Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

28 Nisan '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1100
 

Denize düşen ilk yağmur damlasının ..

Denize düşen ilk yağmur damlasının ..
 

Denizin üzerine düşen ilk yağmur damlasının görüntüsünü , bembeyaz bir güvercinin , kardan bembeyaz olmuş çatının üzerinde dururken bembeyaz tüylerini görebildiğimde geldim kendime..

Gitmek ya da kalmak ! İşte bütün mesele buydu !..

İçsel hesaplaşmalarımın doruğa ulaştığı bir bahar sabahı.. Başımı göğe çevirdiğimde içimdeki sızı kalbimi kanırtmaya başladı..

Uçsuz bucaksız maviliği görmeye çabaladım.. Okyanusun dalgaları gibi beni boğmaya başlayan karamsarlık.. Hapsolmuş yüreğimin, atmaya çalıştığı çığlıkların sessizliği beni kendime getirdi..

Yorgun düşen duygularımın isyanı, kaybettiklerimin çokluğunu hissettim kazandıklarımın yanında..

Bir dost eli aradım sıcacık, bir omuz aradım yaslanabileceğim..Gözyaşlarımı sorgusuzca seyredebi-lecek bir göz aradım gözlerimde..İçimi burkan günleri düşündüm sanki hep geri gelecekmiş gibi..

Her duyduğum şarkının tınısında gözyaşlarıma engel olamadığım, yalnızlığımı düşündüm karanlık gecelerdeki.. " Umuda yolculuğum " başladı diyerekten " kendimi kandırma seansları " mı anımsadım gülümseyerek..Kahkahalarımı hissettim anlamsızca attığım..Sadece anlamsızlıklarını hatırlayabildim ama..Düşlerimin düşselliği geliverdi usuma..Geceleri yatağıma yatabildiğim nadir gecelerdeki ..Mutsuzluğumu benimsediğim hesapsız günlerimin hesabını yaptım parmaklarımla..Yetmedi parmaklarım.. Dudağımı büzüp de " küstüm oynamıyorum artık " diyen küçük bir kız çocuğu oluverdiğim " an " larımı yaşadım..

Sonra işte " o" gün ! Denizin üzerine düşen ilk yağmur görüntüsünü gördüğümde geliverdim kendime.. Uzayıp giden yollara aldırmdan " yüreğimin götürdüğü yere "giden yolculuğuma başladım.. Arada "kendimi kandırma seanslarım " devam etse de huzurumu yakalamanın mutluluğu mutlu etti beni..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğimin götürdüğü yer, hep mutlu olduğum yerdir. Dilerim sizin içinde öyle olur. Sevgiler

Sema GÜZEL 
 04.05.2007 10:32
Cevap :
çok teşekkür ederim..aynı içten dileklerimle..Sevgiler..  04.05.2007 12:25
 

Biliyor musun, bazen kendini kandırmak gerekir diye düşünüyorum...Kendini kandırmak aslında güzel olmadığını çok iyi bildiğin ama kendini güzel olmaya inandırma çabasından oluşan küçük bir mutluluk oyunu. İki sonuç çıkar olsa olsa, biri hala mutsuzluğa devam etmek, diğeri bir bakmışsın inanmışsın ve bakış açın değişmiş ve mutlu oluvermişsindir. Çok mutsuzken kaybedecek hiç bir şeyi olmadığını düşünür insan.. İşte bu duygu öylesine güçlü hale gelir ki, daha önce hiç sapmadığın yollara saparsın inancını yitirsen de...Ama o yol seni mutluluğa ulaştırıverir. Kaybedecek hiç bir şeyi olmayan sen kaybettiğini bulursun, Mutluluğu. Kimbilir değil mi?Yüreğine sağlık, sevgiler...

guguk kuşu 
 29.04.2007 23:10
Cevap :
evet..hep insanın önünde "iki" yol olduğunu düşünmüşümdür..ya sonuna kadar gidersin..yada çıkmazda kalırsın..ama denemek gerek bencede...keşke dememek için..Sevgiler...  30.04.2007 19:09
 

Hayatın bir damlasıyla kendine gelen ve o damlayla yaşama dönen bir yürek. Sanatçılar, sıkıntılardan aydınlıklar yaratan ruhlara sahiptirler. Tıpkı gecenin ardından doğan güneş gibi. Kimi zaman bir çiçeğin kokusu, kimi zamansa bir yağmur damlası yeterlidir sanatçı için.. Coşkulu ve buğulu bir anlatım. Ağzınıza sağlık Özlem Hanım.

Metin Özkaya 
 28.04.2007 23:24
Cevap :
O yağmur damlasını yüreğimde hissetim..Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim..Selamlar !  29.04.2007 14:14
 

Sevgili Özlem, Hani "kendimi kandırma seanslarım" diyorsun ya bunun adı "umut" Kandırmaktan başka yol var mı kendimizi? Hayat bize herşeyi sunuyor acıyı, sevinci...Ve umut zor zamanlar için iyi bir limandır ne dersin? Sevgilerimle...

Fulya 
 28.04.2007 21:04
Cevap :
haklısın Fulyacığım.."umut" olmasa ...Sevgilerimle...  28.04.2007 22:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1478
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster