Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Haziran '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1682
 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman!
 

Kişiler kendi çıkarlarını, çalıştırdıkları takımların çıkarlarından üstün görürlerse, alınan başarılar hep geçici olur.

İşte Daum’un Fenerbahçe’yi çalıştırdığı 4 sezonda 2 şampiyonluk, iki de son dakikada kaçan şampiyonluk nedeniyle alınan ikincilik, dışarıdan bakıldığında başarı gibi görünse de aslında saman alevi gibi geçici başarılar olduğu açıkça görülür.

Fenerbahçe’nin Daum ile yapısal bir değişim ve kalıcı başarı sağlaması mümkün değildi. Bu nedenle gönderilmesi iyi oldu. Ha… Verilen 2.4 milyon Avro’ya söyleyecek bir şey yok! O geçici başarıların arkasına sığınan yöneticilerin hatası.

Bildiğiniz gibi haftalardır süren ve spor kamuoyunu meşgul eden Christoph Daum kâbusu dün varılan anlaşmayla sona ermişti ve bunu biz “VE DAUM GİTTİ…” başlığı ile yazmıştık. Birçok okuyucumuzdan nerden biliyorsun diye mesajlar gelse de, “Biliyorsunuz Haber kaynağı açıklanmaz(!)” mantığı ile hareket edip, ser verip sır vermedik!

Şimdi Fenerbahçe camiasının çok istediği ve uzun süreli takımın başında görmek istediği şahsın teknik direktör olarak atanmasına sıra geldi. Alınan duyumlara göre; Aykut Kocaman’la 1+1 yıllık anlaşma imzalanmış. Ve yeni Teknik Direktör Aykut Kocaman…

Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe teknik direktörü olara k çok başarılı olacağını söylemeye gerek var mı? Bilgisi, görgüsü ve adam gibi duruşu ile Duam’dan epey fazlası olan Aykut Kocaman’a buradan başarı dileklerimizi iletelim.

Şimdi sıra Aykut Kocaman’ın ekibinde! Eğer ekip basına yansıyan kişilerden oluşur ve uyumlu çalışırsa, çok uzun süreli başarı kendiliğinden gelecektir. Her şeyden Önce İsmail Kartal (Arap İsmail) en az Aykut Kocaman kadar tecrübeli bir teknik adam. Aykut Kocaman’ın altında çalışmak istemesi, Fenerbahçe’ye olan sevgisindendir. (Başka takımlarda iş bulamadığı için diyenler çıkabilir. Ancak öyle değil.)

Aykut Kocaman’la yapılan bir+bir yıllık sözleşme bir ilktir. Ve ilerisi için olumlu bir adımdır. Bu sözleşmelerin bundan sonraki yıllarda daha uzun soluklu olması ve yapısal değişimlerin arka arkaya yapılması gerekir. Ayrıca oluşturulacak uzman bir ekiple tüm ülkemizde ve dünyada, genç ve yetenekli futbolcuların izlenerek, Fenerbahçe’ye kazandırılması yönünde de çalışmalara biran önce başlanılmalıdır.

Basınla kurulacak iyi ilişkiler, Aykut Kocaman ve ekibinin başarısına önemli katkı yapacaktır. Eğer Fenerbahçe üzerinden ekmek yiyenler, sırf eleştirmek için Aykut Kocaman’a vurmaya kalkarlarsa, kısa sürede ekip dağılabilir.

Aykut Kocaman ve ekibine şimdiden başarılar…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umarım Aykut Fenerbahçenin ilacı olur. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 26.06.2010 19:26
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Yeni bir Fatih Terim olabilir. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  28.06.2010 14:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3076
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster