadan kalkıyorum.

İncik dedim;

– Gel sen bu polemiğe girme, senin ne işin olur, böyle bir - akıl alma ve verme - sürecinde, yaz ufak ufak yazılarını, yansıt yaşama dair gözlem ve duygularını hatta kesitler sun öz yaşamından dedim, ama dinletemedim.

İşte ben de polemiğin içindeyim.

Yazının başlığını özellikle seçtim, Çünkü: böyle bir yapılanma olduğuna dair izlenimler aldım. Akıl veren blogları yazanların böylesi bir trend başlattıklarını düşünüyorum. Öyle bloglar okudum ki, editöre akıl vereni mi ararsın, blog yazanlara yazı içerikleri hakkında tahdit koyan hatta sayıca sınırlama getirmeye çalışanı mı ararsın. Bloglara konulan resimlerin seçimlerine dair sansür koymaya varan yaklaşımları açıklayanları mı ararsın. Dünya ölçeğinde bu işin nasıl yapıldığına dair örneklemeleri mi ararsın. Hemen hemen hepsi hakkında bir kısım kartel blogcu tarafından günlerce blog girişi yapıldı. Bu bloglar içerisinde manidar olan ise, dilbilgisi kurallarına uygun yazıma dikkat çekenler oldu. Bloglarında bu görüşün altını çizen blogları yazanlara ayrıca teşekkürler.

Şimdi, benim blogumu okuyan; o bir kısım kartel blogcu hemen eleştiri bombardımanı başlatacaklardır. Bana da "Sen artık blog yazma, yazdığın bloglar bir şeye benzemiyor. Hadi canım sende blogcu musun? Bu kadar yazım hatası mı yapılır" diyeceklerdir. Bu gün demezlerse, bundan sonraki, ilk blogda bunu yapacaklardır.

Bu blogcuların sözüm ona tek bir gayeleri vardır. MB’de blog yazanları hizaya getirmek, onları dört duvar arasında, üretmekten aciz, bir fasid daire içerisine almak...

Ben, blog karteli tarafından yapılan baskılama sonucunda kenara çekilen; bağımsız blog yazanların kenara çekilmemesi daha fazla üretime geçmesini, gözlem, duygu, düşünce, anı, gezi, kuş, börtü böcek vs ... ne varsa hepsine dair yazmaya devam etmelerini istiyorum. İstediği resmi bloga koysun diyorum.

MB hazırlayanlar, editörler bu blog kartelinin etkisinde kalmadan objektif olarak değerlendirmelerine devam edecektir.

Son Söz:

"Bir blogcunun blogu olmuş, tutmuş millete blog yazma dersleri vermiş."


BLOG YAZANIN NOTU: Sn.Aydın TİRYAKİ beye teşekkürler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazılarımın eleştirilmesini dört gözle bekleyen birisiyim. Çünkü önceki yazılarıma ne kadar çok eleştiri alırsam sonraki yazılarımı okadar çok doğru yazarım diye düşünüyorum. Yazılarımı okuma fırsatınız olduysa sizden de eleştiri sonuçlarını öğrenmek isterdim. Bu yazınızda çok haklı ve yerinde tespitler yapmışsınız. Katılmamak mümkün değil. Elinize sağlık.

Abla 
 07.03.2007 0:26
Cevap :
Teşekkürler. Vakit buldukça yazılarınızı okumaya çalışacağım. Bol yazımlı günler...  07.03.2007 13:05
 

Bana da yazma diyenler oldu fakat ben inatla yazıyorum ve siz de yazın lütfen.

Ufaklık 
 06.03.2007 22:27
Cevap :
her şeye rağmen yazmaya devam ediniz.hani bir söz vardır ''Yediğim darbeler beni öldürmez ise, güçlendirir.'' Bol yazımlı günler.  07.03.2007 13:07
 

Merhaba. blogda içerik sınırlamalarına karşıyım ama yazım hatalarına gözyumulmamalıdır. İçerik seçimi özgürlüktür ama yazım hatası güzel yazıya darbedir. Hepimiz yazım hataları yapıyoruz ama bunları görünce yazımızı düzeltip yeniden göndermeliyiz. Saygılarımla. Not: "Blog kartelli" mi "Blog karteli" mi doğrusu.

Aydın Tiryaki 
 06.03.2007 21:58
Cevap :
Aydın bey, yorum için teşekkürler. Sınırlamalar MB'ye üye olur iken, belirtilmiş olup, ayrıca bizler tarafından yeni sınırlama getirilmemesi daha iyi olur fikrindeyim. Ayrıca, Kartel-li sözcüğündeki yazım yalnış var ise, ilk araştırmalarımda bulamadım. Bakar düzeltirim. saygılarımla  07.03.2007 13:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 92
Toplam yorum
: 120
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 762
Kayıt tarihi
: 05.12.06
 
 

1970 Tarsus doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Tarsus'ta tamamladım.Yüksek öğrenimimi Atatürk Üni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster