Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
413
 

Energus Absorberus

Energus Absorberus
 

( Oğuz Atay’a hürmetler)

“Diskonektus Erektus” gibi bir canlı türü daha var biliyor musunuz?

Mesela benim iki arkadaşım var. Birinin adı Manik, diğerinin Depresif ! Şimdi bu Manik neşeli birşey! Hopluyo zıplıyo! Ne zaman laflasak gülmekten gözlerimizden yaş geliyo. Dertlendiğim zaman şöyle keyifli keyifli bir “Adaaaam sende! “çekiyor, ne gam kalıyor ne keder.

Ama O Depresif var ya! O ne lanet, O ne negatif, O ne nanemolla birşeydir bilemezsiniz. Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor. Git! diyorum, laftan da anlamıyor. (-du! Taa ki 6 ay öncesine kadar)

Bunu bir sefer doktora götürmeye ikna ettim.(İnatçıdır da haaa!) Doktor baktıııı baktıııı....Bir-iki soru sordu...Bizimki adamı kaale almaz bir tavırda tabii. Cevap veriyor ama Lütfen! Depresif odadan çıktı, biz doktorla baş başa kaldık. Doktor dedi ki;

- Bu arkadaşınızın durumuna tıpta “Energus Absorberus” diyoruz.Yani halk arasında bilinen adıyla “Enerji emiciler” Şu ana kadar tıp ilimi bu illete bir çare bulamadı. Bu enerji emiciler, ne yaparlar ederler, insanın ruhunu kemirirler. Baktı ki mutlu gibi birşeysin! Devreye girerler. Ne olduğunu anlayamadan bir de bakarsın ki sönmüşsün! Bak kızım! Beni baban bil ,öyle dinle! Sen sen ol,bu Depresif’i hayatından çıkar! Yoksa senin de sonun O’nun gibi olur.Yazık değil mi sana?

- Peki Doktor bey! Manik’i ne yapayım?
- Aaaa! Bak o kalsın hayatında! İyidir Manik kızımız! Biraz paniktir ama sana zarar vermez!
- Allah razı olsun Doktorcum!

...dedim ve muayenehanesinden çıktım. Depresif beni beklememişti Allahtan.(Adeti de değildir zaten) O günden sonra bir kaç kez telefon etti. Hal hatır sormak için değil tabii. Enerji var mı yok mu, onu yokluyor. En bedbaht ses tonumu takınarak cevap verdim.

- “Ay! Hiç iyi değilim. Nedir bu anlayamıyorum.Sürekli bir bezginlik, sürekli bir uyku hali! Yani şu hayat bana zerre kadar anlamlı gelmiyor.Ooooof Of!”

Kısa kesti konuşmayı. Bir daha da aramadı. Üzerimden çoook ama çok ağır bir yük kalktı. Sırtım dikleşti. Belimin ağrısı yok oldu.

Pek hoş oldu peek!


herdaimdinlenebilite: Sezen Aksu - Salla
Poison - Fallen Angel
Alanis Morrissette - One Hand in my Pocket

herdaimokunulabilite: Oğuz Atay - Tutunamayanlar

herdaimseyredilebilite: Kebap Connection / Senaryo:Fatih Akın
Kısa ve Acısız / Yön: Fatih Akın
Im Juli - Temmuz'da / Yön: Fatih Akın
Solino / Yön: Fatih Akın


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bana mı diyosun nasılım diye. yahu kapıdan kovduğun depresifi acıdım aldım eve. gimek bilmiyor şimdi. nasıl olmalıyım sence bir düşün bakalım :))

beenmaya 
 08.10.2007 16:07
Cevap :
Ay ay hemen! hemen at onu dışarı! Aç pencereleri, havalansın bünye! Der-hal!İstemem ben öyle benim kovduklarım arkadaşlarımın ruhuna girsin! Pek de arsızdır bu Depresif! Aaaah anacım! Mendebur mendebur! :)(ne şahane bir kelimedir bu da)  08.10.2007 18:14
 

var bir değişiklik diyordum bende bu hatunda. bundanmış meğer. açmış seni. yakışmış pek çok. ne diyeyim güle güle kullan :))

beenmaya 
 08.10.2007 11:49
Cevap :
Aslında bayağı oldu da kısmet bugüneymiş:) Manik ilen Depresif'in geçmişteki maceralarını ibret teşkil etmesi adına ara ara yazacağım:) Kız Beenmaya! Nasılsın ki:)  08.10.2007 15:07
 

maniğin lacivert ceket, depresifiğin de gri pantolon gibi:-) Fatih Akının askerlikle ilgili sözleri rahatsız etti beni... gerisi iyilik güzellik...

yeşilsoğan 
 08.10.2007 9:41
Cevap :
Şimdi Türk'üm Doğru'yum Çalışkan'ım ! diye söylüyor söylemesine de, şivesi bozulacak kadar bu ülkeden uzak kalmış insanların bazen Türk değilmiş gibi:(!) pot kırmalarını azcık normal karşılayabiliriz. Unutuyor arada abisi:) Bir Fatih Akın "şeysi" yazmanın vaktidir...  08.10.2007 11:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 473
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 1183
Kayıt tarihi
: 22.06.06
 
 

İstanbul'da yaşanan tüm aşkların, tüm ayrılıkların, tüm özlemlerin, tüm nefretlerin, tüm eğlenceleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster