Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1001
 

Ergenekon'da son tutuklamalar

Ergenekon'da son tutuklamalar
 

Bu dava artık sıkmaya başladı. Tüm vatansever insanlarımz tutuklanma endişesinde!


İnsan üzülüyor ve düşünüyor? Ne zaman bitecek bu ERGENEKON tutuklamaları? Vatanını, milletini sevdiğine inandığımız insanlar birer birer terörist damgasıyla tutuklanıyor. Biz mi anlayamadık? Yanlış mı değerlendirdik?

Ülkesinin bölünmez bütünlüğü için canı pahasına çarpışan emekli subaylarımız nasıl oluyor da terör bağlantılı oluyorlar? Devletten liyakat madalyası alan albayımıza faili meçhul cinayet suçundan soruşturma açılıyor, on yıldır felç olduğu için tekerlekli sandalyede yaşam süren bir onurlu subayımız; hakkında, bazı basın kuruluşlarında yazılan ve gerçek dışı olduğu ileri sürülen haberler yüzünden intihar ediyor.

Levent ERSÖZ, devleti için mücadele vermiş bir subayımız. Kalp hastası, prostat ameliyatı olması gerek ama tutuklanıp cezaevine gönderiliyor. Kalbi tekrar rahatsızlanınca hastaneye kaldırılıyor, hemen yine hapishaneye gönderilecek.

Kızı isyan ediyor, "Babamı öldürecekler!" diyor. Dayanamıyor babasına yapılan muameleye ve intihara teşebbüs ediyor.

Türk milleti bütün bunları üzüntüyle seyrediyor. Bir kısmı da oynanan oyunların farkında değil, "Ama baksana çıkan silahlara!" diyor. Devletin istihbarat örgütünde çalışmış, en yüksek derecede görev almış askeri yetkililerin işi silah kullanmak. Toprak altında gömülü nice silahlar vardır, olası bir harpte kullanılmak üzere. Hepsini kazıp çıkarsınlar, bu tutuklu insanlara yüklesinler.

Acı acı gülüyorum. Gülerken hiç bu kadar acı çekmemiştim. Ülkesini seven, Atatürkçü, laik, demokrat kimseler tutuklanıyorlar. Çünkü bunlar bir din devleti kurulmasına karşı tepki gösteriyorlar, tehlikeye karşı halkı uyarıyorlar. Dikkat ediyorum, iktidarı eleştiren insanlar teker teker etkisiz hale getiriliyorlar.

Milliyet Gazetesi web sitesinde manşetten verilen haber son tutuklamaları açıklıyor. Haberin kısa özeti aşağıda.

"Polisten yine Ergenekon baskını

İlk gelen bilgilere göre Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek ile Verso Araştırma Şirketi sahibi Erhan Göksel ile gazeteci Ünal İnanç da gözaltında.. Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklu bulunan eski Özel Harekat Şube Müdürü İbrahim Şahin’le irtibatlı bulunan polis ve askerlerin de gözaltında bulunduğu öne sürülüyor.. Şırnak'ta gözaltına alınan üsteğmenin İzmir'deki evinde arama yapılıyor.. Ergenekon soruşturmasında 11. dalga 13 ayrı ilde başladı. Bu iller Ankara, İstanbul var Antalya, Elazığ, Iğdır, Şırnak, Maraş, Hakkari, Tokat , Hatay Siirt, Isparta ve Bursa"

Bu linke tıklayın, tamamını okuyun!

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=turkiye&KategoriID=&ArticleID=1050419&Date=22.01.2009&b=Savci%20calisiyor, %20ek%20iddianame%201%20aya%20cikiyor&ver=45

****

Erhan GÖKSEL, ülkesini seven biri. Televizyon programlarında bar bar bağırıyor, hükümeti eleştiriyor. Köşesine çekilip şimdiye kadar kazandıklarını yemiyor. Ülkesi için bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Mustafa ÖZBEK, AVRASYA TV'nin onursal başkanı, Metal İş Sendikası Başkanı. Polis Ergenekon soruşturması kapsamında Avrasya televizyonunda da araştırma yapıyormuş. Kanal 7 ve benzeri televizyonlarda da araştırma yapacak mı acaba? Deniz Feneri ile ilgili dava açılmasının önünü açacak mı?

Şu ana kadar gözaltına alındığı saptananlar: Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa ÖZBEK ile iki yardımcısı ve sendika genel sekreteri, gazeteci Ünal İNANÇ, Mesut Yılmaz'ın Başbakan olduğu dönemde danışmanlarından ve son zamanlarda yaptığı programlarda yerel seçimlerde Saadet Partisi'nin yükselişe geçip AKP'nin düşüş yaşayacağını öne süren Verso Araştırma Şirketi sahibi Erhan GÖKSEL.

Bu Ergenekon soruşturması ne olacaksa olmalı artık. İnsanlarımız korku içinde yaşamamalı, gazeteciler demokratik haklarını kullanarak yazarken ürkmemeliler. İktidarı eleştiren herkes, "Acaba beni de tutuklarlar mı?" duygusunda olursa demokrasi nasıl işleyecek?

Orduda görev yapmış emekli subaylarımız çeşitli suçlar isnat edilerek teker teker tutuklanırlarsa, görevdekilerin durumu ne olacak? Teröristin acımasız ve kalleşçe saldırılarına nasıl cevap verecekler, çiçek ve şeker atarak mı?

Gülünç olmayalım! Bir an önce ne olacaksa olsun! Bu Ergenekon Davası sıkmaya başladı artık. Türklerin Ergenekon Dağları'nı delerek yeniden dirilişini simgeleyen bu destanın ismi birilerinin, bir şeylerin yıkılışı olmadan!


Mustafa Mumcu, 22 Ocak 2009 /22:07

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba...Sizi anlıyorum. Durumunuza da üzüldüğümü bilmenizi isterim. Benim de benzer bazı olaylarım var ama, sizinkinin yanında çok hafif kalır. Yine de hukuka saygı duymalıyız derim. Her kurum gibi o da hata yapabilir. Selamlar.

cdenizkent 
 25.01.2009 23:51
Cevap :
Sevgili cdenizkent, hukuka sayg duymaya mecburuz, ben de buna uyarım am severek, içimden geldiği için değil. Hukuk birbirine saygılı değil bizde. Buna sebep de başımızda çökezlenmiş olanlar. Kendileri hakkında karar alınınca, hukuk "Tu kaka! Gelsin ulema, gitsin hukuk!" ama başkaları hakkında hukukun çiğnendiği düşünülünce "Olmaaaaz! Hukuka da guguka da saygı!" Olur. Üzülmenize gerek yok, geldi geçti, diyeceğim ama sevgili kardeşim ama diyemiyorum; 20-25 yıl geçti, o olayın yaraları hâlâ geçmedi. Teşekkür ederim. Saygı ve sevgiler.  26.01.2009 10:24
 

Görüşlerinizi tamamen destekliyorum. Erhan Göksel'i ve Avrasya TV devamlı takip ettiğim kanallardır. Bugüne kadar göz altına alınan insanların ortak özelliği AKP karşıtı olmaları. Her gözaltıya basın davet edilerek siyasi show yapılıyor, göz dağı veriliyor. Tüm bu operasyon boyunca, AKP yanlısı bir kişinin göz altına alındığını duydunuz mu? O zaman operasyon için bağımsız hukuk denemez. Bu arada tüm bu tartışmalar sürerken, Irak Kürdistan'ı kurulmaya ve sessiz ortamdan yararlanan PKK toparlanmaya devam ediyor. Bizler bile, telefonda hükümet aleyhine konuşmaya çekinir olduk. Belki dinlerlerde Ergenekoncu diye alırlar diye. Şimdi demokrasi mi bu, hukuk devleti mi bu; yoksa korku diktatörlüğü mü?

Murat Yazmacı 
 23.01.2009 16:21
Cevap :
Sevgili Murat Bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Bu konudaki düşüncelerimizin aynı olmasına sevindim. Dikkat ediyorum da; hak, hukuk, guguk diye yırtınan bazı arkadaşlarımız, Ergenekoncu diye tutuklananlara "İyi olmuş" dercesine yazı yazıyorlar. Peki bu arkadaşlar, Deniz Feneri davasının asıl suçlularının Türkiye'de önemli mevkilerde olması yüzünden, Almanya'dan bir türlü dosya getirtilmemesine, dava açılmamasına niye ses çıkarmazlar? Başbakanın ve maliye bakanı dahil birçok bakanın yedi sülalesinin zenginleşmesine niye ses çıkarmazlar? Laikliğin ortadan kalkması, çağdaş Türkiye'nin yerini dine dayalı bir devletin yerleşmekte olmasına niye kulak tıkarlar. Anlamak zor tabii. Birçok vatandaşımız bunlardan yardım aldıkları için sessiz, birçoğu da şartlandırıldıkları için. Hele bazıları var ki onlara şaşarım. Başka alternatif var mı? Bunlar en iyisi. Ben böyle zihniyete üff derim. Sadece AKP'yi eleştirenlerin tutuklanmaları bir tesadüftür belki de.:)) Gülmeyin lütfen!:)) Saygı, sevgiler  26.01.2009 11:20
 

Dalgacı Mahmut bile bıktı dalgalardan, artık her sabah 7.30 da gökyüzünü maviye boyamıyor.

mamut 
 23.01.2009 10:31
Cevap :
Ne dalgası Celal'im? İş ciddi! Yat borusu Ergenekon'la çalıyor, kalk borusu da Ergenekonla! Televizyon kanallarında başka haber kalmadı. SOnra insanlar tedirgin. İnanır mısın bana bile her gün en az birkaç kişi "Abi seni de Ergenekoncu diye tutuklayacaklar, sus!" diyorlar. Akepeyi eleştiremiyorsun, Ergenekoncu damgası yerim, telaşıyla. Ne menem şeymiş şu Ergenekoncu olmak. Bir profesörü, yüksek rütbeli emekli bir subayı ifadesine başvurmak üzere emniyete çağırabilirler. Ama onların evine sabahın amasında (köründe) baskın yapıp adamları perperişan duruma sokmanın âlemi ne? Bilgisayar kayıtlarını alıyorlar vs. Olmaz değil mi? Dalgacı Mahmut'a selem, muhabbete devam. Selam ve sevgiler güzel arkadaşım Celal'e.  23.01.2009 11:26
 

Sende bilirsin ki, bir toplumu etkisizleştirmek için gözdelerini etkisizleştirmek lazım. Yaptıkları büyük ölçüde o. Saygılarmla...

izmirli doksanyedi 
 23.01.2009 10:23
Cevap :
Aynen öyle sevgili izmirli97 dostum. Ama bunu yaparken devlete ve orduya zarar veriyorlar. ABD ve AB çıkarlarına hizmet ederek iktidarda kalmak güzel bir şey değil tabii. En azından ben böyle yapıldığını düşünüyorum. Selam ve sevgiler.  23.01.2009 11:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3179
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster