Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '22

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Cildinizi kış ın şımartın

Cildinizi kış bakımıyla şımartın

Soğuk kış günlerinde cildinizi kış bakımıyla şımartın,

Dışarda soğuk, içeride ise sıcak kuru hava ve ani ısı değişimleri cildin savunma mekanızmalarını zorlar. Vücut ve yüz cildin direnci, enerjisi azalmasıyla ciltte eksilmeler başlar. Soğuk hava cildi kurutur havanın 8 dereceden aşağı düşmesi yağ üretimini yavaşlatır. Deri yüzeyinde kan damarları daralır, yeterli oksijen almadığından kan dolaşımı da yavaşlar ve cilt kuruluğu daha fazlalaşır. Aşırı soğuklarda ise üst deride incelme, hassaslaşma, hafif yanma ve pul, pul soyulmalar görülebilir. Bunun sonucunda cildimiz soluk, mat ve mor görünüm alır.

Kış mevsiminde yaşanan ani ısı değişimlerinden dolayı, cildimizde ani tepkiler verir. Soğukta cilt gerilir,hassaslaşır, kızarır, sıcakta ise gözenekler açılır, gevşer ve cildin su kaybetmesiyle cilt kurur. Dolayısıyla kış mevsiminde cildimizin daha özenle korumaya, beslemeye ve neme ihtiyacı vardır.

Kışın cildinizi bakım kremleri ile besleme koruma

Vitamin A-B-ve E içeren ceramide, mecadamia, palmioein acit bileşiminden oluşan, Vitamin A serum, cildi besleyerek yumuşaklık kazandırır ve dış etkenlere karşı korur. Yüzde 50 yoğunluktadır ve 20 yaş itibari ile her yaşa uygundur.

Yüzde 70 yoğunlukta olan ve zengin etken maddeler peptitler, hyaluronic acit, algen extract, phyto hormon, aloe vera, squalane, sea butter, lipide bileşimlerden oluşan effect cream, bu etken maddeler sayesinde 24 saat bakım sağlar.Özellikle olgun ciltlerde, besleyici ve hücre koruyucu etkilidir.

Nemlendirme

Hyaluronic acit içerikli, hyaluronic serum yoğun nem deposudur, cildin gerginliği ve elastikiyetini kuvvetlendirir. El, dudak ve vücudunuzada kullanmayı unutmamak gerekir..

El bakımı

Ellerinizi çok sık yıkıyorsanız, ılık suyla ve alkalik madde içermeyen, defne ve zeytinyağı içeren yumuşak sabunla yıkayın. Yıkadıktan sonra ellerinize bol, bol krem sürün ve dışarıda eldiven kullanın.

Vücut bakımı

Çok sıcak suyla duş ve banyo yapmayın. Sıcak su cildi daha çok kurutur. Duştan sonra vücudunuza mutlaka vücut yağı veya vücut sütü sürün hatta masaj yaparak cilde yedirin.

Dudak bakımı

Dudaklar soğuktan kurur ve çatlar. Kış aylarında dudak besleyici ruj veya renksiz dudak balsamı sürün ve çamtanızdan eksik etmeyin.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile

Int.Dipl.Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..