Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '09

 
Kategori
Müzik
 

Eurovision Sonuçları

Eurovision Sonuçları
 


Bu satırları, Foça'da kaldığım bir otel odasından yazıyorum şu anda. Eurovision 2009 yarışmasının tüm katılımcılarını takip ettim ve oylamalar birkaç saniye önce tamamlandı. Şu anda hiçbir sonuç ve puanlama açıklanmış değil. İşte ilk beş tahminim ve tabi ki sadece müzikal parametrelerime göre:


1-Ukrayna

2-İzlanda

3-Norveç

4-İngiltere

5-İsveç


Evet değerli dostlar, dakikalar sonra puanlamalar yapılmaya ve sonuçlar şekillenmeye başlayacak. Bakalım tahminlerim ne ölçüde tutacak.


Bu arada Hadise mi? Maalesef, ben temsilcimize ilk beşte şans tanımıyorum. Ama sanıyorum ilk onda yer bulacaktır. Keşke bundan önce yazdığım yazımda değindiğim konularda birtakım iyileştirmelere gitselerdi ama maalesef ki yarı final gecesindeki yetersiz performanstan hiç ama hiç farkı yoktu bu gece ki perfotmansın da.


Yazımı, yaklaşık bir saat sonra, yarışma neticelenince tamamlayacağım. İlk beşte yanılabilirim, çünkü bu yarışmadaki değerlendirmeler sadece müzikal parametrelerle yapılmıyor biliyorsunuz. Siyasal değişkenler aşırı derede rol oynuyor puanlamalarda.


Ve kalpten diliyorum ki Hadise ve Düm Tek Tek konusunda inşallah yanılırım ve inşallah mahçup olurum. Bekleyelim görelim...


(Saat: 00,16)

**********************************


Evet değerli dostlar, saatler şu anda 01.05 ve oylama bitmek üzere. İlk beş tahminimdeki üç ülkeyi tutturmuş oldum: Norveç, İzlanda, İngiltere.


Azerbaycan benim için sürpriz oldu. Yarışmayı üçüncü olarak bitirdi.


Bundan önceki yazımda İzlanda'ya dikkat edeceğim final gecesinde demiştim. İzlanda, yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Beni yanıltmadı.


İsveç ve Ukrayna'yı daha üst sıralarda bekliyordum ama yanıldım.


Ve Türkiye...Ve Hadise...Ve Düm Tek Tek...Gönlümüz tabi birinci olmasından yanaydı ama olmadı. Olabilirdi. Çok yaklaşılmıştı neticeye ancak birtakım hatalar yapıldı. Ve dördüncü olarak yarışma tamamlandı. Birinci Norveç ile arasındaki puan farkı çok ciddi rakamlarda kaldı.


Benim tahminim, Hadise'nin bu gece ki performansıyla, ilk beşe dahi giremeyeceği yönündeydi. Birinci olmasını ise hiç ama hiç beklemiyordum. Dördüncü olarak tamamlaması bile iyi sonuçtur diye düşünüyorum.


İyi sabahlar, değerli dostlar.


(Saat: 01.16)@ "Hadise, Düm Tek Tek(lemez) İnşallah": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=179741

@ "Seksi Çerkes Kızı Hadise": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=154345

@ "Hadise ve Seksi 'Düm Tek Tek' Klibi": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=169659

@ "Disko Disko Partizani, Düm Tek Düm Tek Hadise Hani?": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=160579

 
Toplam blog
: 898
: 3759
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..