Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
 

Duuur kimdir o! Özel yetkili savcı

Duuur kimdir o! Özel yetkili savcı
 

kışla nizamiyesi


Evet nihayet beklenen an geldi! Özel yetkili savcılar kışla basabilecek arama yapabilecek. Zurnanın zırt demeye ramak kaldığı son gelişme aynen böyle CMK 251/8 maddesi iptal edilmiş yani aramaların komutan iznine bağlı olması ortadan kaldırılmış. Talep halinde ( kim talep edecekse? ) savcı kışla karargâh ve kurumlarda arama iznine gerek duymadan arama yapabilecek. Sabaha karşı baskın şeklinde mi olur, elini kolunu sallaya sallaya gelerek mi olur bilinmez ancak gelinen son nokta pek hayra alamet görünmüyor. İnşallah ilerleyen yıllarda bunun ceremesini yine bu millet geçmişi aratacak şekilde çekmez.

Bugünkü akp iktidarı yapıyor, muhalefet dosyalarını tutup not düşüyor ve hesaplaşmak üzere kendi kozmik odalarına kaldırıyor yani Türkiye de göründüğü gibi her şey süt liman değil. 2023 e kim öle kim kala bütün hedefler 2023 e kitlenmiş iyi güzelde 2024 de ne olacak? Neler değişecek kimler kalacak, onu da zaman gösterecek.

İstihbarat aldı başını gitti, siyasi partilerin kapısını bekleyen, ellerinde telsiz 155 e gelen ilginç olayları takip eden masum gazetecilik artık şekil değiştirdi. Gazetecilerinin arasına polis gazeteciler serpiştirildi. Duyum aldım diye alenen olabilecekler haber verilmeye başlandı. Vay be ne gazeteciymiş! olacakları önceden bildi! Dedirtecek türden, kamuoyuna servis edilen son istihbarat haberlerinden biri, gülen cemaatine mensup kişilere saldırı olabilir diyen tarafın polis yazarı Emre Uslu müneccim edasıyla yine yazmaya çizmeye başladı. Ergenekon dan balyozuna, Hrant’ın  cinayeti öncesi kehanet gibi görünen iddialar ve oda tv den üniversitelere haber verilen her olay aynen oldu da.

Emniyet mensuplarına Allah kolaylık versin yükleri iyice ağırlaştı yakında kışla nöbetlerini de polisler tutarsa şaşırmayalım. Gazeteci polis, seyyar esnaf polis, genel ev kadını rolünde polis, uyuşturucu şebekesinde rol icabı polis, okey masalarında bile görevli polis.

Türbanlıların sokulmadığı ordu evlerine misilleme  ikametlere %500 zam görevli olup ta kalanlara %300 zam, ordu dinlenme kamplarında  sivil taşeron şirketlere ihale ile çalıştırma izni. İhale kanunu düzenlemeleri başlı başına ayrı bir konu artı ihale başvuruları internet üzerinden yapılıyor ihaleyi kazanıp kazanamamak bir tuşa bağlı öylede oluyor.

Konu konuyu açıyor iyisi mi biz başa dönelim. Özel savcı kışlaya gelecek asker dur kimdir o diyecek, parola; Özel yetkili savcı, işareti; Şimdilik geç bakalım!

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..